Cestovná postieľka – nevyhnutnosť alebo doplnok? Lacné polohovateľné postieľky s matracom

Cestovná postieľka nepatrí síce medzi povinné príslušenstvo, ktoré je potrebné pri príchode dieťatka. Mladé mamičky mohli tento typ postieľok prvýkrát spozorovať najmä pri sledovaní amerických seriálov a filmov. Základnými charakteristickými črtami cestovnej postieľky je určite jej jednoduchá manipulovateľnosť, nižšia váha, ľahká prenosnosť, jednoduchá skladnosť, polohovateľnosť a množstvo príslušenstva.

BREVI – DOLCE NANNA Cestovná postieľka s dvojitou výškou

Postieľka cestovná Diono Dreamliner Red červená

 

Postieľka cestovná Koot Fox Aqua Petite&Mars
CAM – Cestovná postieľka Daily Plus 2016, Col.225CAM - Cestovná postieľka Daily Plus 2016, Col.225
JANÉ – Prenosná cestovná postieľka Two Level Toys, Savannah

Neskonalou výhodou cestovnej postieľky je jej jednoduchá manipulácia a prenosnosť. Cestovnú postieľku môžete jednoducho zbaliť do vaku a pohodlne preniesť do inej izby, domu alebo chaty. Cestovné postieľky ponúkajú mamičkám a ich bábätkám pohodlie aj počas návštevy, dovolenky alebo upratovania, kedy môžete mať svoje bábätko vždy na očiach.

V súčasnosti existuje neskonalé množstvo typov, resp. prevedení tejto domácej pomôcky. Medzi základné cestovné postieľky môžeme zaradiť klasické cestovné postieľky na štyroch nohách alebo postieľky typu stan, ktoré sú vhodné najmä na cestovanie k moru alebo do prírody. Výhodou postieľky typu stan, je oveľa menšia veľkosť, hmotnosť a tiež ochrana dieťatka pred slnkom a hmyzom. Postieľky tohto typu však nie sú vhodné do domácnosti na dlhodobé spanie alebo ako náhrada klasickej postieľky.

cestovná postieľka typu stan

Cestovná postieľka polohovateľná

Kvalitnejšie cestovné postieľky sa od tých lacnejších líšia v niekoľkých funkciách, resp. vlastnostiach. Ide najmä o možnosť polohovania dieťatka. Polohovateľné cestovné postieľky umožňujú uloženie dieťatka minimálne v dvoch úrovniach v závislosti od potrieb mamičky alebo veku dieťatka. Polohovateľná cestovná postieľka umožňuje bezpečné uloženie dieťatka do postieľky, v ktorej môže spinkať alebo ju využiť na kontrolovaný a bezpečný priestor na hranie.

Polohovateľná cestovná postieľka

Cestovná postieľka s matracom

Súčasťou takmer každej cestovnej postieľky je matrac, ktorý zabezpečí vášmu dieťatku pohodlie, bezpečie a komfortný spánok. V prípade, ak Vám hrúbka dodaného matraca nevyhovuje, tak je možné dokúpiť si ďalšiu matracovú podložku pre pohodlný spánok Vášho bábätka. Väčšina cestovných postieľok uvádza maximálnu nosnosť do 20 kg, preto je potrebné kontrolovať váhu Vášho dieťaťa ešte predtým ako tohto domáceho pomocníka začnete používať.

Skladacia postieľka

Výhodou skladacích postieľok je aj ich jednoduchá manipulácia a rozloženie. Všetky cestovné postieľky sú predávané s taškou na postieľku, ktorá umožňuje jednoduchú a bezpečnú  prepravu. Skladacie postieľky sú na rozloženie a zloženie veľmi jednoduché. Ich rozloženie trvá niekoľko sekúnd a vyžadujú iba trochu zručnosti, ktorá prichádza už po druhom zložení, resp. rozložení.

Cestovné postieľky najlacnejšie

BREVI – DOLCE NANNA Cestovná postieľka s dvojitou výškou

Postieľka cestovná Diono Dreamliner Red červená

 

Postieľka cestovná Koot Fox Aqua Petite&Mars
CAM – Cestovná postieľka Daily Plus 2016, Col.225CAM - Cestovná postieľka Daily Plus 2016, Col.225
JANÉ – Prenosná cestovná postieľka Two Level Toys, Savannah

Detské postieľky s baldachýnom a inými doplnkami

Cestovné postieľky umožňujú v závislosti od samotného prevedenia aj možnosť dokúpenie jednotlivých doplnkov. Medzi spotrebiteľmi sú najčastejšie kupované detské postieľky s baldachýnom, ktorý chráni dieťa pred hmyzom, svetlom alebo poskytuje krásny romantický vzhľad pre malé princezné.

Mamičky tiež vyhľadávajú aj klasické sieťky proti hmyzu, tienidlá, hracie kolotoče a prebaľovacie pulty.

Pri kúpe jednotlivých cestovných postieľok je tiež dôležité sa riadiť ich funkčnosťou, vybavenosťou a nielen cenou. Pri vyšších cenách sa častokrát stáva, že postieľky sú vybavené už spomínaným príslušenstvom a teda si mamičky nemusia nič dokupovať. Pri lacnejších postieľkach alebo postieľkach v akcií dochádza ku kúpe samotnej postieľky za výhodnú cenu, ale na úkor  základného príslušenstva (prebaľovací pult, úložný priestor, sieťka proti hmyzu,…).

postieľka s doplnkami

Postieľka cestovná Ludi s hrazdou

Jednoduchá detská cestovná postieľka zabezpečujúca pokojný spánok a priestor na hranie pre novorodencov. Obsahuje integrovanú sieťku proti hmyzu. Vo vrchnej časti je hrazda so zavesenými hračkami a vankúšikmi. Vnútri sa nachádza hracia deka, ktorá sa dá vybrať. Hmotnosť cestovnej postieľky Ludi je len 1,5 kg.

Postieľka cestovná Ludi s hrazdou

Postieľka cestovná Ludi s hrazdou

•  vhodná pre interiér a exteriér

•  integrovaná sieťka proti hmyzu

•  mäkký matrac zabezpečujúci pohodlie dieťaťu

 

Cestovná postieľka Milly Mally Mirage Deluxe hippo

Cestovná postieľka Milly Mally Mirage predstavuje už prepracovanejšiu formu cestovnej postieľky, ktorej základ tvorí pevná konštrukcia. Celkové prevedenie je bezpečné, ľahko manipulovateľné vďaka kolieskam s integrovanými brzdami. Súčasťou je mäkký matrac a bočné vrecka na hračky. Pobyt na záhrade Vám spríjemní sieťka proti hmyzu a ochranná strieška neprepúšťajúca slnečné lúče.

Cestovná postieľka Milly Mally Mirage Deluxe hippo

 DOPRAVA ZADARMO Cestovná postieľka Milly Mally Mirage Deluxe hippo

•  podložka na prebaľovanie

•  otvor na bočnej strane

•  úložný priestor pre hračky

 

Odporúčame nakupovať v overených eshopoch

dr max logo
hej.sk
market24-sk
feedo
5/5 - (11 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.