Hojdacie kreslo pre deti a bábätká – Lehátko pre Vášho drobca, ktoré Vám dá viac času pre seba

Hojdacie kreslo pre deti. Počuli ste už niekedy o ňom? Nie, nie je to len ďalšia zbytočnosť, ktorá má zaťažiť rodinný rozpočet a rozšíriť detskú výbavičku. Je to pomôcka, ktorá mamičkám ušetrí veľa času, ktorý dovtedy strávili odbiehaním od práce k dieťatku.

Niektoré mamičky ťažko znášajú, keď sa času, ktorý doma strávia s dieťatkom, povie materská dovolenka.  Sú na to doslova alergické, pretože to žiadna dovolenka nie je. Nielenže musia udržiavať domácnosť v poriadku, musia variť, prať, žehliť, ale musia sa postarať aj o bábätko. O bábätko, ktoré väčšinou plače a dožaduje sa spoločnosti. A ak sú v rodine deti v menšom veku dve, je to hotový blázinec.

 

Z ponuky kresiel pre deti sme vybrali 

Húpatko s melódiou Chicco

Fisher Price Sedátko comfort curve deluxe DKF64

Babybjörn Ležadlo BLISS Powder 

Lehátko / houpátko detské JOIE Dreamer Denim

Hojdačka konvertibilná vibrujúca s melódiou

Problémom je ako dieťa zabaviť, keď chce mamička niečo ožehliť alebo uvariť. Neustále odbiehanie od roboty spôsobí to, že pri nej mamičky strávia oveľa viac času ako zvyčajne. No ale čo sa dá robiť, keď dieťa zaplače alebo zamrnčí! Istota je gulomet a preto, hoci aj s nadávkami sa mamičky zvrtnú od šporáka a idú pozrieť svojú milovanú ratolesť.  V niektorých prípadoch  by mohli pomôcť starí rodičia, starší súrodenci alebo manžel. Áno, mohli. Ale často nepomôžu. Sme realistky. A realistky si musia pomôcť samé. Vždy.

Detské lehátko pre deti

Detské lehárka delíme vo všeobecnosti na dve veľké skupiny.  Na klasické lehátka a na polohovacie lehátka. Lehátka majú konštrukciu z kovu a sú vhodné pre deti od narodenia do hmotnosti 10 kg.  Klasické lehátka bývajú zväčša s bezpečnostnými pásmi. Polohovacie lehátka sa odlišujú tým, že ich poloha sa dá zmeniť,nastaviť. Dieťa v takomto lehátku nemusí len sedieť, ale aj ležať, čo umožňuje plynulý prechod od zábave k spánku. Takýto typ lehátka sa využíva ako kolíska alebo kresielko.

Hojdacie kreslo pre deti vs. ohrádka

Väčšina mamičiek to vyriešila jednoducho. Kúpili si ohrádku, alebo presunuli postieľku do kuchyne či do obývačky, aby mali bábätko stále na očiach.  Pre mamičky je to možno výhodné, pretože dieťa nemá príliš veľkú šancu z ohrádky utiecť. Ale čo dieťa? Ako dlho, podľa vás, vydrží byť tam zavreté, kým spustí krik? Myslíte si správne, ak si myslíte, že krátko.

Alternatívou k ohrádkam môže byť hojdacie kreslo pre deti.  Aké sú jeho výhody v porovnaní s ohrádkou a načo treba dať pri jeho výbere pozor? Čítajte viac a dozviete sa.

Hojdacie kreslo pre deti je určené pre menšie deti. Pre deti, ktoré ešte nevedia chodiť.  Ak by ste takéto bábätko nechali ležať v ohrádke alebo v postieľke, zrejme by vám tam naozaj dlho nevydržalo.  Prečo? Ohrádka nie je taká pohodlná. Hojdacie kreslo je polstrované lepším, mäkším a kvalitnejším materiálom, ktoré je vhodné pre celkový vývoj chrbtice. Väčšina hojdacích kresiel sa dá nastaviť do polohy, ktorá vášmu dieťaťu vyhovuje. Buď do polohy v ľahu, alebo v sede. Podľa toho ako dieťa práve chce.

Viac Informácii o kolotoči na obrázku

V ohrádke bude dieťa často nespokojné aj preto, že sa rýchlo  začne nudiť. Hojdacie kreslá v súčasnosti obsahujú rôzne možnosti, ako dieťa zabaviť.  Niektoré majú navrchu zavesené hračky alebo hrkálky. Iné dokonca hrajú, vydávajú zvuky alebo sa pohybujú. Väčšina z hojdacích kresiel má tiež časovač. Natiahnete, alebo zapnete a hračky zavesené na kresle vaše dieťa zabavia na dlhšiu dobu. Populárne sú aj kreslá s vibráciami. Vibrácie dieťa upokoja pred spaním alebo vtedy, ak sú mrzuté. Prechod od hry k zaspávaniu je plynulý, dieťa už len prenesiete do postieľky.

