27. týždeň tehotenstva – Vaše priberanie je pre zdravie bábätka dôležité

Pozdvihnite čašu a rozlúčte sa s 2. trimestrom. 27. týždeň tehotenstva je obdobie, kedy dieťatko dýcha plodovú tekutinu a vykazuje mozgovú aktivitu. Vy toho určite máte na mysli tiež veľa od premýšľania nad pôrodom po výber vhodného pediatra. 3. trimester so sebou prináša aj mnohé nepríjemnosti, napr. veľmi často budete chodiť cikať. Jedná sa o bežný príznak tretieho trimestra a je to iba dočasné.

27. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 27. týždňa tehotenstva veľké ako…

Hlávkový šalát. Priemerný 27-týždňový plod meria asi 36,5 cm a váži približne 861 g. Dieťatko sa stáva nielen väčším ale aj múdrejším!

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

Ak som tehotná 27 týždňov, ktorý je to mesiac?

27. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná už 5 mesiacov a 4 týždne. Toto je posledný týždeň 6. mesiaca a 2. trimestra.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Symptómy 27. týždňa tehotenstva

27. týždeň tehotenstva

 

Nepríjemných syndrómov, ktoré zažívate, sa len tak ľahko nezbavíte, no existujú spôsoby ako ich zmierniť a možno ste si už na ne dokonca zvykli. Medzi najbežnejšie príznaky 27. týždňa tehotenstva patria:

Kŕče v nohách

Neprestávajte si nohy naťahovať, pomôcť môže aj ohýbanie chodidiel a pitie veľkého množstva vody.

Bolesti chrbta

Jemné natiahnutie môže pomôcť aj vašej chrbtici. Zvážte spánok na vhodnom matraci , ktorý zmierni tlak na vaše boky a zabezpečí pohodlie pre váš chrbát.

Zápcha

Ak máte zápchu aj napriek tomu, že ste prijali veľa vlákniny, pili dostatok vody a cvičili, opýtajte sa vášho lekára, či môžete užívať vlákninové doplnky alebo iné lieky proti zápche.

Hemoroidy

Všetka tá záťaž, ktorou dieťatko tlačí na spodnú polovicu vášho tela môže vyvolať aj tento nepríjemný syndróm tehotenstva.

Náš tip na hemoroidy: MULTI-GYN ANAL COMPRESSES

27. týždeň tehotenstva hemoroidy

 • na úľavu od análneho nepohodlia počas tehotenstva a po pôrode
 • predchádza tvorbe hemoroidov
 • obsahuje patentovaný komplex 2QR, ktorý blokuje tvorbu baktérií a chráni pred infekciami
 • používajte Multi-Gyn Compresses tak často ako je potrebné, zakaždým keď pocítite svrbenie

(zdroj:drmax.sk)

 

Viac Informácii o produkte

Zmeny vlasov, nechtov a pokožky

Tento syndróm určite patrí do kategórie NEČAKANÉ. Vaša pokožka, vlasy a nechty môžu zhrubnúť a dokonca rásť rýchlejšie, ale budú pravdepodobne aj krehšie.

Cikanie + kýchanie

27. týždeň tehotenstva sa často spája s cikaním počas kýchania. Dieťatko silno tlačí na váš močový mechúr a vy teda nemáte inú možnosť, ako chodiť často na záchod a vyprázdniť ho. Môžu vám taktiež pomôcť vložky.

Ženy čakajúce dvojčatá sú náchylnejšie na predčasný pôrod, ak sa vám preto zdá, že vaše príznaky nie sú v normálne, napr. krvácanie, vodnatý výtok, bolesti brušnej dutiny či neprestávajúce kontrakcie, ihneď kontaktujte vášho lekára!

Náš tip AVENT Manuálna odsávačka mlieka Natural

 

Prednosti produktu:

 • vhodná na doma i na cesty
 • napodobňuje sací rytmus bábätka
 • flexibilná prenosná

 

 

 

 

Viac Informácii

Bruško a priberanie počas 27. týždňa tehotenstva

Zdravý váhový prírastok od začiatku tehotenstva po 27. týždeň tehotenstva je asi 7 až 14 kíl. Ak ste pribrali viac, váš lekár vás na to určite upozorní a dá vám tipy, ako si udržať váhu pod kontrolou. Dodržiavaním odporúčaného váhového prírastku znižujete šancu na predčasný pôrod a iné tehotenské komplikácie. Ak vážite menej, nemusíte v 3. trimestri aspoň vláčiť zo sebou taký „ťažký náklad“.

Prečítate si článok ako si vybrať detský kočík, o chvíľu ho budete potrebovať!

Ak ste v 27. týždni a čakáte dvojičky, už by ste mali vážiť približne o 13 až 20 kíl navyše. Napriek tomu sa vaše dieťatká vyvíjajú rovnako ako ostatné dieťatká, aj keď jedno z nich je pravdepodobne trocha menšie.

Počas 27. týždňa tehotenstva pravdepodobne cítite množstvo kopov. Môžete dokonca zachytiť aj čkanie, čo sa prejavuje ako pravidelné šklbanie. Sadnite si a užívajte si tieto pocity. Od budúceho týždňa budete musieť kopy počítať, aby ste vedeli, že dieťatko je každý deň aktívne.

Jedálenská stolička Campione

Ultrazvuk počas 27. týždňa tehotenstva

Vo vašom brušku si dieťatko s jeho rýchlo sa vyvíjajúcimi pľúcami cvičí nádych a výdych. Teraz už dokonca oficiálne vykazuje mozgovú aktivitu! Odteraz sa bude mozog dieťatka stávať zložitejším.

Ak bolo vaše tehotenstvo doteraz bez komplikácií, nebudete mať počas tohto týždňa lekársku prehliadku a ultrazvuk. Od budúceho týždňa však budete lekára navštevovať dva razy do mesiaca, čiže raz za dva týždne. Kúpte si nové časopisy alebo stiahnite nové aplikácie do mobilu, aby ste sa v čakárni nenudili.

Určite nezabudnite:

 1. Vybrať si vhodného pediatra
 2. Praktizovať cvičenie pre tehotné
 3. Užiť si posledný týždeň 2. trimestra
 4.  Prečítať si aj 28. týždeň tehotenstva

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo
5/5 - (30 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.