Ako vybrať monitor dychu. Recenzie a cena monitorov značiek Nanny, Angelcare a Babysense

Monitor dychu je určený pre tých najmenších členov rodiny, pre bábätka. Patrí medzi top novinky dnešnej doby. Je to prístroj, ktorý stráži a chráni dych nášho bábätka a umožní mamičkám a oteckom kľudný a bezstarostný spánok.

Pozrite si  ponuku monitorov dychu

AVENT DECT Digitálny BABY MONITOR SCD 560
 ANGELCARE AC 403
 BABYSENSE II
BABYSENSE 1
ANGELCARE AC 517
Jablotron Nanny BM-02
ANGELCARE AC 300-2SP

Tento prístroj slúži aj ako prevencia pred momentálne častým syndrómom náhleho úmrtia tohto malého človiečika. Syndróm, ktorý trápi novorodencov do ich jedného roka života nie je možné diagnostikovať dopredu, ani moderná medicína neprišla na liečebné prostriedky, riešenia, ktoré by tomuto problému predišli. Monitor dychu je preto pre vás skvelým ochrancom, ktorý to dokáže skontrolovať.
Ak v svojom sladkom spánku dieťatko vstúpi do nočnej mori v ktorej prestane dýchať, tak tento špičkový monitor spustí okamžitý poplach. Rodič má tým pádom možnosť poskytnúť prvú pomoc v ten pravý čas.

 

 

Ochrana dýchania pomocou monitora dychu pri SIDS.

 

Monitor dychu môže mať dve podoby 

Prvou možnosťou je kontaktný monitor dychu, ktorý je v priamom kontakte s dieťaťom. Zvyčajne má tento prístroj pripevnený na plienke za klipsou. Tento kontaktný prístroj používajú zväčša rodičia, ktorý zdieľajú jednu posteľ s ich dieťaťom.
Na druhej strane zdieľanie jednej postele s dieťaťom nie je úplne vhodné a pediatri to neodporúčajú. Podľa mnohých výskumov to vraj zvyšuje riziko syndrómu náhleho úmrtia dojčaťa. V tomto prípade nie je ani monitor dychu skvelým riešením, pretože ak sa bábätko veľa hýbe tak, môže mu klipsa s plienky spadnúť.

Druhou možnosťou je bezkontaktný monitor dychu, ktorá je zložený zo snímacej podložky a riadiacej jednotky, ktorá vydáva a vyhodnocuje signály. Senzor je umiestnený v podložke a je tak citlivý, že aj samotný matrac zachytí pohyb bábätka. Dieťa neprichádza do priameho kontaktu s týmto prístrojom, pretože je vždy umiestený pod matracom a to prináša veľkú výhodu.

Medzi bezkontaktné monitory dychu patrí Nanny. Prístroj tejto značky je certifikovaný a veľmi úspešný. Monitor je pre deti veľmi bezpečný, využiteľnosť má aj v pôrodniciach a dojčenských ústavoch v rôznych častiach sveta. Jeho ovládanie je jednoduché a zvuk je nadmerne hlasný, budete ho počuť aj cez zavreté dvere. Nanny funguje na batérie, ktoré sa vložia do kontrolnej jednotky a ich výkonnosť je dlhodobá a na výmenu nás vždy upozornia vopred. Je postavený na princípe, že po každom nádychu bábätka zasvieti zelené svetlo, nazývané kontrolka. Ak 20 sekúnd sa dieťatko nenadýchne alebo sa frekvencia dýchania zníži pod osem nádychov za jednu minútu, tak začne svietiť červené svetielko a spustí sa hlasitý alarm. Väčšinou stačí aj zvuk alarmu a bábätko sa prebudí z hlbokého spánku a nadýchne sa opäť k životu.

Medzi ďalšiu významnú značku monitorov dychu patrí aj Angelcare. Prístroje tejto kanadskej značky neslúžia len na kontrolu dychu bábätka, ale taktiež slúžia ako tzv. elektronické opatrovateľky, ktoré zabezpečujú ochranu a bezpečnosť dieťaťa.

 

 

Monitor dychu Angelcare

Angelcare AC 517
Tento produkt monitoruje nielen dýchanie, ale tiež pozoruje pohyb a zvuk aj s kamerou malého člena rodiny. Prístroj je kvalitne moderný, preto jeho ovládanie je dotykové a videá sú farebné v HD rozlíšení a s nočným videním.

 

Angelcare AC300
Prístroj zabezpečujúci len ochranu dýchania vášho bábätka až s dvoma podložkami. AC300 rodičov upozorní aj, keď ich dieťa ochorie a prestane dýchať z dôvodu upchatia dýchacích ciest.

