37. týždeň tehotenstva – Máte pocit bolesti v podbrušku?

Konečne čas na…upratovanie? 37. týždeň tehotenstva je obdobie, počas ktorého mnoho mamičiek pripravuje domov na príchod bábätka. Mnohí ľudia to posmešne nazývajú „hniezdenie“. Je to inštinktívne. Vaše zmysly rozpoznajú, že dieťatko bude čoskoro na tomto svete, veď počas 37. týždňa je bábätko už skoro pripravené na príchod. Toto upratovanie často súvisí s faktom, že chcete mať všetko hotové tip-top. Nezabudnite pritom na relax, ktorý vaše telo potrebuje.37. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 37. týždňa tehotenstva veľké ako…

Rímsky šalát. Dieťatko meria asi 48,5 cm a váži približne 2,8 kg.

Moja rada:Pozrite si ponuku špecializovaných e-shopov pre deti. Nech hľadáte čokoľvek pre Vaše dieťa, sľubujem Vám, že v týchto obchodoch to určite nájdete

market 24
feedo
bambino

Ak som tehotná 37 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

37. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná 8 mesiacov a 1 týždeň. Už len 3 týždne do konca tehotenstva!

Pocity, pohyby a symptómy 37. týždňa tehotenstva

V tomto období si môžete ľahko zameniť príznaky tehotenstva s tými, ktoré predznamenávajú pôrod. Tu je zoznam symptómov, ktoré môžete očakávať:

Pálenie záhy

Dieťatko tlačí na vašu tráviacu sústavu a to spôsobuje tento nepríjemný pocit.

Krvácanie

Mierne krvácanie je počas tohto týždňa úplne bežné. Pamätajte, že váš krček maternice je počas tehotenstva veľmi citlivý, pohlavný styk ho môže podráždiť a spustiť krvácanie. Ak sa jedná o viac ako pár kvapiek krvi, kontaktujte vášho lekára. Vaginálne krvácanie by mohlo značiť problém s placentou a ten sa musí liečiť okamžite. Nezameňte si to však s výtokom, ktorý má len červenkastý odtieň. Ten je úplne neškodný a znamená, že vaše telo je pripravené na pôrod.

Strie

Je mi to ľúto, no v tomto období sa u žien často opäť objavujú strie. Nezabúdajte preto naniesť si na ruky telový olej a pomasírovať si bruško. Taktiež pite veľa vody, aj keď by ste kvôli tomu mali ísť často na WC.

Predíďte striám: Olejček na strie Bi-Oil

Olej na strie

 

 • Je určený na tvár aj telo
 • Nemastný
 • Rýchlo sa vstrebáva
 • Hypoalergénny
 • Vhodný pre citlivú pokožku

 

 

 

Viac Informácii o produkte

Tlak v oblasti brušnej dutiny

Ak sa už vaše dieťatko dostalo do oblasti panvy, môžete pociťovať tlak na vašu brušnú dutinu. To spôsobuje mierne bolesti a väčšiu potrebu ísť na toaletu.

Problémy so spánkom

V tomto týždni tehotenstva nie je nič nezvyčajné, keď sa žena zobudí o polnoci. Pri problémoch so spánkom často pomáha veľa nenáročného cvičenia počas dňa, dodržiavanie pitného režimu(nepite však tesne pred spánkom) a obmedzenie príjmu kofeínu.

Kontrakcie

37. týždeň tehotenstva je spojený s kontrakciami a kŕčmi. Je to samozrejmé, keďže o pár týždňov budete mať dieťatko. Kontrakcie by sa mali vytratiť, ak si ľahnete alebo sadnete. To znamená, že sa nejedná o skutočné kontrakcie, ale o tzv. Braxton-Hicksove kontrakcie. Dajte si veľký pozor na dehydratáciu, ktorá je častou príčinou predčasného pôrodu.

Lehátko pre bábätko - aby aj mamka mala čas pre seba

lehatko-vibrujuce-s-melodiou-felicity-floral-0m-do-9kg-2017

 

 • vhodné pre deti od narodenia
 • polstrovaná opierka hlavy a bočné výplne
 • odnímateľná hrazdička
 • mnoho melódií
 • v chlapčenských aj dievčenských farbách

 

 

 

Chcem vedieť viac

Žalúdočná nevoľnosť

Problémy s bruškom sú typické pre takmer každý týždeň tehotenstva. Teraz to však môže znamenať predčasný pôrod. Ak je nevoľnosť naozaj silná(hlavne ak zvraciate), povedzte o tom vášmu lekárovi, ktorý vás vyšetrí a vylúči nebezpečné choroby ako preeklampsia či HELLP.

Ste v 37. týždni a čakáte dvojčatá? 57% dvojčiat sa narodí pred 37. týždňom tehotenstva. Ak ste teda ešte nerodili, patríte medzi menšinu. Možno sa síce necítite dobre, no čím dlhšie budú vaše dvojčatá v brušku, tým lepšie to bude pre ich popôrodný vývin.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Príznaky blížiaceho sa pôrodu

37. týždeň tehotenstva je to pravé obdobie na oprášenie si vedomostí o pôrode. Vaša šanca na pôrod každým dňom rastie a žiadna z vás predsa nechce porodiť v aute len preto, lebo ste to nestihli do nemocnice. Nechcem vás tým vystrašiť, šanca na pôrod v aute je úplne mizivá, chcem aby ste boli na všetko pripravená.

