Ktoré látky sú vhodné na oblečenie pre bábätká?

Mamičky sa snažia zohnať pre svoje deti len to najlepšie. Aj to je dôvod, prečo riešia, z akého materiálu je šité oblečenie, ktoré budú nosiť ich bábätká. V dnešnom článku vám chceme ukázať, ktoré materiály sú pre malé deti najvhodnejšie. Zároveň spomenieme aj látky, ktorým by ste sa mali vyhýbať.

 

Na čo myslieť pri výbere oblečenia pre bábätko? Ak prídete do obchodu s hotovým kúskom oblečenia, vždy si prečítajte štítok a venujte pozornosť zloženiu. Vhodné látky by nemali vyvolávať žiadne kožné reakcie, mali by byť príjemné a mali by vedieť zohriať/ochladiť.

Ktoré látky sú pre bábätká najvhodnejšie?

Bavlna

Prírodný materiál, ktorý patrí medzi najpoužívanejšie na svete. Výhody bavlny spočívajú v tom, že neelektrizuje a je hypoalergénna. Je pevná, a tak je ťažké ju poškodiť. Poteší vás aj to, že priedušná, čo znamená, že sa v nej bábätko zbytočne nepotí.

Viskóza

Oblečenie z kvalitnej viskózy je rovnako vhodné pre všetky bábätká. Príjemne sa nosí, je veľmi ľahké a jemné. Ako pri bavlne je jeho výhodou to, že saje pot, a zároveň dokáže mierne schladiť. Mamičky viskózu obľubujú aj pre jej nekrčivý materiál, ktorý sa vôbec nemusí žehliť.

Ľan

Kúpiť si ľanovú metráž a ušiť z nej šaty alebo malú blúzku pre bábätko sa určite oplatí. Ľan je obľúbený antialergický materiál, ktorý je veľmi nadčasový, absorbuje vlhkosť, odvádza pot a je veľmi odolný. Obľúbia si ho všetky mamičky, ktoré chcú, aby ich deti mali na sebe príjemný prírodný materiál.

 

Ak si ešte stále vyberáte vhodný materiál, myslite na to, že je dôležité vyhnúť sa predovšetkým polyesteru, nylonu a iným umelým látkam, ktoré by jemnú pokožku detí mohli podráždiť. Vyberte im radšej prírodný materiál, ktorý sa nesperie a vydrží vám veľmi dlho!

 

Na záver len zopakujeme, že nikdy nezabudnite čítať štítky na hotových kúskoch oblečenia v predajniach.

 

Zdroj obrázku: Bostan Natalia / stock.adobe.com

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.