Najlepšia elektronická pestúnka –pestúnka, ktorú zaplatíte iba raz ! Video i audio pestúnky

Elektronická pestúnka počuli ste už o nej ? Ak nie čítajte ďalej ! Bábätko otočí život každej rodiny naruby! Zrazu je tu ten malý človiečik, ktorému treba venovať všetku svoju pozornosť  a na ktorého, garantujeme vám, neprestane v prvé dni ani na minútu myslieť. Veľkú výhodu majú rodičia, ktorí sa môžu spoľahnúť na starých rodičov alebo staršie deti. Ani táto pomoc však nemusí byť zárukou, že sa budete na pár hodín v pokoji môcť venovať  domácim prácam alebo inej robote, v čase, keď bábätko spí v detskej izbe.  Skôr či neskôr budete musieť zrejme každú chvíľu od hrncov alebo od notebooku aby ste sa presvedčili, že bábätko v pokoji spinká, že mu nič nie je, či neplače alebo či vôbec dýcha.

elektronická pestúnkaVenovať sa svojím veciam môže byť omnoho ľahšie, ak si zoženiete pestúnku. Nemyslí však tú normálnu, z mäsa a kostí, ale takú, za ktorú zaplatíte iba raz. Elektronickú.

 

Elektronické pestúnky z odporúčaní mamičiek

NUK Pestúnka ECO Control s displejomelektronická pestúnka

dr max logo

VTECH DETSKA PESTUNKA BM 4600 SOVAdestká pestúnka

andreashop

feedo

MOTOROLA – Digitálna pestúnka MBP36sdestká pestúnkamarket 24

Detská pestúnka Beurer BY 84destká pestúnka

Nuvita Detská digitálna pestúnkadestká pestúnkabambino

 

Detská elektronická pestúnka

V amerických filmoch ste si už možno dávnejšie všimli prístroj, ktorý monitoroval bábätko, zatiaľ čo jeho rodičia riešili v inej časti domu dramatické zápletky. To je ono. Elektronické opatrovateľky dokážu monitorovať dieťatko počas vašej neprítomnosti.

Výber však nemusí byť jednoduchý! Načo si dať pri kúpe pozor?

V prvom rade si určite nezabudnite overiť dosah. Ak bývate vo väčšom rodinnom dome, rozsah musí byť jednoznačne väčší ako keby bývate v paneláku a prekážku vám robí len jedna stena.

S dosahom súvisí aj napájanie. Väčšina opatrovateliek býva napájaných do siene, niektoré modely sú aj na baterky, ktoré môžete používať aj na záhrade alebo na terase.

Elektronické opatrovateľky môžu byť digitálne, ale aj analógové. Digitálne sa hodia do rušnejších obydlí, do panelákov, v ktorých dochádza k väčším rušivým vplyvom ako je hluk z ulice alebo susedných bytov. Ak žijete v rodinnom dome na dedine, kde koncentrácia pohybu ľudí nebýva taká veľká, môžete si zvoliť aj opatrovateľku analógovú.

Najlepšie elektronické opatrovateľky by mali mať určite wifi pripojenie, vďaka ktorému opatrovateľku pripojíte k smartfónu, tabletu, mobilu alebo notebooku; konektor pre slúchadlá; infračervené nočné videnie. Veľmi dôležitou funkciou je signalizácia straty dosahu – opatrovateľka vás okamžite upozorní na to, ak zlyhal signál a vaše dieťa už nie je spoľahlivo monitorované.  Dobre je taktiež to, ak vaša opatrovateľka automaticky vyhľadá druhé zariadenie. Uľahčí vám to hľadanie, ak ho niekde zapatrošíte alebo založíte.