Angelcare AC403monitor dychu

AC403 monitoruje, stráži dych, pohyb a dokonca aj pohyb. Funkcia Tic slúži na pohyb, ak je táto funkcia zapnutá vydáva tikajúce zvuky a monitor pracuje aj, keď bábätko spinká. Bezpečnosť dieťaťa je pre každú mamičku veľmi dôležitá a preto nás občas straší aj obava či je v miestnosti, kde bábätko spí aj vyhovujúca teplota. Je tam teplo alebo chladno? Tento monitor je skvelým riešením, zobrazí teplotu aká je v detskej izbičke a predá nám výstrahu či je teplota príliš nízka alebo vysoká.

Monitor dychu  Babysense

monitor dychu

Kvalitná a šikovná značka Babysense je veľmi známa na Slovenskom a Českom trhu, využívajú ju skoro všetky nemocnice u nás aj v Českej republike. Zabezpečuje nepriami kontakt s dieťaťom, je maximálne spoľahlivý a má dve nadmerne citlivé senzorové podložky. Dokáže rozlíšiť aj ten najmenší dýchací pohyb bábätka cez matrac počas spánku, ale aj keď dieťa nespí.

 

Štatistiky a recenzie na heureka.sk nám ponúkajú percentá a skúsenosti používania niektorých produktov, ktoré sa zaoberajú kontrolou a ochranou dýchania bábätka.

 

Načo si treba dávať pozor pri kúpe monitora dychu a čomu treba venovať pozornosť?

Najdôležitejšia je bezpečnosť dieťaťa a ani jedna mamička nedovolí vystaviť svoje dieťa nebezpečenstvu.

Analógové verzus digitálne. Ktoré sú bezpečnejšie?

Analógové prístroje patria medzi tie lacnejšie, ale veľkou zlobou je, že tento produkt dokáže zachytiť signál aj iných vysielačiek, ktoré sú v jeho dosahu.
Digitálne sú už viac špecifické a preto dokážu rozoznať prenos zvuku a je prakticky nemožné, aby kontrolovali aj iné vysielačky. Tiež majú možnosť tzv. ,,digitálnej zámky´´ ,ktorá rozlúšti, šifruje videosnímky.

Pozrite si  ponuku monitorov dychu

AVENT DECT Digitálny BABY MONITOR SCD 560
 ANGELCARE AC 403
 BABYSENSE II
BABYSENSE 1
ANGELCARE AC 1100
Jablotron  Nanny BM-02
ANGELCARE AC 300-2SP

Audio, video alebo oboje?

Ak chcete len sledovať dýchanie vášho dieťaťa tak vám úplne vystačia len zvukové monitory, ktoré sú aj menej nákladné. Na druhej strane video prístroje majú väčšiu škáru vymožiteľností – veľkosť obrazovky, fotoaparát ba aj nočné videnie obrazovky. Tiež sú produkty, kde môžete sledovať aj teplotu v detskej izbe. Existujú aj produkty, ktoré slúžia aj ako audio a video prístroj. Tie patria medzi tie naj, aj keď ich cenový rozsah je širší.

Rozsah prijímača.

Rozsah prijímača závisí od miesta, kde budete monitor využívať. V byte nepotrebujete prístroj s veľkým rozsahom, ale v dome už potrebujete prístroj, ktorý dokáže snímať signál aj napríklad na v záhrade a na všetkých priestranstvách domu.

Kvalita prijímania zvuku, či obrazu videa.

Zvuk by mal byť kvalitný, zreteľný a poplach na signál, že dieťatko nedýcha by mal byť nadmerne hlasitý. Obraz je tiež veľmi dôležitý, mal by byť jasný, vo vysokej kvalite viditeľnosti všetkých detailov.

Batéria alebo adaptér?

Viac príležitostí pre pohyb v dome či v okolí mimo domu nám poskytuje bezdrôtový prijímač. Existujú aj produkty, ktoré fungujú aj pomocou adaptéra a batérie. Najlepší spôsob v tomto prípade je pripojenie adaptéra až po vybratí batérie.

Indikátor vybitej batérie.

Odporúča sa pred kúpou monitora si zistiť, či monitor nám ponúka zvukový alebo svetelný, ktorí nás upozorní, že batéria už zlyháva a je potreba ju dobiť.

Viac monitorov dychu nájdete v týchto eshopoch

dr max logo
andreashop
feedo
5/5 - (34 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.