40. týždeň tehotenstva- pohyby na ultrazvuku i očakávaný pôrod.

A je to tu! V tomto týždni konečne prichádza váš deadline! Už ste si určite dali do auta autosedačku a zbalili tašku do nemocnice. Teraz ešte treba dotiahnuť niektoré maličkosti. Nabite si pred spánkom naplno mobil a natankujte. Niektoré mamičky si dokonca dajú na posteľ vodeodolný chránič na matrac pre prípad, že im praskne plodová voda. Nie je to nutnosť, ale je to dobrý nápad. 40. týždeň tehotenstva môže byť mentálne ťažký, keďže pri každom pocite si budete myslieť, že začína pôrod. Snažte sa nestresovať. Namiesto toho si odpočiňte s pocitom, že dieťatko príde na tento svet, keď bude pripravené. Vaše telo vám to dá určite vedieť.40. týždeň tehotenstva

 

Moje dieťatko je počas 40. týždňa tehotenstva veľké ako…

Melón. Priemerný plod v tomto období meria asi 51,3 cm a váži približne  3,4 kg.

Náš tip: Bytové doplnky a matrace Vám odporúčame nakupovať v overených eshopoch 4Home.sk, Bonatex  a Novýnábytok.sk, kde ponúkajú bytové doplnky za najvýhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Ak som tehotná 40 týždňov, koľko mesiacov som vlastne tehotná?

40. týždeň tehotenstva znamená, že ste tehotná presne 9 mesiacov. Zopakujem vám to ešte raz, 9 mesiacov. Neznie to super?

Náš tip na schudnutie a vrátenie do formy po pôrode: Therma Cuts

Therma cuts - pre boj s nadváhou
thermacuts

 • spáli tuk vo vašich bunkách a uzatvorí ich
 • bráni tak opätovnému ukladaniu tuku
 • klinicky overené chudnutie  10kg za mesiac
 • recenzie zákazníkov

Symptómy 40. týždňa tehotenstva

Počas týchto posledných týždňov tehotenstva sú príznaky prakticky rovnaké. Vašou hlavnou úlohou je vydržať pravdepodobne posledný týždeň. Budete pritom pravdepodobne cítiť toto:

Kŕče v nohách

Tento príznak často narúša váš spánok, no môžete ho ľahko zmierniť strečingom.

NOŠTEK SADA ODSÁVAČKA HLIENOV Z PLASTU

ODSÁVAČKA HLIENOV

 • detská odsávačka nosových hlienov je pripojiteľná k bežnému domácemu vysávaču,
 • slúži na odstránenie nahromadených nosových hlienov u malých detí,
 • jej používaním sa podstatne zrýchli hojenie podráždených dýchacích ciest a uľahčí sa dýchanie.

 

 

 

Viac Informácii o produkte

Tlak v oblasti panvy

Dieťatko sa dostane v panve ešte nižšie a vám to spôsobí ešte nepríjemnejšie pocity.

Problémy so spánkom

Ak nemôžete zaspať, je v poriadku vstať a robiť nie iné. Mala by to byť ale upokojujúca aktivita, napríklad čítanie knihy.

Únava

Únava samozrejme pramení s problémov so spánkom. Keďže by ste ale nemali mať v tomto týždni žiadnu prácu, môžete si sem-tam zdriemnuť aj cez deň. Ak sa vám to nepodarí, tak sa snažte aspoň v pokoji relaxovať.

Matrace pre deti i dospelých

Všetci rodičia vedia, aký dôležitý je kvalitný spánok pre ich deti. A vieme to aj my. Preto sme starostlivo vyberali materiály tej najvyššej kvality s krásnym dizajnom, ktoré poskytnú Vašim deťom len to najlepšie.

Viac Informácii

Kontrakcie

Braxton-Hicksove kontrakcie sa môžu pomaly stať skutočnými kontrakciami. Ak sa vám zdá, že je ich stále viac, začnite ich počítať. Ak sa intervaly medzi jednotlivými kontrakciami skracujú, ste v počiatočnej fáze pôrodu.

