Sterilizátor na detské kojenecké fľaše urýchlene ničí baktérie a mikrotóby. Ako sa používa? Aké sú recenzie značky Avent?

Sterilizátor slúži ako pomôcka, ktorá mamičke uľahčí prácu so správnou sterilizáciou pri umelom mlieku. Aj, keď je najlepšia strava pre dieťa materské mlieko, niektoré deti ho nedokážu prijať alebo u nich dojčenie nefunguje tak ako by malo vtedy je potreba siahnuť po umelom mliečku. Mamičky potom musia nájsť vhodnú sterilizáciu detských fliaš, cumlíkov či iných pomôcok, ktoré sú potrebné pri príprave mlieka.sterilizátor

Pozrite si ponuku špecializovaných e-shopov pre deti. Nech hľadáte čokoľvek pre Vaše dieťa, sľubujem Vám, že v týchto obchodoch to určite nájdete

dr max logo
market 24
feedo
bambino

 

Je sterilizácia dôležitá a do akého veku je sterilizácia vhodná?

Novorodenci, dojčatá patria do skupiny detičiek, ktoré nemajú úplne vyzretú imunitu a sú náchylné na infekcie. Vtedy musíme priveľký dôraz klásť na poctivé umývanie, oplachovanie a taktiež ich dôkladne sterilizovať. Okolo bábätiek sa hromadí veľké množstvo mikróbov a hlavne pri mliečku, ktoré tvorí jeho najdôležitejšiu potravu je potreby zvýšiť hygienu všetkých pomôcok s ktorými dieťa kŕmime.

Je doporučené používať sterilizátor do jedného roku bábätka. Avšak pri fľaštičkách s ktorých dieťa pije je vhodné, aby sme ich raz za čas sterilizovali, aj keď bábätko už dosiahlo prvý rok svojho života.

Náš tip: Nakupujte sterilizátory v overenej lekárni Dr. Max za najvýhodnejšie ceny. Avent parný sterilizátor do mikrovlnnej rúry je skvelá voľba.

•  do nádobky smieme vložiť aj šesť fliašsterilizátor avent

•  stačí pridať 200ml vody

•  teplo MW rúry vysterilizuje obsah od dvoch minút 

•  obsah ostáva sterilný až 24 hodín

•  vrchnák je zabezpečený dvomi zatváracími klipsami

•  kompaktný design je ideálny na cestovanie

 

 

Viac Informácii

 

Elektický parný sterilizátor

Tento prístroj patrí k elektrospotrebičom, ktoré fungujú samostatne. Všetky pomôcky, ktoré chceme sterilizovať vložíme dovnútra sterilizátora. V sterilizátore musí byť dostatočné množstvo vody, ktoré je nájdeme v návode. Ak chceme spustiť sterilizáciu musíme sterilizátor uzavrieť a doba trvania celého procesu trvá približne desať minút. Prístroj má nastavené automatické vypnutie, ale nesmieme zabudnúť nato, že prístroj nesmieme hneď po jeho automatickom vypnutí otvoriť. Je potrebné aspoň tri minúty sterilizátor nechať uzatvorený, aby vychladol. V sterilizátore, ktorý je uzavretý vydržia pomôcky vysterilizované až tri hodiny.

Digitálny sterilizátor

Tiež patrí k parným sterilizátorom a celý proces sterilizácie funguje na princípe dezinfekcie vodnou parou. Na tomto prístroji sa nachádza aj displej, ktorý nám poukáže na čas končenia sterilizácie. Taktiež nám koniec sterilizácie oznámi aj hlasitý akustický signál.

 

Parný sterilizátor Avent.

Parný sterilizátor AVENT určený do mikrovlnnej rúry – recenzia

Je rýchly a veľmi efektívny a zničí až 99, 9 % baktérií a mikróbov. Parný sterilizátor obsahuje tzv. prepravku, ktorá zvládne aj päť fľaštičiek. Fľaštičky je nutné poukladať dnom na hor. Tiež obsahuje aj miesta na iné pomôcky ako fľaštičky, ako napríklad cumlíky. Sterilizátor musí byť ponorený do 150 až 20 ml vody a tak ho dáme do mikrovlnnej rúry na nejakých 8 až 10 minút. Proces tejto sterilizácie je oproti ostatným veľmi cenovo výhodní.

Aký je priebeh sterilizácie za studena?

Sterilizácie za studena je veľmi praktická ak sa nachádza mimo nášho domova, či už na návšteve alebo na dovolenke. Stačí, že predmety, ktoré chceme sterilizovať vložíme do nádobky so studenou vodou a pridáme sterilizačný roztok alebo sterilizačné tablety. Pomôcky majú byť ponorené v sterilizačnom roztoku po dobu 15 až 30 minút, každý návod to uvádza inak a tieto pomôcky sú sterilné približne 24 hodín.

Sterilizačný roztok Chicco

 

•  zaručí rýchlu a efektívnu sterilizáciu 

•   jeden liter roztoku slúži pri 20 sterilizáciách

•  odporúčaná dávka je 50 ml roztoku na 5 l vody

 

Viac Informácii o produkte

 

 

Samosterilizujúca dojčenská fľaša

Táto fľaša má dvojité využitie, slúži aj ako fľaša na kŕmenie dieťaťa a tiež ako sterilizátor. Po každom používaní fľaše je potrebné, aby sme z fľaše všetky diely poumývali v teplej tečúcej vode a vysušili. Tak sa viečka naleje prevarená vodička a nasadíme opäť viečko, ktoré fľašu zatesní a nakoniec už iba dodáme cumlík. Fľaša sa vkladá do mikrovlnnej rúry na dobu, ktorá sa nachádza na viečku fľaše.

 

Samosterilizujúca fľaša je veľmi efektívna a využiteľná.

Najlepšie sterilizátory

Sterilizátor do mikrovlnej rúry Chicco
 Avent Elektrický parný sterilizátor
AVENT Elektrický parný sterilizátor dojčenských fliaš 4v1

YOOMI – set 3 v 1 – 240 ml dojčenská fľaša + ohrievač + nabíjačka na ohrievač

Je vyváranie fľaše dobrý nápad?

Vyváranie fliaš patrí k najlacnejším spôsobom sterilizácie. Ale prináša nevýhodne a rýchle opotrebovanie fľaštičiek. Vyváranie sa vykonáva v nerezovom hrnci do ktorého vložíme pomôcky. Je v ňom potrebná hlavne studená voda a na záver sa len prikryje pokrievkou a uvedenie do vyššej teploty. Predmety musia byť ponorené pod hladinou vody a vyváranie trvá max päť minút.

Čo je potrebné pri sterilizácií dodržiavať?

•   Kvôli hygiene je dôležité si vždy pred manipuláciou s fľaštičkou pre deti umyť ruky.
•   Je potrebné sterilizovať všetky pomôcky, ktoré používame pri príprave mlieka.
•   Pripravené mliečko je dôležité nechať v chlade, pokiaľ ho nepodávame nášmu bábätku.
•   Mlieko, ktoré bábätko z fľaše nevypije je nutné vyliať ho.

Pozrite si ponuku špecializovaných e-shopov pre deti. Nech hľadáte čokoľvek pre Vaše dieťa, sľubujem Vám, že v týchto obchodoch to určite nájdete

dr max logo
market 24
feedo
bambino

 

5/5 - (23 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.