Ktoré detské topánky sú dokonalou kombináciou pohodlia a štýlu?

Pri výbere topánok pre najmenšie deti, ktoré robia prvé krôčiky, musíte myslieť predovšetkým na zdravý vývoj chodidla. Po odrastení sa z malých dievčatiek stávajú parádnice, ktoré sa túžia podobať na mamičku. Podobné je to s malými chlapcami túžiacimi napodobňovať ocka. Aké detské topánky vybrať, aby boli kombináciou štýlu a pohodlia?

Ako vyberať topánky pre deti

Detské topánky musia byť hlavne pohodlné a ľahké. Deti sa neustále hýbu a počas dňa urobia veľa krokov. Myslite na tento fakt vždy, keď kupujete deťom novú obuv. Odľahčené materiály a pružná podošva sú základom pohodlia pri každom kroku. Okrem pružnosti musí byť podošva členitá, aby sa nešmýkala.

 

Podľa detských ortopédov je najdôležitejšie, aby chodidlo dieťaťa malo v topánke dostatočný priestor. V žiadnom prípade nesmiete dieťaťu kúpiť topánky, ktoré majú zúženú špičku. Guľatá špička dáva priestor prstom a rozvoju chodidla. Tento parameter spĺňajú Ugg topánky pre deti. Ugg ponuka detských topánok zahŕňa obuv do všetkých ročných období.

 

V prípade, že kupujete detskú obuv z internetu, zmerajte chodidlo dieťaťa naozaj precízne. Ako sa merajú detské nožičky? Keďže sa deti neustále hýbu, najrýchlejšie zmeriate ich chodidlo tak, že dieťa postavíte na papier. Do ruky mu dáte obľúbenú dobrotu a rýchlo obkreslíte celý obvod chodidla. Dĺžka chodidla sa meria od stredu päty po najdlhší prst a šírka chodidla od spodnej časti palca po spodnú časť malíčka.

5 vlastností ideálnej detskej obuvi

Pre lepší prehľad o vlastnostiach ideálnej detskej obuvi si zhrnieme všetky body, ktoré vám výber topánok uľahčia:

  • Kvalitný zvršok topánok – pevné a priedušné textilné materiály alebo kož
  • Detská obuv musí byť čo najľahš
  • Dôležitá je okrúhla špička.
  • Obuv pre deti by mala mať rovnú podošvu.
  • Pre pohodlie pri chôdzi je dôležité, aby bola podošva ohybná.
  • Stielka musí poskytovať klenbe nohy oporu.
  • Pre menšie deti je najvhodnejšie zapínanie na suchý zips. Väčšie deti zvládnu šnúrky alebo cvočky.

Druhy topánok pre deti

Detské topánky nemusia byť striktne len funkčné. V súčasnosti je možné vybrať detskú obuv, ktorá je štýlová a pohodlná zároveň. Napríklad už spomínané Ugg topánky alebo u dospelých obľúbené topánky Dr. Martens. Topánky pre väčšie slečny Dr. Martens zoženiete na https://answear.sk/m/dr-martens. Aké detské topánky sú spojením trendov a komfortu?

 

Detská letná obuv

Detská letná obuv pred chlapcov i dievčatá značky Uggs hrá všetkými farbami a strihmi. Veľmi obľúbené sú sandále obopínajúce členky. Takáto obuv nezavadzia pri hre a umožňuje venovať sa letnej zábave. Je praktická pri prechádzkach po meste i po piesku na pláži. Dievčatá budú zbožňovať trblietavú úpravu zvršku a chlapci sandále v námorníckej modrej.

 

Detská jarná obuv

Na jar sa deťom do výbavy zídu gumáky. Pestré farby gumákov rozžiaria aj ten najpochmúrnejší deň. Gumáky ochránia pred vlhkosťou a vďaka rozšírenému strihu sa ľahko obúvajú. Okrem gumákov nezabudnite na poltopánky na zaväzovanie. Kožený zvršok sa dobre prispôsobí detskej nôžke a vydrží odretie pri hre. Jasné farby, kvietky a iná detská potlač je veselá a hodí sa k detskej energii.

Detská zimná obuv

A čo zimná obuv? Môžu byť detské zimné topánky pekné a pohodlné zároveň? Môžu vďaka značke Uggs, ktorá svoj klasický model boot vyrába aj v detskom prevedení. Mäkučké a teplé Uggs snehule alebo semišové čižmičky s kožušinkou sú extra komfortné a maximálne štýlové.

 

Zdroj foto 1: Olga Filatova Lip / shutterstock.com

Zdroj foto 2: vlastné / answear.sk

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.