Aký bude 29. týždeň tehotenstva? Pomaly si chystajte veci do pôrodnice

Pravdepodobne postupne začínate spoznávať povahu vášho dieťatka podľa jeho pohybov. Zistíte, či je to kľuďas alebo neposedné šidlo. 29. týždeň tehotenstva je ten čas, kedy treba finišovať s detailmi týkajúcimi sa tehotenstva. Pripravte si tašku s vecami, ktoré si chcete vziať so sebou do nemocnice. Nechajte si ju na dostupnom mieste a ak vám ešte niečo napadne, pokojne to tam pridajte.

29. týždeň tehotenstva

Veľkosť plodu počas 29. týždňa tehotenstva 

Zimná tekvica. Váš plod meria asi 38,6 cm a váži približne 1133 g. Dieťatko čaká ešte dlhá cesta, no už teraz váži asi tretinu z jeho očakávanej pôrodnej váhy!

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

Ak som tehotná 29 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

29. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná 6 mesiacov a 1 týždeň.

Symptómy 29. týždňa tehotenstva

Počas tohto dochádza k „zaguľateniu“ vášho dieťatka. Dieťatko čoraz viac a viac tlačí na tráviacu sústavu, a preto pocítite napríklad: hemoroidy, pálenie záhy, bolesť panvy, časté močenie.

Bolesti hlavy a závraty

Tento syndróm sa vyskytuje najmä pri nedostatku spánku. Viem, že je ťažké dopriať si dostatok spánku počas tehotenstva. Bolesti hlavy môže taktiež spôsobiť nízka hladina cukru, jedzte preto v pravidelných intervaloch.

Prebaľovacia taška - nezabudnite na ňu!

Svrbenie bruška

Vaša pokožka sa stenčuje, čo ju robí citlivejšou. Používajte krémy a pite dostatok vody. Pri intenzívnom svrbení či vyrážkach kontaktujte lekára.

Bolesť nôh, chrbta a bokov

Mierne bolesti sú v tomto období úplne bežné. Vaše telo celý deň nesie extra záťaž a podľa polohy vášho dieťatka sa to prejavuje aj na vašom tele. Vaše väzy a kĺby sa navyše pripravujú na pôrod tým, že mäknú. Snažte sa zvyknúť si na slabé bolesti. Ak je však bolesť silná, kontaktujte lekára.

Hemoroidy

Dieťatka tlačí na vašu tráviacu sústavu a tie otravné hormóny napínajú vaše vnútorné svalstvo, čo spôsobuje hemoroidy. Bojujte proti nim konzumáciou potravy bohatej na vlákninu (listová zelenina) a pite veľa vody!

Náš tip na hemoroidy: MULTI-GYN ANAL COMPRESSES

27. týždeň tehotenstva hemoroidy

 • na úľavu od análneho nepohodlia počas tehotenstva a po pôrode
 • predchádza tvorbe hemoroidov
 • obsahuje patentovaný komplex 2QR, ktorý blokuje tvorbu baktérií a chráni pred infekciami
 • používajte Multi-Gyn Compresses tak často ako je potrebné, zakaždým keď pocítite svrbenie

(zdroj:drmax.sk)

 

Viac Informácii o produkte

Zápcha

29. týždeň tehotenstva sa u mnohých mamičiek spája so zápchou. Liek je rovnaký ako pri hemoroidoch.

Problémy so spánkom

Neprežeňte to s kofeínom, pite veľa vody a cvičte. Som veľkou fanúšičkou prenatálnej jógy a pravidelných prechádzok do prírody či nákupného centra.

Časté močenie

Zasa na záchod? Čím viac sa vaša maternica rozpína, tým častejšie budete navštevovať WC. To však neznamená, že máte piť menej vody. Hydratácia zmierňuje mnohé tehotenské syndrómy a je dôležitá pri prevencii predčasného pôrodu.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Bruško počas 29. týždňa tehotenstva

29. týždeň tehotenstva znamená, že ste už pribrali asi 8,5 až 11,3 kg. Ak čakáte dvojičky tak by sa hodnoty mali pohybovať okolo 10,4 až 17,2 kg. Ak si rukou prejdete po vašom brušku tak zistíte, že vrchol maternice je asi 10 cm nad vaším pupkom.

Počas tohto týždňa určite ucítite množstvo kopov. Dieťatko sa vo vašom brušku začína tlačiť a má veľmi veľa energie. Pokračujte v počítaní kopov, aby ste sa uistili, že je s drobcom všetko v poriadku. Mali by ste napočítať asi 10 kopov za 2 hodiny.

Ak ste dlhšiu dobu nič necítili, napite sa studenej vody, pustite si hudbu alebo si ľahnite na bok a nechajte sa masírovať. Jedna z týchto aktivít by mala dieťatko prebudiť. Ak sa vám niečo nezdá, nebojte sa zavolať lekárovi.

Ultrazvuk počas 29. týždňa tehotenstva

ultrazvuk

Dieťatko sa pomaly dostáva do stiesnených priestorov. Nie je sa čomu čudovať, keď tak rýchlo rastie. To taktiež znamená, že všetky kopy a štuchnutia sú  silnejšie. Môžete dokonca cítiť nepatrné šklbanie. Áno! Vášmu bábätku sa čká.

Ak čakáte dvojičky, tak sa vo vašom brušku už vytvorila membrána, ktorá dieťatká oddeľuje. Dieťatká pritom majú ešte menej miesta ako u bežných mamičiek.

29. týždeň tehotenstva sa väčšinou nespája s návštevou lekára. Tá by vás mala čakať až o týždeň. Ak ste však mali ultrazvuk, videli ste biele tukové tkanivo, ktoré sa ukladá pod kožou a kvôli nemu má drobec toľko energie!

Určite nezabudnite:

 1. Dodržiavať pitný režim
 2. Počítať kopy bábätka a pozrieť si ako prebieha 30. týždeň tehotenstva
 3. Cvičiť a jesť potraviny bohaté na vlákninu

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo
5/5 - (27 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.