Spánok je pre telo najdôležitejší: Ako si vybrať kvalitný matrac?

Výber správneho matraca môže byť náročný. Existuje veľa rôznych možností na trhu a môže byť ťažké zistiť, ktorý je pre vás ten pravý. Našťastie je aj niekoľko jednoduchých krokov, ktoré vám pomôžu nájsť ten správny matrac a prípadne aj posteľ k nemu.

 

Každá žena, a to nielen mamička, ktorá vstáva niekoľkokrát v noci ku svojmu dieťaťu, musí byť dokonalé vyspatá. Keď nie je oddýchnutá a spokojná žena, aj nálada v domácnosti klesne. Nielen kvalitné postele, ale predovšetkým prvotriedny matrac dokáže zabezpečiť ten najkvalitnejší spánok.

Správny matrac je záruka dobrého spánku

 

Po prvé, pri vyberaní a prípadnom testovaní matracov naživo sa uistite, že sa cítite pohodlne. Ak je matrac príliš mäkký alebo príliš tvrdý, pravdepodobne skončíte s výsledným zlým spánkom a budete len riešiť jeho ďalšiu výmenu. Po druhé, zvážte svoj rozpočet. Nemusíte si kupovať najdrahší matrac na trhu, ale mal by byť pohodlný a podporný, ideálne aj s niekoľkými podpornými (kritickými) zónami. To je najmä v oblasti krčnej chrbtice a krížov.

 

Po tretie, uistite sa, že matrac je hypoalergénny a dostatočne priedušný. To zabezpečí, že nebude zadržiavať baktérie a roztoče, ktoré by mohli spôsobiť alergie alebo iné zdravotné problémy. Ak budete mať na pamäti tieto tipy, mali by ste byť schopní nájsť ideálny matrac pre svoje potreby!

 

Najvhodnejší typ pre vás

 

Existuje niekoľko rôznych typov matracov, ktoré vyhovujú odlišným potrebám. Najbežnejším typom je pružinový matrac. Ten je vyrobený z oceľových závitov, ktoré sa pri pohybe stláčajú a rozťahujú a poskytujú mäkký povrch, ktorý reaguje na vaše telo. Tento typ matraca je vhodný pre ľudí, ktorí spia na boku alebo na chrbte, pretože pomáha rovnomerne rozložiť hmotnosť tela.

 

K dispozícii sú aj iné typy matracov vrátane matracov z gélovej peny, latexu a pamäťovej peny. Každý typ má svoje výhody a nevýhody. Je dôležité vybrať si ten správny matrac podľa svojich potrieb. Vo všeobecnosti sú pružinové matrace najlepšie pre ľudí, ktorí radi spia na boku alebo na chrbte, zatiaľ čo gélové penové matrace sú najlepšie pre páry, ktoré radi spia blízko pri sebe a pamäťová pena je najlepšia pre ľudí, ktorí radi spia na bruchu.

 

Zdroj obrázku: FotoDuets / Shutterstock.com

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.