36. týždeň tehotenstva – váha dieťatka a očakávaný pôrod

To už naozaj začína 9. mesiac? Čas letí! Keďže by sa dieťatko odteraz mohlo rozhodnúť prísť na svet v hociktorý deň, je dôležité pripraviť sa. Zopakujte si techniky dýchania počas pôrodu aj cvičnú jazdu do nemocnice. Povedzte o svojom stave vášmu šéfovi a kolegom v práci, aby boli pripravení vziať to za vás. 36. týždeň tehotenstva je aj skvelým obdobím na rande s vaším partnerom. Viem, že asi nebudete mať chuť na tanec, no čo tak romantická večera?36. týždeň tehotenstva

Váha dieťaťa v 36. týždni tehotenstva

Vaše dieťatko meria približne 47,5cm a váži asi 2,6kg.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

Ak som tehotná 36 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

36. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná už 8 mesiacov. Vitajte teda v prvom týždni 9. mesiaca. Zostávajú vám už len 4 týždne.

Symptómy 36. týždňa tehotenstva

V tomto období prežijete asi všetky možné príznaky tehotenstva, keďže dieťatko je už skoro tu. Očakávajte:

Zlepšenie dýchania

Dieťatko zostupuje do oblasti panvy a vaše pľúca majú teda viac priestoru, kvôli čomu môžete lepšie dýchať.

Nepríjemný pocit v oblasti panvy

Tento príznak je taktiež spôsobený zostupom dieťatka. Dávajte si však pozor na znaky pôrodu, najmä na pravidelné a pretrvávajúce kontrakcie.

Moja rada:Pozrite si ponuku špecializovaných e-shopov pre deti. Nech hľadáte čokoľvek pre Vaše dieťa, sľubujem Vám, že v týchto obchodoch to určite nájdete

market 24
feedo
bambino

Problémy so spánkom

Aj vy sa ráno budíte o tretej a neviete, čo robiť? Ja som si tým prešla takisto. Snažte sa oddychovať tak veľa, ako sa dá.

Pálenie záhy

Dieťatko obmedzuje aj vašu tráviacu sústavu, ktorá nedokáže pracovať tak, ako pred tehotenstvom. Antacidá môžu pomôcť (ak vám ich nezakázal lekár). Snažte sa vyhnúť sa citrusom, štipľavému, kyslému a mastnému jedlu.

Náš tip:

VIRDE ANTACIDUM AKTIV

 • vápnik prispieva k správ­nemu fungovaniu tráviacich enzýmov
 • sladké drievko pomáha udržiavať rovnováhu
 • uľahčuje trávenie

(zdroj drmax.sk)

Viac Informácii

Opuchnuté členky a chodidlá

Mierne opuchnutie je počas 36. týždňa tehotenstva úplne bežné, a to platí dvojnásobne, ak čakáte dvojičky. Hneď po pôrode by sa však malo vytratiť. Silné a náhle opuchnutie však môže značiť vážny problém, preto v takýchto okamihoch ihneď kontaktujte lekára! Prípadne Vám môže pomôcť aj chladivý gél.

36. týždeň tehotenstva

Zmeny vaginálneho výtoku

36. týždeň tehotenstva sa spája so silnejším výtokom, keďže sa vaše telo pripravuje na pôrod. Dajte si však pozor na vodnatý výtok(môže to byť plodová tekutina), krv(znak predčasného pôrodu), hlienovitý výtok, ktorý značí, že pôrod je veľmi blízko. Presný čas sa však nedá určiť.

Braxton-Hicksove kontrakcie

Pravdepodobne stále zažívate napínanie v oblasti brušnej dutiny. Toto napínanie sa môže ešte zhoršiť. Často sa stáva, že ženy si myslia, že nastal pôrod, a preto odídu do nemocnice. Majte na pamäti, že ak sú kŕče aspoň tak silné ako tie, ktoré zažívate pri menštruácii, nejde o Braxton-Hicksove kontrakcie. Ak sú kontrakcie veľmi silné, kontaktujte vášho lekára.

Počas tohto týždňa je niekedy ťažko rozlíšiť, čo je príznak pôrodu a čo nie, preto by ste mali kontaktovať vášho lekára, ak sa vám niečo nezdá v poriadku. Stojí to za to. Aj výlet do nemocnice, kde zistíte, že sa nejedná o pôrod, stojí za to. Pri najhoršom vás pošlú domov, aby ste si oddýchli a relaxovali.