Úzkosť

Dieťatko sa bude pýtať na tento svet vtedy, keď bude pripravené. Nemusíte sa preto vôbec stresovať.

Príznaky pôrodu počas 40. týždňa tehotenstva – fórum

40. týždeň tehotenstva sa u mnohých žien spája s príznakmi samotného pôrodu. Ak máte kontrakcie, ktoré sa vám nezdajú bežné, ihneď kontaktujte lekára. Dajte si taktiež pozor na prasknutie plodovej vody. Jedná sa o skutočne vodnatý výtok, ktorý neprestáva. Možno si najprv budete myslieť, že je to moč, ale potom si uvedomíte, že to tak nebolo. Rodíte! Okamžite volajte svojmu lekárovi.

Náš tip: Široký výber podprseniek, vysokú kvalitu a spoľahlivosť nájdete v eshope Astratex za najvýhodnejšie ceny. Skúsenosti zákazníkov sú vysoko pozitívneAstratex.sk recenzie Heureka.sk

Pozrieť viac spodnej bielizne

Vyvolanie pôrodu počas 40. týždňa tehotenstva

Počas 40. týždňa tehotenstva ste už možno nervózna. Niet sa čomu čudovať, veď by to mal byť váš posledný týždeň tehotenstva. Zaujíma vás, ako si vyvolať pôrod? Ja odporúčam dlhé prechádzkypohlavný styk. Obe činnosti sú zábavné a môžu vyvolať pôrod. Ďalšou bezpečnou možnosťou je akupunktúra. Nepite však ricínový olej alebo bylinkové prípravky – lekári tvrdia, že tieto metódy nie sú bezpečné a ani nefungujú. Možno ste počuli ak o metóde stláčania bradaviek. Áno, táto metóda funguje, ale lekári ju vôbec neodporúčajú, lebo stimulácia bradaviek môže vyvolať prisilné kontrakcie, ktoré môžu ohroziť dieťatko. To vám za to určite nestojí.

V niektorých prípadoch však zasiahnu lekári. Závisí to však od situácie vo vašom brušku. Lekári to väčšinou odporúčajú mamičkám, ktoré majú komplikácie alebo čakajú dvojčatá. V opačnom prípade toto umelé vyvolanie nebudete potrebovať. Vaše bruško vám aj tak už na dlho neostane a je veľká šanca, že na konci budúceho týždňa budete mať prirodzený pôrod. Je skvelý pocit vedieť, že ste to vydržali až do chvíle, kedy je dieťatko skutočne pripravené na tento svet.

Monitor dychu Nanny

Prístroj tejto značky je certifikovaný a veľmi úspešný. Monitor je pre deti veľmi bezpečný, využiteľnosť má aj v pôrodniciach a dojčenských ústavoch v rôznych častiach sveta. Jeho ovládanie je jednoduché a zvuk je nadmerne hlasný, budete ho počuť aj cez zavreté dvere.

Viac Informácii

Ultrazvuk počas 40. týždňa tehotenstva a pohyby v brušku

40. týždeň tehotenstva

Vášmu dieťatku stále rastú nechty a vlásky. Súčasne prebieha aj vývoj jeho pľúc. V tomto období pravdepodobne podstúpite test, počas ktorého lekár zmonitoruje pohyby bábätka, jeho srdcovú frekvenciu a kontrakcie. Taktiež pôjdete na ultrazvuk, kde lekár zistí hladinu plodovej tekutiny.

Ak by lekári neboli s výsledkami spokojní, môžu vám navrhnúť umelé vyvolanie pôrodu. V opačnom prípade si ešte nejakú tú chvíľku počkáte.

Určite nezabudnite:

 1. Objednať sa na ďalšiu lekársku prehliadku
 2. Porozprávať sa s lekárom ohľadom vyvolania pôrodu
 3. Dostatočne relaxovať
 4. Pozrieť si aký bude 41. týždeň tehotenstva

Pripravte sa na príchod bábätka, dojčenské podprsenky, tehotenské oblečenie a doplnky do domácnosti  Vám radíme nakúpiť v spoľahlivých e-shopoch

Astratex logo
Amiatex.sk
dr max logo
5/5 - (28 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.