Audio a video pestúnka

Rozvoj elektroniky zapríčinil, že väčšina elektrických prístrojov sa zlepšuje a zdokonaľuje.  Tento pokrok sa nevyhol ani elektronickým opatrovateľkám. Pár rokov dozadu dokázali tieto prístroje zachytávať iba zvuk. Rodičia teda počuli, keď dieťa zamrnčalo alebo zaplakalo. V súčasnosti už elektronické opatrovateľky obsahuje aj kameru a tak rodičia vidia, čo sa v izbe deje aj keď dieťa neplače. Či je už hore, či sa rozkopalo z perinky, či sa snaží vyliezť z postieľky a tak ďalej. Rodičia sa nemusí preháňať každú chvíľu do izby a kontrolovať, prečo dieťa plače, alebo naopak prečo je dlhú dobu ticho.  Jednoducho mrknete na monitor a overíte si, čo sa o poschodie vyššie deje.

Detská pestúnka s obojstranným prenosom

Bežné elektronické pestúnky vám umožnia dieťa len počuť alebo vidieť. Pri pestúnke s obojsmernou prevádzkou môžete k dieťaťu dokonca aj rozprávať, čo spôsobí, že dieťa sa upokojí, keď bude počuť váš hlas a opätovne zaspí, aj keď k nemu okamžite nepribehnete. Okrem toho sa pri mnohých opatrovateľkách dá nastaviť aj automatické spúšťanie uspávaniek, a tak sa nebudete musieť trápiť so spievaním práve vtedy, keď vám na sporáku kypí polievka alebo zvoní telefón.

Najlepšie elektronické opatrovateľky na trhu

Najlepšie elektronické opatrovateľky sú značky Philips, Sencor, Motorola alebo BAYBY. V testovaní elektronických pestúnok, ktoré sa uskutočnilo v roku 2017 vyšli z testov najlepšie nasledujúce tri modely: Nuk detská pestúnka, Philips Avent DECT a Motorola MBP.

Pozrime sa tieto modely bližšie.

Detská pestúnka Nuk

elektronická pestúnkaNuk detská pestúnka

  • dosah v otvorenom priestranstve až do 300 metrov
  • dosah v uzavretých priestoroch až do 50 metrov
  • obojsmerná prevádzka
  • výber vlastného kanálu pre zaistenie súkromia

 

 

 

Alternatívou býva detská elektronická pestúnka Motorola MBP, ktorá má podobné funkcie. Ponúka tiež aj monitorovanie teploty miestnosti, v ktorej je dieťa ; indikácia straty  signálu, nočné svetlo; možnosť pripnutia si rodičovskej jednotky a opasok; prehrávanie uspávaniek, stojanček; reguláciu hlasitosti a taktiež aj napájací adaptér.Veľmi priaznivá je aj cena.

 

 

Áno, aj my vieme, že práce finančná situácia rodiny veľakrát spôsobuje, že rodičia si radšej dva razy premyslia, než svoju výbavu pre dieťa rozšíria. Výdavkov je dosť a tie obchody sú predsa také plné rôznych ,,potrebných” vecí, ktoré pre bábätko „určite budete potrebovať“.

 

Nad elektronickou opatrovateľkou by som ja osobne ale porozmýšľala dlhšie. Ich ceny nie sú také vysoké, v internetových obchodoch sa dajú kúpiť aj lacné, ale predsa len kvalitné modely, ktoré vám vystačia na prvé obdobie vášho bábätka v domácnosti.

 

Elektronická pestúnka sa zíde do každej domácnosti s malým dieťaťom. Mamičky, ale aj oteckovia si tak v čase, keď dieťa spí môžu robiť svoju prácu bez toho aby sa báli čo sa s dieťaťom deje.  Okamžite majú prehľad o tom , či je dieťa nespokojné alebo pokojne spí. A to je pre rodičov veľmi dôležité. Aby bezpečnosť bábätka boa zaistená aj vtedy, keď pri ňom nie sú. Nemýlim sa, pravda?

Kde kúpiť?

 

dr max logo
andreashop
feedo


market 24


bambino

5/5 - (26 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.