Oslabená imunita, chrípka, prechladnutie a alergie s týmto vám pomôže kolostrum/colostrum – Prečítajte si naše skúsenosti s ním

Kolostrum nazývaný aj mledzivo patrí k tekutinám, ktoré majú schopnosť produkovať mliečne žľazy cicavcov. Produkujú sa posledné týždne pre pôrodom a taktiež pár dni po pôrode. Kolostrum chráni imunitný systém nie len bábätka, ale tiež pomáha aj dospelým.

Slovo kolostrum začali požívať medici koncom 18. storočia a v polovici 20. storočia zistili aké skvelé účinky propaguje táto tekutina. Neposilňuje len imunitný systém, bráni aj proti bakteriálnym infekciám a slúži aj pri liečbe reamatoidnej arktídy.

Kolostrum Advance

•  výživový doplnok

•   vysokokvalitné prémiové kolostrum

•   vysoký obsah  imunoglobulínov IgG v 1 kapsule

 

 

 

 

Viac Informácii o produkte Colostrum Advance

 

? Kolostrum môže mať tri podoby a to je kravské, kozie a dokonca aj človek ako cicavec dokáže produkovať druh špeciálneho prvého mlieka.
Strava kôz a kráv je postavená na objemnom množstve prírodných rastlinných alkaloidov a tieto látky v tele týchto zvierat putujú do mlieka.

»» Radi by ste svojmu telu dopriali prírodný detox ? Prečítajte si aj o ďalších zdravotných benefitoch neobyčajného pestreca mariánskeho ! ««

Kozie kolostrum

Je trojnásobne silnejšie a účinnejšie ako kravské a niekoľko násobne silnejšie ako ľudské.
Obsahuje špecifické imunitné látky, ktoré sú nadmerne prospešné a veľmi potrebné pre jeho imunitný systém.
Kozie kolostrum produkujú kozie mamičky len pár hodín po narodení kozliatok, preto sú v ňom obsiahnuté kvalitné a účinné životodarné látky. Obsahuje priveľké množstvo ochranných látok, ako sú špecifické protilátky, imunitné faktory či rastové faktory. Tiež má v sebe sacharidy, aminokyseliny, kyselinu listovú, lipidy, minerálne látky ako sú vápnik, horčík, draslík.

A čo tak alternatíva ?

kolostrum

 

Kravské verzus ľudské kolostrum

Kravské alebo nazývane aj bovinné kolostrum má štyri krát väčšiu koncentráciu imunitných faktorov ako ľudské . Novorodenec sa narodí s možnosťou sa brániť proti infekciám a teliatko sa nedokáže ochrániť pre infekciou.  Takzvané kravské kolostrum obsahuje Imunoglobulín G 85% imunoglobulínov, kým v ľudskom tele je zastúpený iba typ IgA, ktorý vytvorí lokálnu imunitu v črevách. IgG má schopnosť bojovať proti patogénom a je pre dieťa v období infekcie viac dôležité ako IgA. Pri kravách je obsah IgG v kolostre násobne väčší a vytvára sa ho oveľa viac, ako mláďatko dokáže spotrebovať. Preto je kravské kolostrum na imunitné faktory bohatšie ako ľudské.

? A čo tak alternatíva ?

Imuno Colostrum
 • nemecký výrobok z certifikovaných chovov
 • vhodný pre stredoeurópanov
 • vyrábaný bez použitia vysokej teploty
 • maximálne šetrný s obsahom výživných látok

Viac Informácii o produkte Imuno Colostrum

Pozitívne účinky kolostra

Má podporujúce účinky pre podporu nášho imunitného systému. Podporujú sa vďaka prirodzených protilátok nazývaných imunoglobulíny. Druh týchto látok je naše telo schopné vyrábať aj prirodzene. Užívanie kolostra priaznivo pôsobí aj na podporenie kolagénu. Preto sa odporúča využívať aj pri kožných ochoreniach, pri ekzémoch a aj vtedy ak chceme urýchliť hojenie rán.
Zabraňuje aj zápalom a infekciám dýchacích ciest. Má vynikajúce účinky ak nás trápia problémy s črevnou mikroflórou, dokáže pomôcť pri trávení, hnačke či zápaloch žalúdka.
Je schopný zvyšovať hustotu vápnika v tele a tým posilňuje kostru a svalstvo človeka. Pomáha aj pri zlepšení činnosti kĺbov, napr. pri artritíde.
Regeneruje duševné zdravie a nervovú sústavu. Slúži ako prevencia pri neurologických ochoreniach.
Svoju využiteľnosť nájde aj pri chorobách ako sú astma, herpes, anémia, cystická fibróza, hepatitída.