Náš tip: Veľa mamičiek nakupuje v  4Home.sk kde ponúkajú bytový textil a detské obliečky pre chlapčekov i dievčatká za najnižšie ceny.

 

 • Overený eshop
 • Rýchle dodanie
 • Kvalitné produkty
 • Tisíce spokojných zákazníkov

Viac detských obliečok

Bruško počas 36. týždňa tehotenstva

Od tohto týždňa pravdepodobne nebudete schopná pozorovať zmeny vzhľadu vášho bruška. Mali by ste vážiť asi o 11 až 16kg viac(tento váhový prírastok sa odporúča ženám s priemerným BMI). Vaša hmotnosť vám môže sťažiť pohybovanie. Od tohto týždňa však už veľa nepriberiete. Maximálne 200g za týždeň.

Ak ste v 36. týždni tehotenstva a čakáte dvojčatá, mali by ste vážiť viac o 16 až 20 kíl. Vaše bruško je úplne zaplnené. Mnohé takéto mamičky rodia v 36. týždni tehotenstva, no niekedy si treba ešte nejaký ten týždeň počkať. Pamätajte, že čím neskôr sa bábätká narodia, tým menšia šanca je, že budú musieť ostať v inkubátoroch. Aj keď sa asi necítite veľmi dobre, buďte rady za každú sekundu, ktorá vás delí od pôrodu.

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Ultrazvuk počas 36. týždňa tehotenstva

Počas 36. týždňa tehotenstva už funguje pečeň, obličky, obehová sústava a imunitný systém. Dieťatko sa blíži k okamihu, kedy bude schopné dýchať úplne samo. Pokožka dieťatka je hladšia a jemnejšia, ďasná sa spevňujú.

36. týždeň tehotenstva sa často spája s lekárskou prehliadkou. Lekár by sa mal uistiť, či je dieťatko v správnej polohe. Dieťatko by malo byť hlavičkou dole. Ak tomu tak nie je, nebojte sa. Stále je šanca, že budete mať prirodzený pôrod.

Ak je dieťatko v nesprávnej pozícii, lekár sa ho bude možno snažiť prevrátiť. Často ide o tlačenie či zdvíhanie vášho bruška. Možno to znie drsne, no nebojte sa. Táto procedúra zaberá vo viac ako polovici prípadov. Predtým určite dostanete lieky na upokojenie vašej maternice.

NOŠTEK SADA ODSÁVAČKA HLIENOV Z PLASTU

ODSÁVAČKA HLIENOV

 • detská odsávačka nosových hlienov je pripojiteľná k bežnému domácemu vysávaču,
 • slúži na odstránenie nahromadených nosových hlienov u malých detí,
 • jej používaním sa podstatne zrýchli hojenie podráždených dýchacích ciest a uľahčí sa dýchanie.

 

 

 

Viac Informácii o produkte

V tomto týždni určite budete mať ultrazvuk, aby lekár zistil pozíciu dieťatka a polohu maternice. Ultrazvuk môže doktorovi pomôcť aj pri už spomínanej procedúre. Dieťatku taktiež zmerajú srdcovú frekvenciu, aby sa uistili, že všetko je v absolútnom poriadku.

36. týždeň tehotenstva sa taktiež spája s testom na streptokoka skupiny B. Táto baktéria môže dieťatku po narodení spôsobiť problémy, ktoré môžu dokonca ohroziť jeho život. Ak je test pozitívny, dostanete antibiotiká, ktoré znížia šancu prenosu tejto baktérie na dieťatko.

Určite nezabudnite:

 1. Objednajte sa na ďalšiu prenatálnu prehliadku
 2. Zopakujte si všetko dôležité o pôrode
 3. Dať si pozor na znaky predčasného pôrodu alebo sa chystať na 37. týždeň tehotenstva
 4. Moja rada:Pozrite si ponuku špecializovaných e-shopov pre deti. Nech hľadáte čokoľvek pre Vaše dieťa, sľubujem Vám, že v týchto obchodoch to určite nájdete
  market 24
  feedo
  bambino
5/5 - (33 votes)

One Comment

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.