35. týždeň tehotenstva – objavujú sa prvé bolesti signalizujúce pôrod

Pripravená? 35. týždeň tehotenstva sa u mnohých mamičiek spája s hromadou povinností, ktorú musia splniť. Iné mamičky sa zasa nevedia dočkať momentu, keď uzrú svojho drobčeka. Tak alebo onak, snažte sa nestresovať, dieťatko sa začne pýtať na tento svet, keď bude pripravené a nebude mu vadiť, že ste nestihli povysávať. Základom je detská autosedačkapostieľka v jeho izbičke.35. týždeň tehotenstva

 

Moje dieťatko je počas 35. týždňa tehotenstva veľké ako…

Ananás. Dieťatko meria asi 46,2cm od hlavičky po pätu. Dieťatko už veľmi neporastie, no bude no zaoblí sa. Priemerný plod váži 2,4kg a pred pôrodom pôjde jeho hmotnosť ešte hore.

NOŠTEK SADA ODSÁVAČKA HLIENOV Z PLASTU

ODSÁVAČKA HLIENOV

 • detská odsávačka nosových hlienov je pripojiteľná k bežnému domácemu vysávaču,
 • slúži na odstránenie nahromadených nosových hlienov u malých detí,
 • jej používaním sa podstatne zrýchli hojenie podráždených dýchacích ciest a uľahčí sa dýchanie.

 

 

 

Viac Informácii o produkte

Ak som tehotná 35 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

35. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná už 7 mesiacov a 3 týždne. Toto je posledný týždeň vášho 8. mesiaca. Už len 5 týždňov!

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Symptómy 35. týždňa tehotenstva

Ako sa chýlite ku koncu 8. mesiaca, môžete pociťovať niektoré z týchto príznakov:

Častá potreba močenia

Dieťatko (alebo dieťatká) tlačí/ia na váš močový mechúr a to vyvoláva túto potrebu navštíviť WC. Nenechajte sa týmto odradiť od pitia veľkého množstva vody. Dehydratácia zvyšuje riziko predčasného pôrodu.

Predíďte striám: Olejček na strie Bi-Oil

Olej na strie

 

 • Je určený na tvár aj telo
 • Nemastný
 • Rýchlo sa vstrebáva
 • Hypoalergénny
 • Vhodný pre citlivú pokožku

 

 

 

Viac Informácii o produkte

Zápcha

Už som to spomínala veľakrát, no zopakujem to. Jedzte potraviny, ktoré sú bohaté na vlákninu! Ak ste už vyskúšali všetko, ale stále máte problémy so zápchou, poproste vášho lekára o liečivá.

Drobné bolesti v oblasti bokov a panvy

Týchto bolestí sa len tak ľahko nezbavíte, naopak môže sa to postupne zhoršovať. Je to síce nepríjemné, no pozrite sa na to z tej lepšej stránky. Vaše telo sa takto pripravuje na pôrod. Áno, všetka tá bolesť má svoj dôvod. Vaše väzy sa postupne uvoľňujú, aby ste mohli na tento svet priviesť dieťatko.

Braxton-Hicksove kontrakcie

35. týždeň tehotenstva sa u niektorých mamičiek spája s pocitom kontrakcií. Je šialené, ako môže vaše bruško tak stvrdnúť. Dajte si na tieto kontrakcie pozor. Ak nastanú, ľahnite si a nezabudnite na pitný režim.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

Bruško počas 35. týždňa tehotenstva

35 týždeň tehotenstva

Rast! Takto by sa dal vystihnúť 35. týždeň tehotenstva. V tomto období je vaša maternica asi 1000x väčšia ako pred tehotenstvom. Možno sa vám toto číslo zdá prehnané, no niektoré mamičky by povedali, že ich maternica je aj miliónkrát väčšia. Do pôrodu by ste mali pribrať každý týždeň asi 300g.

Prebaľovacia taška - nezabudnite na ňu!

35.týždeň tehotenstva je dobrý čas na zopakovanie si znakov pôrodu. Možno sa vám zdá, že je to veľmi skoro, no asi 11 % mamičiek, ktoré čakajú iba jedno dieťatko, rodí predčasne a ak čakáte dvojičky, tak 35. týždeň tehotenstva sa považuje už za ukončené tehotenstvo. Toto môžete očakávať počas reálneho pôrodu:

Odtečenie  plodovej vody

Budete vedieť, že vám praskla voda, keď pocítite silný prúd vody. Môže sa  jednať o naozaj veľmi silný výtok, alebo plodová voda steká iba po kvapkách.

Bolestivé kontrakcie

Tieto kontrakcie nie sú ako Braxton-Hicksove kontrakcie. Ak zrazu pocítite bolesť v oblasti bruška či chrbta, môže sa jednať o pôrod.

Pravidelné kontrakcie

Skutočné kontrakcie sa pravidelne opakujú. Sú dokonca čoraz horšie a častejšie. Váš lekár vám určite vysvetlil, kedy mu to asi treba oznámiť a odísť do nemocnice. U prvorodičiek je to vtedy, keď sú jednotlivé kontrakcie po 5 minútach. Ak to nie je váš prvý pôrod,  mali by ste ho kontaktovať skôr, vtedy keď sú intervaly medzi kontrakciami 10 až 15 minút, lebo druhý a ďalší pôrod býva zvyčajne oveľa kratší.

Ak si nie ste istá, či sa jedná o znak pôrodu alebo nie, URČITE KONTAKTUJTE LEKÁRA!

 Prezrite si ponuku detských autosedačiek, aby ste sa tým  nemuseli zaoberať na poslednú chvíľu

Chcem pozrieť autosedačky

 Váš ultrazvuk počas 35. týždňa tehotenstva

Sluch vášho dieťatka je už úplne vyvinutý a plod najlepšie reaguje najlepšie na vysoký hlas. Ak čakáte chlapca, postúpite v tomto období ultrazvuk, aby lekár zistil, či jeho semenníky spadli úplne.

Počas tohto alebo budúceho týždňa môžete byť testovaná na streptokoka skupiny B. Táto baktéria je celkom bežná a môže byť pre dieťatko nebezpečná, no len v tom prípade, keď sa ňou infikujte po pôrode. Ak bude test pozitívny, nebojte sa. Lekár vám predpíše antibiotiká a všetko bude v poriadku.

Určite nezabudnite:

 1. Oboznámiť sa so znakmi skutočného pôrodu
 2. Pridať si do telefónu všetky dôležité čísla
 3. Jedzte veľa jedla bohatého na vlákninu
 4. Chystajte sa na 36. týždeň tehotenstva

Moja rada:Pozrite si ponuku špecializovaných e-shopov pre deti. Nech hľadáte čokoľvek pre Vaše dieťa, sľubujem Vám, že v týchto obchodoch to určite nájdete

market 24
feedo
bambino
Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.