 

Ako sa kolostrum izoluje a spracuje?

Veľké množstvo imunitných faktorov obsahuje počas jeho prvých 24 hodín izolovania. Hneď po odbere sa zmrazuje a musí byť schladené pod 4°C (70 °F), tým pádom sa zachováva jeho čerstvosť do záverečného spracovania. Po rozmrazení nasleduje, že sa zhomogenizuje a tým sa v ňom vytvoria kazeínové micély, ktoré ochraňujú proteíny. Ak sa kolostrum zle stabilizuje tak jeho živosť je krátkodobá a rýchlo sa pokazí.

Kolostrum je potreby pasterizovať, aby bola zabezpečená jeho kvality a bezpečnosť. Jeho spracovanie prebieha v prístroji v ktorom dochádza aj k spracovaniu mlieka. Po pasterizácii sa vysušuje a tak sa z neho tvorí jemný matný žltkastý prášok.

»»Pupalkový olej – aké sú jeho účinky na pokožku, vlasy a pri ženských problémoch PMS?««

Aký je obsah kolostra?

? Kolostrum, resp. aj prvé mlieko obsahuje hromadu dôležitých imunoglobulínoch, taktiež aj prirodzené rastové faktorý, ako sú lakroferín, cytokíny, vitamíny, minerálne látky, stopové prvky, enzýmy, polypeptidy a tiež aj potrebné voľné aminokyseliny. Existujú viaceré spôsoby kollostra, môže byť v podobe sirupu, ktorý je určený pre detí alebo v tzv. sušenej forme v podobe kapsúl. Avšak tekuté kolostrum v prirodzenej podobe je nadmerne obmedzené.
Je veľmi bohatý na vitamíny, minerály a látky, ktoré sú prospešné pre našu imunitu. Tieto látky majú pozitívny vplyv na rast svalovej hmoty a tiež podporujú rast bunkových tkanív. V kolostre je ukrytých vyše 26 aminokyselín.

Používanie a dávkovanie kolostra

Ideálne je ak kolostrum používame pred jedlom, aspoň 30 minút až do jednej hodiny. Avšak ak sa pozabudnete a kolostrum nepoužijete pred jedlom, nevadí, ale v takomto prípade ho dávkujte až hodinu a pol po jedle.
Tekuté kolostrum sa odporúča zapíjať studeným nápojom, napr. vodou, limonádou. Zapíjanie teplými nápojmi nepatrí k obľube a ani sa to neodporúča. Druh touto tekutého kolostra sa by mal dávkovať po dve polievkové lyžice, pričom je ideálne začať najprv s jednou a postupne prejsť na dve. Pre deti je odporúčaná len polovičná dávka.
Ak používame namiesto tekutého tabletky tak vtedy dávkovanie závisí od toho či patrí medzi kravské alebo kozie. Kozie dávkujeme v objeme 2 až 3 tablety a to dvakrát denne a taktiež pred jedlom. Bovinné alebo kravské sa dávkuje len dvakrát denne a stačí len jedna tableta.

 

 ? Tip na kúpu a cena

 

EDENPharma KOLOSTRUM BETAGLUKÁNY

dr max logo

 
 • doplnok výživy
 • obsahuje betaglukány
 • posilňuje imunitný systém

 Betula Pendula

logo prezdravie

 
 • kozie kolostrum
 • čisto rastlinný obal kapsuly
 • doplnok stravy

Premium kolostrum

Biocare

 
 • z materského mlieka kráv
 • obsahuje množstvo aktívnych látok
 • obsahuje rastové faktory
 • obsahuje laktózu

Bio colostrum 100% kapsule 90

 

 • zmierňuje zdravotné problémy spojené s imunitou
 • podporuje regeneráciu organizmu

 

5/5 - (22 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.