33. týždeň tehotenstva prinesie silnejšie pohyby v brušku, pomaličky si chystajte veci do pôrodnice

Povedala by som vám, aby ste sa zhlboka nadýchli a odpočívali, ale ani jedno z toho nie je počas 33. týždňa tehotenstva také ľahké. 33. týždeň tehotenstva sa samozrejme spája s nepohodlím a mnohými nepríjemnými syndrómami. Na druhej strane sa už asi nemôžete dočkať vášho bábätka a to vám nikto nemôže zazlievať. Je najvyšší čas, aby ste si doma prichystali tašku, ktorú si so sebou vezmete do nemocnice. Taktiež by ste si mali načítať niečo o popôrodnej starostlivosti a nakúpiť si medikamenty, ktoré sa vám budú ako čerstvej mamičke určite hodiť. Viem, že dieťatko neuvidíte ešte dlhšie ako mesiac, no ak nastane predčasný pôrod, nebudete si musieť robiť starosti s tým, aké oblečenie si máte vziať do nemocnice.

33. týždeň tehotenstva

 

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo

Váha dieťatka. Cez 33. týždeň tehotenstva je bábo veľké ako…

Zeler. Vaše dieťatko meria asi 43cm a váži približne 1,9kg. Dieťatko v tomto období vyrastie približne o 2,5cm za týždeň!

Ak som tehotná 33 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

33. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná 7 mesiacov a 1 týždeň.

Symptómy 33. týždňa tehotenstva

Ak by som mala zhrnúť príznaky 33. týždňa tehotenstva do jedného slova, bolo by ním NEPOHODLIE. Tu je zoznam príznakov, ktoré môžete očakávať:

Prejedanie sa

Čím bližšie ste ku pôrodu, tým väčšmi sa to bude prejavovať. Váš apetít je v tomto období obrovský!

Bolesti hlavy

Kolísanie hormónov počas 33. týždňa tehotenstva môže spôsobiť bolesti hlavy. Niekedy však za ne môže dehydratácia alebo stres, snažte sa teda byť pokojná a piť veľa vody. Tých pár návštev WC navyše určite stojí za to.

Prebaľovacia taška - nezabudnite na ňu!

Problémy chytiť dych

Už ste si asi pomaly zvykli na to, že nemôžete dýchať tak dobre ako pred tehotenstvom (obzvlášť ak čakáte dvojčatá). Predstavte si ten skvelý pocit úľavy, keď vám vaše bábätko uvoľní časť priestoru okolo pľúc. Obdobie, kedy sa to stane, je u každej mamičky individuálne, ale je veľká pravdepodobnosť, že to bude čoskoro.

Zábudlivosť a nešikovnosť

Tento zatiaľ nedokázaný fenomén sa nazýva tehotenský mozog. Určite myslíte na množstvo rozličných vecí, a preto niet divu, že sem-tam na niečo zabudnete. Svoju rolu určite zohráva aj stres a úzkosť z príchodu dieťatka.

Bruško počas 33. týždňa tehotenstva a očakávaný pôrod

14. týždeň tehotenstva

33. týždeň tehotenstva znamená, že by ste mali vážiť asi o 10 až 12,7 kíl viac. Ak čakáte dvojčatá, tak by sa váš váhový prírastok mal pohybovať v intervale od 14,5 do 19 kíl. Niektorým mamičkám dokonca tieto kilá navyše pomôžu vyzerať sexy. Majte na pamäti, že ak vám lekár vyslovene nezakázal pohlavný styk, tak si ho nemusíte odopierať až to pôrodu.

Olejček na strie Bi-Oil - predídete s ním striám

Olej na strie

 

 • Je určený na tvár aj telo
 • Nemastný
 • Rýchlo sa vstrebáva
 • Hypoalergénny
 • Vhodný pre citlivú pokožku

 

 

 

Viac Informácii o produkte

Ak občas pociťujete sťahy bruška, môže sa jednať o Braxton-Hicksove kontrakcie, ktoré nie sú bolestivé a často sa vyskytujú po pohlavnom styku či cvičení. Od tých skutočných kontrakcií sa líšia v tom, že väčšinou zmiznú pri zmene polohy. Skutočné kontrakcie neprestanú a opakujú sa aspoň 5-krát za hodinu a znamenajú pôrod. Áno, v tomto týždni by to bolo ešte priskoro a išlo by teda o predčasný pôrod.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Existujú určité faktory, ktoré zvyšujú vašu šancu na predčasný pôrod. Medzi tieto faktory patria napríklad nadmerné množstvo plodovej tekutiny, neustála dehydratácia či čakanie dvojčiat.

Kŕče pripomínajúce menštruáciu môžu taktiež počas 33. týždňa tehotenstva značiť predčasný pôrod. To isté možno povedať o vaginálnom krvácaní, nadmernom výtoku a tlaku na vašu panvu. Dajte si na tieto príznaky pozor. Ak sa vám niečo nepozdáva, choďte na WC, ľahnite si na ľavý bok, napite sa vody a kontaktujte vášho lekára.

Ultrazvuk počas 33. týždňa tehotenstva

ultrazvuk

Ak by ste mali počas tohto týždňa ultrazvuk, pravdepodobne by ste videli, že ak dieťatko bdie, má otvorené oči. Pomaly sa taktiež učí koordinovať dýchanie s prehĺtaním a cicaním. Tieto schopnosti bude počas prvých mesiacov využívať najčastejšie. 33. týždeň tehotenstva sa spája aj s tvrdnutím kosti vášho plodu  a jeho mozog taktiež prechádza prudkým vývinom.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

V tomto týždni môžete taktiež podstúpiť rôzne testy, ktoré sa spájajú najmä s rizikovými tehotenstvami. Lekár zmeria pohyby dieťatka, jeho dýchanie, svalový tónus a množstvo plodovej tekutiny.

Určite nezabudnite:

 1. Pripraviť si vašu tašku do nemocnice
 2. Zistiť si informácie o popôrodnej starostlivosti
 3. Informovať sa o vybavení nemocnice, v ktorej chcete rodiť
 4. 34. týždeň tehotenstva

 

5/5 - (31 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.