Odsávačka soplíkov a hlienov v nose – recenzie elektrických, balónových i na vysávač

Odsávačka soplíkov je skvelým riešením ak vaše detičky trápi nádcha alebo prechladnutie. Patrí k veľmi praktickým prístrojom, ktoré odsávajú hlieny z dýchacích ciest u bábätka. Ak trpí nádchou alebo len pri upchatom nošteku.

Náš tip: Nakupujte odsávačky soplíkov v overených obchodoch. Ich široký výber nájdete na DR. MAX , Market24 a Feedo za najvýhodnejšie ceny.

Dr.Max lekáreň recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Kedže novorodencom aj obyčajná nádcha ohrozuje život, tak nosná odsávačka je pre nich skvelá pomôcka. Detičky do troch mesiacov nedokážu dýchať ústami, preto im hrozí pri upchatom nose aj zástava dýchania.

Nosová odsávačka soplíkov

Nosové odsávačky

Medzi nosové odsávačky patria:

Odsávačky soplíkov, ktoré sú balónové, tie fungujú na princípe tzv. podtlaku, ktorý sa tvorí stlačením balónika.

•  trysky sú vyrobené z jemných  materiálov pre šetrné a bezpečné  odstránenie nosných hlienov

•  trysky sú určené len na jedno použitie

Viac Informácii

Ďalším typom sú hadičkové odsávačky soplíkov, ktoré sú zložené z dvoch hadičiek a zbernej nádobky z viečkom. Jedna hadička sa zasúva do nosa dieťatka a druhú si rodič vloží do úst. Ústa vytvárajú podtlak, ktorý je potrebný pri odsatí hlienov. Tento hadičkový princíp odsávania je v dnešnej dobe už veľmi málo využívaný. Pri nesprávnom používaní hrozí poškodenie sliznice.

 

Elektrické alebo odsávačky soplíkov na batérie

Fungujú na vlastnom sacom systéme, ktorý tvorí potrebný podtlak pre odsatie hlienov. Napájajú sa prostredníctvom ceruzkových batérii. Zabezpečujú celkovo hygienické odsávanie hlienov z nošteka vášho dieťaťa. Tento prístroj na odsatie soplíkov  ma skvelú výhodu a to v tom, že jeho veľkosť je praktická nie len na doma, ale aj na cesty. Prístroj je tiež využívaný v niektorých nemocniciach.

Odsávanie soplíkov pomocou vysávača

Pracuje na princípe, že samotný vysávač vytvára podtlak. K odsávačke patrí aj nástavec, ktorý jedným koncom vložíme do vysávača a druhý priamo zasunieme no nošteka bábätka.

 

Najlepšie odsávačky soplíkov podľa recenzií mamičiek

Arianna Baby Vac 2 odsávačka hlienov
Noštek odsávačka hlienov z plastu 
Arianna Odsávačka hlienov na vysávač Baby Vac
Chicco nosná odsávačka Physioclean

Ako sa správne používa odsávačka na odstránenie soplíkov?

•   Pred použitím je potrebné zvlhčiť sliznicu nošteka kvapkami, ktoré sú na báze tzv. fyziologického roztoku, čiže morskej vody.

Fyziologický roztok do nošteka pomôže pri odstránení hlienov.

•   Musíme si dávať pozor pri umiestnení násadky do nosa dieťaťa, pretože sa otvor nemôže prisať na vnútornú stranu nošteka. V takomto prípade pri nadmernom podtlaku sa môže stať, že drobné cievy v nošteku začnú praskať a tým pádom vzniknú aj chrastičky. Preto je najlepšie využívať odsávačky, ktoré majú širšiu násadku do nosa a nedajú sa zasunúť hlbšie do nosa.

•   Odsávanie soplíkov  by nemalo trvať príliš dlho, a určite neodsávajte hlieny nasilu. Ak z nošteka nám nejdú hlieny, tak to znamená, že v nošteku nastal opuch sliznice a ten odsávaním neodstránime.

•   Odporúča sa hlieny odsávať hlavne pre jedením a pred spaním. Je potreby si dávať pozor, aby sme hlieny neodsávali príliš často, lebo môže dôjsť k netraumatizovaniu sliznice.

•   Po každom použití je potrebné odsávačku umyť pod teplou tečúcou vodou, prípadne aj vydezinfikovať alkoholom, aby nedošlo k opätovnej nákaze bábätka.

•   Pri vysávačoch je potrebné regulovať výkon a stiahnuť saciu silu na minimum.

 

Tip na kúpu produktu :

Náš tip: Nakupujte odsávačky soplíkov v overených obchodoch. Ich široký výber nájdete na DR. MAX , Market24 a Feedo za najvýhodnejšie ceny.

Market24.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

 

5/5 - (17 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.