Detská zavinovačka – do autosedačky, na krst, aj do postieľky. Ako vybrať tú najlepšiu pre drobca?

Nič viac nepohladí oko rodičia ako elegantne zabalené bábätko v zavinovačke. Zavinovačka, ktorá bola už od dávna súčasťou výbavičiek  našich rodičov sa v súčasnosti opäť vracia do módy.  Nie len že v nej bábätko pekne vyzerá,  zavinovačka plní aj iné funkcie. Ochráni bábätko pred vetrom a mrazom, dokonca spevní aj jeho telíčko.

zavinovačka

 

Zo širokej ponuky zavinovačiek vyberáme

Zavinovačka bez kokosu EKO

zavinovačka

Ergobaby naturalzavinovačka

Zavinovačka s kokosom

zavinovačka

Zavinovací fusak Kaiser

zavinovačka

Summer Infantzavinovačka

Zavinovačka do autosedačky

Zavinovačku nevyužijete len v kočiari či v postieľke, aktívne mamičky ju často používajú aj v autosedačkách. Tu sa ale natíska otázka čo je do autosedačky vhodnejšie: fusak, deka alebo klasická zavinovačka? Názory mamičiek sa v tomto smere líšia. My sme sa v minulých článkoch venovali fusakom aj dekám, dnes upriamime pozornosť práve na zavinovačky. Najlepšou alternatívou je zakúpiť si tzv. flisovanú zavinovačku, ktorá je,  čo sa týka materiálu, niečo medzi fusakom a zavinovačkou.

Tip pre vás! Jednou z najobľúbenejších zavinovačiek, ktorú môžete využiť aj v autosedačke je zavinovačka Bemini. Zavinovačka Bemini  má špeciálne otvory, vďaka ktorým sa dá uchytiť do autosedačky. Je vyrobená z kvalitného Softy materiál, pričom na vnútornej strane je našitá pekná aplikácia. Je vhodná do chladného počasia, udržuje dieťa v teple. Zapína sa sponou, nemá žiadny suchý zips, ktorý by dieťa nepríjemné škriabal. Dá sa prať v práčke na 30 °C.

 

Zavinovačka na krst

zavinovačka

Krst býva dôležitou udalosťou v kolobehu života každej rodiny. Prípravami na krst trávia mamičky dlhé dni, vyberajú vhodné košieľky, čiapočky a v neposlednom rade i zavinovačky. Práve zavinovačky  na krst začínajú byť v posledných rokoch u mamičiek čoraz populárnejšie a vyhrávajú nad perinkami. Zavinovačky resp. perinky na krst bývajú určené pre najmenšie deti- novorodencov, ktoré idú ku krstu  pár týždňov po narodení. Hlavne v zimných mesiacoch sú zavinovačky dobrou alternatívou, pretože bábätká nenachladnú pri prechode z auta alebo v chladných priestoroch kostola.  Bábätko je chránené pre zimou a navyše vyzerá pri krste elegantne a roztomilo. Mamičky argumentujú tým, že keď kúpia zavinovačku na krst, využijú ju aj na iné príležitosti, napr. aj pri bežných prechádzkach v kočiaroch.

Tip pre vás! Ak hľadáte zavinovačku na krst, odporúčame vám napríklad aj zavinovačku Ergobaby

Čisto biela zavinovačka však nie je vhodná len na krst, ale aj na bežné použitie.  Jej tvar zabraňuje novorodencom  poraniť sa , pri náhlom prebudení, pričom sa dokonale prispôsobí dieťatku. Na zavinovačke sú špeciálne vrecká v bočných rohoch na ručičky, vak na nohy zase zaručuje rýchlejšiu manipuláciu s bábätkom pri prebaľovaní.  Ergonomický dizajn umožňuje prirodzený pohyb bedier, patentovaná HIP poloha zase udržuje nohy v správnej polohe. Je vyrobená z mäkkej a priedušnej 100% bavlny, suchý zips je kvalitný a nevydáva takmer žiaden zvuk. Veľkosť  je univerzálna – vhodná pre bábätká do 61 cm, resp. do 68 kg. Dá  sa prať v práčke pri najnižších teplotách.

