34. týždeň tehotenstva, vaše trápenie a bolesti bruška onedlho skončia

34. týždeň tehotenstva už klope na dvere! Dajte si však pozor na jazyk. Vaše zvedavé dieťatko už dokáže počuť váš hlas a rozhovory. Dokonca mu môžete zaspievať uspávanku na dobrú noc. Niektorí odborníci hovoria, že bábätko dokáže po pôrode rozpoznať piesne, ktoré mu matka spievala počas tehotenstva. Tieto uspávanky ho potom dokážu upokojiť efektívnejšie. Nezabudnite, že vášmu drobcovi je jedno, ak je to trocha falošné.34. týždeň tehotenstva

Moje dieťatko je počas 34. týždňa tehotenstva veľké ako…

Muškátová tekvica. Váš plod meria asi 45 cm a váži približne 2,1 kg.

Ak som tehotná 34 týždňov, aký je to  mesiac?

34. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná 7 mesiacov a asi 2 týždne. Do konca tehotenstva vám ostáva už len 6 týždňov!

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

Symptómy 34. týždňa tehotenstva

Príznaky tohto týždňa sú typické pre poslednú fázu tehotenstva a budú sa stále dookola opakovať.

Rozmazané videnie

Kombinácia hormónov, nárast množstva plodovej vody a nedostatok spánku môžu zhoršiť váš zrak. Väčšinou sa jedná len o dočasné zhoršenie, no ak je tento syndróm sprevádzaný opuchmi, bolesťami hlavy a rapídnym priberaním alebo chudnutím, môže to byť znak preeklampsie. V takomto prípade ihneď kontaktujte svojho lekára.

Únava

Nosenie tých kíl navyše je naozaj vyčerpávajúce a často aj nepríjemné. Keby ste si tak mohli pospať aspoň v noci.

Zápcha

34. týždeň tehotenstva sa často spája aj s týmto nepríjemným príznakom. Nezabudnite preto na pravidelné prechádzky, jedzte potraviny bohaté na vlákninu a samozrejme pite veľa tekutín.

Náš tip:

VIRDE ANTACIDUM AKTIV

 • vápnik prispieva k správ­nemu fungovaniu tráviacich enzýmov
 • sladké drievko pomáha udržiavať rovnováhu
 • uľahčuje trávenie

(zdroj drmax.sk)

Viac Informácii

Hemoroidy

Je to celé jeden veľký začarovaný kruh! Naťahovanie svaloviny počas návštevy WC môže spôsobiť tento nepríjemný syndróm. Všetka hmotnosť, ktorú nosíte navyše, tlačí na konečník. Na zmiernenie hemoroidov je dobré vyliečiť zápchu a vyskúšať meniť pozície či už pri státí alebo sedení tak, aby ste zmenšili vyvíjaný tlak.

Náš tip na hemoroidy: MULTI-GYN ANAL COMPRESSES

27. týždeň tehotenstva hemoroidy

 • na úľavu od análneho nepohodlia počas tehotenstva a po pôrode
 • predchádza tvorbe hemoroidov
 • obsahuje patentovaný komplex 2QR, ktorý blokuje tvorbu baktérií a chráni pred infekciami
 • používajte Multi-Gyn Compresses tak často ako je potrebné, zakaždým keď pocítite svrbenie

(zdroj:drmax.sk)

 

Viac Informácii o produkte

Opuchnuté členky a chodidlá

34. týždeň tehotenstva

Sadnite si a vyložte si nohy vždy, keď je to možné.

Tlak v oblasti brušnej dutiny

Keďže sa dieťatka pripravuje na pôrod, dostáva sa trocha nižšie do oblasti panvy. Môžete preto pociťovať častú potrebu močenia.

Braxton-Hicksove kontrakcie

Počas tohto týždňa tehotenstva sú pocity kŕčov úplne normálne. Vaše telo sa pravdepodobne len pripravuje na pôrod. Majte však na pamäti, že bolesť v oblasti panvy, môže značiť problém. Pravidelné kontrakcie, ktoré neprestanú ani po hodine, vaginálne krvácanie a bolesti v dolnej časti chrbta, toto všetko sú znaky predčasného pôrodu. Ak máte hociktorý z týchto znepokojivých príznakov, okamžite kontaktujte svojho lekára!

Bruško a 34. týždeň tehotenstva

Vaše dieťatko sa nachádza oveľa nižšie ako pred niekoľkými týždňami. Je to kvôli tomu, že zostúpilo nižšie do oblasti panvy. Kvôli tomu by ste mali ľahšie dýchať. Niektoré dieťatká ale túto cestu podstúpia až tesne pred pôrodom, a preto vám nič nemôžem garantovať. Má to však aj svoje nevýhody. Bábätko v novej pozícii tlačí viac na mechúr, preto sa pripravte na častejšie návštevy dámskych toaliet.

bibi Baby Set I love mama
22. týždeň tehotenstva

 

 • detské body
 • dojčenská fľaša

 

 

 

Viac Informácii o produkte

 

34. týždeň tehotenstva znamená, že vaše bruško by malo merať asi 32 až 36cm od vrcholu maternice až po lonovú kosť. Ak je tento rozmer väčší alebo menší, znamená to, že aj dieťatko je buď o niečo väčšie alebo naopak menšie. U niektorých mamičiek ide len o nadmerné množstvo plodovej tekutiny. Hocičo nezvyčajné by malo vášho lekára podnietiť k ultrazvuku, na ktorom presne zistí, o čo sa jedná.

Neprestaňte s počítaním kopov. Nastavte si stopky a zistite si za aký čas napočítate 10 kopov. Malo by to byť približne 60 minút. Tento postup opakujte každý deň a uistite sa, že časy sú približne rovnaké. Pri drastických zmenách kontaktujte vášho lekára.

Ak čakáte dvojičky, tak sa môžete cítiť veľmi podráždená. To môže byť nepatrný náznak toho, že dieťatká budú už čoskoro na svete. Očakávajte váš deň D každú chvíľu, lebo vaše tehotenstvo trvá od 35. do 37. týždňov. Ak nenastane predčasný pôrod, tak očakávajte vášho drobčeka v 37. týždni.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Ultrazvuk počas 34. týždňa tehotenstva

34. týždeň tehotenstva

Pravdepodobne počas 34. týždňa tehotenstva navštívite svojho lekára. Lekár vám možno urobí špeciálny test, ktorý pozostáva z ultrazvuku a merania srdcovej frekvencie. Úspešné výsledky vám potvrdia, že dieťatku sa darí dobre a je pripravené na tento svet!

Taktiež podstúpite test na streptokoka skupiny B, ktorý by mohol narobiť šarapatu, ak by sa počas pôrodu preniesol na bábätko. Ak je váš test pozitívny, nerobte si žiadne starosti. Budete však počas pôrodu musieť brať antibiotiká.

Určite nezabudnite:

 1. Objednať sa na ďalšiu prenatálnu prehliadku
 2. Počítať kopy dieťatka
 3. Sledovať vaše príznaky
 4. Pozrieť si 35. týždeň tehotenstva

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo
5/5 - (24 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.