Príznaky tehotenstva možno rozdeliť na 2 skupiny. Do tej prvej patria príznaky, ktoré nám hovoria, že pôrod nastane čoskoro. Príznaky tej druhej skupiny znamenajú, že už rodíte. Medzi príznaky prvej skupiny patrí:

Výtok hustého hlienu

Na nohavičkách zaznamenáte malé množstvo hustého hlienu, ktorý môže vytiecť naraz, alebo postupne. Tento hlien celý čas ochraňoval váš krček maternice. Keď sa však krček roztiahne, aby vytvoril cestu pre dieťatko, tento hlien vytečie. Hlien môže a nemusí mať krvavé sfarbenie.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

Žalúdočná nevoľnosť

Niektoré ženy pociťujú tesne pred pôrodom bolesti brucha.

Hnačka

Počas tohto týždňa tehotenstva môže byť hnačka len hnačkou, alebo môže znamenať blížiaci sa pôrod. Je to kvôli hormonálnym zmenám, ktoré stimulujú vaše črevá. Zaobstarajte si vitamíny.

Medzi príznaky druhej skupiny patrí:

Prasknutie plodovej vody

Ak cítite, že vám vyteká voda(je jedno či po kvapkách alebo prúdom), je to pravdepodobne plodová tekutina. Väčšina žien rodí do 12. hodín od prasknutia plodovej vody.

Pravidelné kontrakcie

Cítite pravidelné sťahy? Ak sa kontrakcie stále častejšie opakujú, rodíte. Vaša maternica sa sťahuje, krček sa rozťahuje, aby sa dieťatko mohlo dostať von. Ak ste prvorodička, do nemocnice choďte až po niekoľkých hodinách kontrakcií. Až vtedy začína „aktívny pôrod“, počas ktorého sú kontrakcie skutočne veľmi bolestivé a vy potrebujete úplnú starostlivosť nemocničného personálu.

Bolesť chrbta

Niekedy je dieťatko v takej polohe, že tlačí na vašu chrbticu. Ak máte neustále bolesti chrbtice, ktoré sú zatiaľ najsilnejšie za celé tehotenstvo, alebo ak cítite bolesť v oblasti chrbta a brušnej dutiny, môže to znamenať, že rodíte.

Náš tip: Hydratačný krém Bepanthem – uľaví od svrbenia a začervenania. Vhodný aj pre najmenšie deti, tehotné a dojčiace ženybepanthen

Pozrieť viac spodnej bielizne

Váš lekár vám určite povie, kedy sa máte dostaviť do nemocnice. Ak vám praskne voda, mali by ste ísť okamžite, pretože vás budú musieť monitorovať, lebo v takýchto prípadoch sa často vyskytne infekcia. Ak máte kontrakcie, tak vás v nemocnici príjmu vtedy, keď je medzi jednotlivými sťahmi interval asi 5 minút. Kvôli tomuto je veľmi dôležité poznať, ako dlho vám bude trvať cesta do nemocnice.

Mnohé mamičky sa v tomto období snažia vyvolať si pôrod. Plod v tomto týždni však nie je úplne vyvinutý, a lekári preto neodporúčajú vyvolávať si pôrod. Dieťatko ešte potrebuje pár týždňov vývinu. Ak pôrod nastane prirodzene, je to v úplnom poriadku. Netreba sa však snažiť vyvolať ho umelo. Keď budete v 39. týždni, dieťatko bude úplne vyvinuté. Vtedy si pokojne môžete dovoliť prechádzku, pohlavný styk či akupunktúru s plánom vyvolať pôrod. Nie je však potvrdené, že tieto aktivity budú určite fungovať. Snažte sa to ešte pár týždňov vydržať. Pre vývin dieťatka to znamená naozaj veľmi veľa.

Ultrazvuk počas 37. týždňa tehotenstva

37. týždeň tehotenstva je obdobím, kedy si dieťatko si skúša nové zručnosti, ktoré bude na tomto svete potrebovať. Jedná sa o nádych, výdych, cicanie, stláčanie a žmurkanie. Na druhú stranu, v dieťatku sa tvorí aj prvé hovienko, ktoré už čaká na svoju plienku.

 Prezrite si ponuku detských autosedačiek, aby ste sa tým  nemuseli zaoberať na poslednú chvíľu

Chcem pozrieť autosedačky

Ak čakáte dvojičky, lekár vás bude pravdepodobne informovať o cisárskom reze či umelom vyvolaní pôrodu. Niektorí lekári odporúčajú takýto pôrod v 38. týždni tehotenstva, čo znamená, že možno uvidíte svoje dvojčatá už o týždeň!

Bez ohľadu na to, kedy budete mať pôrod, nebuďte príliš netrpezlivá. Môže to byť o niekoľko dní, ale aj týždňov. Ak sa cítite podráždená, nájdite si radšej v dome nejakú prácu a hneď prídete na iné myšlienky.

Určite nezabudnite:

 1. Objednať sa na ďalšiu prenatálnu prehliadku
 2. Zistiť si informácie o popôrodnej depresii
 3. Zopakovať si všetko súvisiace s vaším pôrodom
 4. Prečítať si aký bude 38. týždeň tehotenstva

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo
5/5 - (34 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.