Viac Informácii o kolotoči na obrázku

Údržba

Hojdacie kreslá sú vyrobené z rôznych materiálov. Najčastejšie z plastu a kovu.  U takýchto kresiel je potom veľmi jednoduchá údržba. Kreslo ľahko umyjete mokrou handričkou alebo opláchnete pod tečúcou vodou. Údržba drevených hojdacích kresiel, ktoré zase vyzerajú viac elegantne a retro, je o niečo náročnejšia, umývanie však zvládnete  vďaka prostriedku na drevo. Ponuka je naozaj pestrá a už je len na vás, ktorý model sa vám najviac zapáči a  ktorý uprednostníte. Jednou z veľkých výhod hojdacích kresiel je to, že sa dajú rýchlo premiestniť. Rýchlo a ľahko. Nie sú ťažké, mamičky po ich nosení nebude bolieť chrbát alebo ruky.  Môžu si ho uložiť do obývačky na koberec a pohodlne si pozrieť obľúbený film, do kuchyne na podlahu pri varení alebo do záhrady na trávičku. Hojdacie kreslo sa dá rýchlo poskladať a strčiť do kúta, do skrine, alebo pod posteľ.

Mamičkám však odporúčame aby dieťatko nenechávali v kresle samé. Môže sa totiž stať to, že sa prudšie pohne a nepríjemne prevráti. Aby ste tomu zabránili, vyberte si hojdacie kreslo s bezpečnostnými pásmi. Budete si viac istí aj vtedy, ak budete z miestnosti odbiehať.

Každé hojdacie kreslo by malo mať upozornenie, aká by mala byť maximálna hmotnosť dieťaťa, ktoré doň vkladáte. Táto hmotnosť by sa nemala prekročiť, ak nechcete ohroziť bezpečnosť vášho bábätka alebo funkčnosť hojdacieho kresla. Použité hojdacie kreslo potom môžete opätovne niekomu darovať alebo posunúť ďalej cez bazár. Nič teda nestratíte! Len získate… Chvíľu času pre seba, počas ktorej bude dieťa spokojné v hojdacom kresle.

Fisher Price

Obľúbenou značkou detských hojdacích kresiel je značka Fisher Price, ktorá na slovenskom trhu ponúka rôzne modely obľúbených hojdacích kresiel alebo lehátok pre deti.

Jedným z takých modelov je lehátko Fisher Price Sedátko comfort curve deluxe DKF64Lehátko Fisher Price sa dá použiť pri zaspávani, pretože, obsahuje niekoľko funkcií upokojujúcich vibrácií, ktoré vaše bábätko prenesú do sveta snov. Vďaka plyšovej vložke v tvare roztomilého zajačika, ktorý zaisťuje podporu hlavičky sa vaše bábätko bude cítiť útulne a bezpečne. Keď však dieťa nebude chcieť spať, ale budete ho chcieť zabaviť v chvíli, keď budete chcieť napríklad pripravovať obed, stačí aby ste nad lehátko nastavili závesné zajačiky, s ktorými si vaše dieťatko užije kopec zábavy. Zajačikovia podporujú motorický vývoj a úchop dieťaťa. V čase keď lehátko nebudete chcieť používať, jednoducho ho zložíte. Poťah sa dá vyprať v práčke a jednoducho vysušiť. Sedadlo funguje na batérie a jeho maximálna hmotnosť je 11 kg.

Z ponuky kresiel pre deti sme vybrali 

Húpatko s melódiou Chicco

Fisher Price Sedátko comfort curve deluxe DKF64

Babybjörn Ležadlo BLISS Powder 

Lehátko / houpátko detské JOIE Dreamer Denim

Hojdačka konvertibilná vibrujúca s melódiou

Ak sa vám hojdacie kreslo pre deti značky Fisher Price nepáčilo, ponúkame vám ďalšie hojdacie kreslo pre deti. Ich ponuka je na slovenskom trhu vysoká, stačí si už len vybrať. A hoci vieme, že by ste so svojím bábätkom chceli stráviť čo možno najviac času, občas si treba jednoducho oddýchnuť a nechať ho nech sa zabaví samé. Nemusí o byť problém, aj keď je ešte maličké stačí, keď ho vložíte do hojdacieho kresla a zapnete hrací kolotoč. Budete ho mať stále na očiach a zároveň si urobíte svoju robotu. Tak čo, neoplatí sa to vyskúšať?

Pozrite si ponuku špecializovaných e-shopov pre deti. Nech hľadáte čokoľvek pre Vaše dieťa, sľubujem Vám, že v týchto obchodoch to určite nájdete

dr max logo
pilulka
market 24
feedo
bambino
5/5 - (5 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.