Kolotoč nad postieľku – Jeho úlohou nie je len uspávať – Hracie kolotoče s projektorom

Moderné trendy v súčasnosti zasiahli aj výbavičky pre bábätka. Mamičky trávia týždne pred pôrodom zháňaním vecí, ktoré budú prvé mesiace potrebovať. Perfektne vybavená musí byť samozrejme aj detská izbička, v ktorej hrá dôležitú úlohu postieľka pre bábätko. Ale … S tou postieľkou a spánkom to určite nebude také jednoduché. Bábätko bude občas plakať a plakať a  plakať. A nič na  svete ho nedokáže utíšiť. Čo pomôže? Čo dopraje rodičom chvíľu pokojného spánku a dieťatku chvíľu bez skrivenej tváričky? Kolotoč nad postieľku!

 

Z ponuky kolotočov vyberáme

Hudobný kolotoč na postieľku 0m+kolotoč nad postieľku

 

27,99

CHICCO – Kolotoč

55,71

58,29
Kolotoč s projektoromkolotoč nad postieľku 47€

Baby Mix mesiačik

12,69

 

Kolotoč nad postieľku nie je len výzdobou, ktorá ozvláštni detskú izbu a postieľku, je to špeciálna hračka, ktorej hlavným cieľom je zabaviť dieťa, uspať ho ale aj stimulovať zrak a sluch. Áno, je to tak. V prvých týždňoch po narodení sa intenzívne rozvíjajú zmysly bábätka a práve kolotoč nad postieľku je jednou z možnosťí ako si dieťa uvedomí farby, pohyby i zvuky.  Všetko toto sa bude diať prirodzene, počas toho ako bude dieťa pokojne ležať v postieľke.

Kolotoč nad postieľku sa môže využívať od momentu ako dieťatko donesiete domov z pôrodnice. Je to hračka, ktorá dieťatku v žiadnom prípade neublíži. Stať sa môže ale všeličo. Preto si pri výbere dajte veľký pozor. Predsa len, nie je to také jednoduché, ako to vyzerá. Dôležité je venovať osobitnú pozornosť hračkám, ktoré sú na kolotoči zavesené.  Najlepšie je, ak sú hračky  zavesené na kolotoči z plastu alebo dreva, pretože sa dajú ľahko očistiť. Ťažšie je to s hračkami plyšovými, ktoré môžu aj zadržiavať prach a neskôr dieťa dráždiť.  Ak kúpite kolotoč treba skontrolovať, či je plocha hračiek bez záderov, ktoré by dieťatku mohli ublížiť.

Hrací kolotoč s opičkami

 

Kolotoč by mal byť farebný, pestrý a jasný. Uprednostňujeme žlté, modré alebo zelené hračky ktoré môžu byť doplnené rôznymi geometrickými vzormi ako sú guličky alebo pruhy.  Postavičky by sa tiež mali samé otáčať.

Ak je zachovaná vhodná farebnosť a kolotoč je pestrý, pozornosť dieťaťa vydrží dlhšie a neomrzí ho tak rýchlo, pozerať sa naň.

Treba si však dávať pozor, hračky musia byť uchytené v dostatočnej vzdialenosti od dieťaťa. Môže sa totiž stať, že staršie dieťa od veku šiestich mesiacoch sa natiahne po hračke, ktorá nad ním visí a stiahne ju dolu.

Hrací kolotoč

Bábätko strávi  prvé týždne po narodení v postieľke dlhý čas.  Plač, ktorý niekedy spustí, môže znamenať, že sa dieťa nudí. Rodičia potom dieťa musia celé hodiny nosiť na rukách, kolísať, spievať mu, alebo mu venovať pozornosť iným spôsobom. Také malé dieťa sa ešte nedokáže zabaviť samé, nepohrá sa hračkami, nepovie, čo by chcelo robiť. Preto, je ťažké, rozptýliť ho.  Hrací kolotoč si však získa jeho pozornosť na dlhšiu dobu, dieťa sa upokojí začne reagovať na pohyby, zvuky aj farby, začne sledovať, čo sa to tam hore vlastne deje. Nakoniec ho to unaví a ono zaspí.

