32. týždeň tehotenstva – Čo sa deje v brušku?

Pripravená? Môže sa zdať, že  32. týždeň tehotenstva má ešte ďaleko ku pôrodu, ale vy aj váš maličký sa už postupne pripravujete pre prípad, že nastane predčasný pôrod. Určite máte veľa povinností, ktoré sa týkajú dieťatka. Váš plod by mal byť v tomto období otočený hore nohami a pripravený na cestu von z tela. Nebojte sa, máte ešte stále dosť času psychicky sa na to pripraviť.32. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 32. týždňa tehotenstva veľké ako…

Tekvica. Drobček meria asi 42 cm a váži približne 1,7 kg.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

Ak som tehotná 32 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

  1. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná už 7 mesiacov. Vitajte v ôsmom mesiaci!

Symptómy 32. týždňa tehotenstva

32. týždeň tehotenstva

Príznaky sú počas tohto týždňa čoraz silnejšie, no vy určite myslíte na blížiaci sa príchod dieťatka na tento svet. Nenechajte sa veľmi ovplyvniť tehotenskými syndrómami.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

  • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
  • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
  • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
  • recenzie zákazníkov

Braxton-Hicksove kontrakcie

Tieto cvičné kontrakcie sa s blížiacim sa pôrodom stále zosilňujú a vyskytujú sa častejšie. Môžete si ich taktiež popliesť s kŕčmi, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tehotenstva. Najväčší rozdiel medzi týmito kontrakciami a skutočnými je ten, že Braxton-Hicksove kontrakcie po chvíli prestanú. Mamičky čakajúce dvojčatá majú väčšie riziko predčasného pôrodu, preto si určite dávajte pozor na kontrakcie, ktoré neprestávajú.

Tmavšie bradavky

Zrazu vaše bradavky stmavli. Nikto nevie presnú príčinu, ale jedna teória hovorí, že je to preto, aby ich dieťatko po narodení lepšie videlo. Vaše telo je úžasne, však?

Hracia deka by vo Vašej výbave pre bábätko nemala chýbať

Problémy chytiť dych

Nebojte sa, tento syndróm spôsobuje fakt, že veľkú časť vdýchnutého vzduchu využíva dieťatko. Napriek tomu si dávajte na seba väčší pozor a vyhnite sa fyzicky namáhavej práci.

Pálenie záhy

Nebojte sa používať antacíd. U väčšiny mamičiek je neškodný.

Nafúknuté prsia

32. týždeň tehotenstva sa spája aj so zväčšením pŕs, ktoré už môžu začať produkovať kolostrum, hustá žltá tekutina, ktorú bude prijímať dieťatko počas prvých dní svojho života. Časť kolostra môžu uniknúť ešte pred pôrodom.

Vaginálny výtok

Môže to vyzerať nechutne, no takto sa vaše telo pripravuje na pôrod a bráni pred infekciou. Dajte si však pozor ak je výtok podobný vody a neprestáva. Možno vám praskla plodová voda a pomaly vyteká. V tomto prípade ihneď kontaktujte lekára.

Náš tip: Buďte krásna počas celého tehotenstva. Širokú ponuku líčidiel, voňaviek a mnoho iného nájdete v overenom eshope Elnino.sk

Parfémy ELNINO.sk recenzie Heureka.sk

Viac Informácii

Bruško počas 32. týždňa tehotenstva a vhodné priberanie

Bruško v tomto období by malo merať asi 30 až 34 cm od panvovej kosti po vrchol maternice. V tomto období dochádza aj k uvoľneniu dieťatka z oblasti vašich rebier na panvu, kde bude až do pôrodu. Túto zmenu určite pocítite. U niektorých mamičiek však k tejto zmene dochádza až tesne pred pôrodom.

Ak čakáte dvojčatá, tak sa vám samozrejme zdá, že toho „nesiete“ viac. Ste taktiež oveľa bližšie ku pôrodu, lebo ten sa u takýchto mamičiek očakáva už v 37. týždni tehotenstva.

 Prezrite si ponuku detských autosedačiek, aby ste sa tým  nemuseli zaoberať na poslednú chvíľu

Chcem pozrieť autosedačky

Dieťatko je pripravené zostúpiť do oblasti panvy a pravdepodobne je otočené hlavou dole. V tomto období sa dieťatko cíti ešte viac stiesnene. 32. týždeň tehotenstva sa u väčšiny mamičiek spája s prenatálnou prehliadkou, keďže lekári chcú vidieť mamičky aspoň každý druhý týždeň. Pravdepodobne však nebudete mať ultrazvuk. Ten podstúpite iba v prípade nejakých tehotenských komplikácií, alebo ak si chce lekár zistiť o bábätku niečo konkrétne. U mamičiek s dvojčatami chcú napríklad lekári väčšinou pozorovať dieťatko stále  od 30. týždňa. Tak či onak o niekoľko týždňov už uvidíte svojho drobca naživo. Nie je to skvelý pocit?

Určite nezabudnite:

  1. Objednať sa na ďalšiu prenatálnu prehliadku
  2. Nainštalovať si do auta detskú autosedačku
  3. Pravidelne jesť a piť
  4.  Pozrieť si 33. týždeň tehotenstva

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo

 

5/5 - (26 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.