zavinovačka

Zavinovačka na viazanie/ šnurovanie

V otázke aký typ zavinovačky používať pre bábätko podľa spôsobu zapínania, jasne vyhrala zavinovačka na viazanie resp. šnurovanie. Mamičky neobľubujú zavinovačky na suchý zips, pretože vydávajú nepekný zvuk ktorý môže dieťa rušiť. Predstavte si to! Dieťa zaspí a vy sa snažíte uvoľniť ho zo zavinovačky a zrazu nepríjemný zvuk dieťa zobudí a rozplače. Okrem toho manipulácia so suchým zipsom nebýva vôbec jednoduchá. Suchý zips nemusí do seba dobre pasovať, môže sa časom opotrebovať alebo sa doň môžu zachytiť vlasy alebo chlpy, ktoré sa potom ťažko vyberajú. Pre tieto všetky dôvody vyhrávajú u mamičiek klasické zavinovačky na viazanie, ktoré si mamičky ešte pamätajú z vlastných detských čias.

Zavinovačka s výstužouzavinovačka

Pri kúpe detskej zavinovačky si mamičky kladú jednu dôležitú otázku: kúpiť s výstužou alebo bez? Odpoveď nie je jednoznačná, každá možnosť má svoje za aj proti. Akú zavinovačku si teda vybrať? Zavinovačka s vystuženým chrbátikom si mamičky chvália hlavne pre dobrú manipuláciu ku ktorej pri zavinovačke s výstužou dochádza.  Osvedčila sa  pri kladení  bábätka do postieľky. Keď spod dieťatka vyberáte ruky, dieťa sa tak ľahko neprebudí.  Zavinovačku s výstužou pre bábätko ocenia aj oteckovia, ktorí sa ešte dlho – dlho po pôrode boja vziať svoj krehký pokladík do ruky. Ak je dieťa v zavinovačke majú väčšiu istotu.  Tá s výstužou taktiež lepšie padne do kočíka, dieťa zahreje hlavne v zime a chráni mu chrbticu pred nedokonalosťami povrchu na ktorom leží. Mnoho mamičiek kupuje zavinovačku s výstužou, ktorá sa dá vybrať a znova nasadiť. Práve takáto zavinovačka pre bábätko môže byť dobrá alternatíva pre všetky mamičky, ktoré sa stále nevedia rozhodnúť.

Náš tip: Tip pre vás! Jednou z najkvalitnejších zavinovačiek s výstužou je zavinovačka Eko

Je vyrobená z kvalitného materiálu, bez formaldehydov a ďalších chemických prvkov, ktoré škodia bábätkám. Obsahuje výstuž, ktorá je 100 % protialergická.  Oko potešia krásne farebné prevedenia a rôzne dizajny.

zavinovačka

 

Dúfam že sme vám pri výbere zavinovačiek poradili, alebo sme vám aspoň trochu pomohli zorientovať sa v problematike. Narodenie bábätka je najkrajším obdobím v živote mladej rodiny, preto sa naň treba dobre pripraviť. V záplave kamenných a internetových obchodov, v ktorých sú niekedy žiaľ aj nekvalitné veci sme sa snažili vybrať tie najlepšie. Nezabudnite, zavinovačka pre bábätko vo vašej výbavičke naozaj nesmie chýbať.

Zo širokej ponuky zavinovačiek vyberáme

Zavinovačka bez kokosu EKO

zavinovačka

Ergobaby naturalzavinovačka

Zavinovačka s kokosom

zavinovačka

Zavinovací fusak Kaiser

zavinovačka

Summer Infantzavinovačka

 

Náš tip: Nakupujte zavinovačku v eshope Pilulka.sk. Skúsenosti zákazníkov hovoria za všetko 🙂pilulka

Pozrieť zavinovačky

5/5 - (28 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.