Veselá hracia deka pre najmenších

    • rozvíja zmysly dieťatka
    • svietiaci tigrík
    • melodické pesničky

 

 

 

 

 

 

 

Chcem pozrieť túto deku na hranie

Pri hracích kolotočoch si dávajte pozor na výber melódie. Uvedomte si, že melódia bude vyhrávať niekoľkokrát za deň, zrejme aj celé hodiny, a nechceným poslucháčom budete aj vy. Melódia by nemala byť ostrá a nepríjemná. Samozrejmosťou je nastavenie hlasitosti.

Kolotoč nad postieľkou  môže byť uvedený do činnosti pomocou batérií alebo naťahovaním. Nevýhodou mechanických zariadení na kolotočoch je to, že zariadenie budeme musieť naťahovať naozaj často- zvyčajne každých päť minút. Pri kolotočoch na batérií vydrží ísť hrací kolotoč hrať omnoho dlhšie a aj ponuka melódií, je oveľa väčšia.

Kolotoč nad postieľku so svetlom

Kolotoč nad postieľku so svetlom je ideálnou alternatívou k nočným lampám. Ak si kúpite takýto kolotoč, ktorý bude nielen hrať, ale aj svietiť, zabijete dve muchy jednou ranou. Jemné svetlo, ktoré však nebude dráždiť dieťatku očká využijete hlavne vtedy, keď budete neustále odbiehať z detskej izby do spálne alebo do kuchyne. Niektoré kolotoče však svietia len vtedy, keď hrá zvuk, preto si  pri výbere treba dať dobrý pozor.

Kolotoč nad postieľku s projektorom

Vývoj detských hračiek, ale aj kolotočov na postieľku zašiel tak ďaleko, že v súčasnosti majú tieto doplnky také funkcie o ktorým by sa našim mamám alebo babkám ani nesnívalo.  Niektoré kolotoče nad postieľku sú vybavené aj LED projektorom, pomocou ktorého sa na platne kolotoča alebo priamo na stenách a plafóne detskej izby objavujú točiace sa hviezdičky a planéty.

Kolotoč s projektorom
  • 30 minút hudby
  • prírodné zvuky
  • tri jemné zvieratká z lesa
  • vhodné od narodenia

kolotoč nad postieľku Chcem pozrieť kolotoč

Takéto „novinky“  si ešte dlhšie udržia pozornosť vášho bábätka a ešte rýchlejšie ho dokážu uspať. Pre detí je to akýsi wau efekt  kedy ich premietanie naozaj zaujme na dlhšiu dobu. Čo to znamená pre rodičov? Dlhšia chvíľa pokoja !

Fisher price

Obľúbená značka, ktorá vyrába kolotoče nad postieľku je značka Fischer price. Rodičia si tieto kolotoče naozaj chvália a vďaka tomu patria bezpochyby medzi najpredávanejšie. Prečo?  Batérie v týchto kolotočoch vydržia naozaj dlho. Bez výmeny vydržia aj dva – tri mesiace, každodenného púšťania.  Kolotoče sa nezasekávajú, neviaznu, hračky zavesené na ňom sa nezamotávajú.  Rodičom vyhovujú taktiež aj melódie, ktorý je hneď niekoľko. Väčšina kolotočov Fisher price majú aj diaľkové ovládanie, rodičia teda nemusia neustále chodiť k postieľke a zapínať zariadenie odznova alebo práve naopak, dokážu ho vypnúť v okamihu keď zistia, že bábätko zaspalo.

 

A čo cena?

Nebojte sa!  Je nám celkom jasné, že výbavička pre bábätko už dokázala z rodinného rozpočtu ukrojiť poriadnu časť peňazí. Kolotoč nad postieľku však nezruinuje váš rodinný rozpočet. Ponúkame vám niekoľko typov na tie najlacnejšie kolotoče nad postieľku z ponuky overených internetových obchodov. Nemusíte tak behať po obchodoch a zbytočne strácať čas. Vybraný kolotoč, vám dovezie domov kuriér o pár dni a vy si konečne vydýchnete. Spievanie do zachrípnutia pred večerným uspávaním už nebude potrebné.

Pozrite si ponuku špecializovaných e-shopov pre deti. Nech hľadáte čokoľvek pre Vaše dieťa, sľubujem Vám, že v týchto obchodoch to určite nájdete

dr max logo
pilulka
market 24
feedo
bambino

 

5/5 - (21 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.