Mantinel do postieľky – dizajn alebo bezpečnosť? Pozrite si sady a súpravy do postieľky

Mantinel do postieľky predstavuje jednoducho ochranu dieťatka v postieľke. V súčasnosti sú už niekoľko sto rokov na trhu drevené postieľky, ktoré sú stabilné, komfortné a bezpečné pre detičky. Avšak stále mamičky majú pochybnosti o bezpečnosti z hľadiska samotného materiálu. Tieto počiatočné obavy najprv riešia u novorodencov zavinovačkami, hniezdami alebo hrubšími dekami, ktoré ochránia bábätko pred akýmikoľvek údermi.

ANTONY FASHION – Štvordielna suprava – obliečky + mantinel + baldachýn (zelená) – Mackovia

ANTONY FASHION - Štvordielna suprava - obliečky + mantinel + baldachýn (zelená) - Mackovia

Mantinel do postieľky CARETERO Hippo

Mantinel do postieľky CARETERO Hippo

Obliečky do detskej postieľky Cosing De LUXE design včelka – modrý lem

Obliečky do detskej postieľky Cosing De LUXE design včelka - modrý lem

 

Tieto prostriedky sú pre mesačné bábätko veľmi účinné. Udržiavajú ho v teplom a bezpečnom prostredí. Všetko sa však zmení, keď už vaše bábätko začne hýbať ručičkami, nôžkami a v postieľke sa začne hemžiť. Vtedy spozornie každá mamička. Mäkké deky už nie sú ochranným prostriedkom. Dieťatko v tomto prípade potrebuje ochranu, ktorá je pevne upevnená k postieľke a teda sa pri hraní neuvoľní. Jednou z pomôcok je mantinel do postieľky, ktorý sa dá zakúpiť v rôznych veľkostiach a prevedeniach.

Mantinel okolo celej postieľky

Mantinel okolo celej postieľky predstavuje najjednoduchšiu ochranu vášho bábätka pred údermi. Tiež mamičkám poskytuje estetickú hodnotu, kedy si svoju klasickú drevenú postieľku môžu oživiť krásnymi farbami a motívmi podľa ich vlastného výberu. Na trhu už existuje nespočetné množstvo produktov, líšia sa len vo farebnom prevedení, spôsobe upevnenia a v rozmeroch. Základnou formou sú mantinely okolo celej postieľky, resp. mantinely do postieľky 360 cm. Tento typ mantinelov sa jednoducho vloží do postieľky a prostredníctvom šnúrok sa upevní na jej hrany. Šnúrky sa dajú elegantne schovať do vnútra, čiže dieťatko k ním nemá prístup.

Mantinel do postieľky 140×70

Mantinel do postieľky 140×70 predstavuje menší typ ochranu. Umiestňuje sa v rozmerovo menších postieľkach alebo v klasických postieľkach. V druhom prípade ide o umiestnenie nie na celom obvode postieľky, ale iba v hornej časti pri hlavičke a po jej okrajoch. Inštalácia tohto pomocníka je tak jednoduchšia a tiež často krát realizovaná prostredníctvom šnúrok.

ANTONY FASHION - Mantinel (ružovo-fialový) - Sovy

ANTONY FASHION - Mantinel (ružovo-fialový) - Sovy

Mantinel do celej postieľky

Mantinel do celej postieľky existuje vo viacerých prevedeniach. Často krát je označovaný, resp. nazývaný ako hniezdo do postieľky. Rozdiel však je v jeho rozmeroch. Typické hniezdo do postieľky nekopíruje rozmery postieľky, ale je menšie. Mantinel do celej postieľky kopíruje jej rozmery a predstavuje komplet spojený s matracom, ktorý drží svoj tvar.

T-TOMI Vankúšikový mantinel do postieľky

T-TOMI Vankúšikový mantinel do postieľky,

Súprava do postieľky

Súprava do postieľky predstavuje kombinácie v rôznych prevedeniach a tiež s rôznymi časťami. Tieto súpravy môžu byť 2-dielne, 4- dielne, ale aj 14- dielne. Základnú súpravu do postieľky teda tvoria obliečky pre vankúšik, perinku, plachtu a mantinel. Dokúpiť sa dajú aj rovnaké zavinovačky, vreckáre (organizér k postieľke), volániky pod matrac, kolotoče a rôzne pogumované podložky. Funkciou týchto súprav do postieľky je jednotný vzhľad a dizajn, na ktorý si neraz každá mamička potrpí.

Candide 4-dielna súprava do postieľky Mačička

Candide 4-dielna súprava do postieľky "Mačička"

Sady do postieľky

Sady do postieľky predstavujú príslušenstvo, ktoré je potrebné kúpiť a vďaka ktorému môže vaša ratolesť kľudne a pohodlne spinkať. Súčasťou každej sady do postieľky je vankúšik, paplónik, matrac, mantinel a niekedy aj zavinovačka. Pri väčších sadách je súčasťou balenia aj baldachýn do postieľky. Sady do postieľok zabezpečujú už spomínanú ochranu dieťatka pred nárazmi do dreva, tiež oživujú detské izby, poskytujú dieťaťu priestor pre fantáziu a ich celkový rozvoj. Sady mamičkám uľahčujú neustále zháňanie potrebných vecí a tiež kompatibilitu medzi jednotlivými časťami, ako napríklad kompatibilita mantinelu s matracom.

Príslušenstvo a sady do postieľky

Sada do postieľky

Baldachýn do postieľky

Baldachýn do postieľky nepredstavuje len dizajnový kúsok, ktorý viac poteší mamičkine srdiečko ako bábätko. Baldachýn chráni dieťatko pred hmyzom, často krát aj pred priamym slnečným žiarením alebo pred klasickým svetlom v izbách. Dieťatku poskytuje komfort a nerušený spánok. Jeho inštalácia je jednoduchá a zvládne ju každý otecko aj mamička. Jeho súčasťou sú aj rôzne hrazdy alebo kolotoče nad postieľku.

Odporúčame nakupovať v overených eshopoch

hej.sk
bambino
market24-sk
feedo
5/5 - (16 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.