Plavky-ako vybrať tie pravé?

Dôležitá súčasť dámskeho letného šatníka

Milé dámy, jar už prišla a leto pomaličky začína klopať na dvere, a preto nastal najvyšší čas ukázať mu, ako sme sa naň v tomto roku pripravili. Leto v nás stimuluje predstavy len toho najlepšieho, ako je oddych, relax, dovolenka, voda, more, pláž. Veď kto by sa už netešil na voľné dni po namáhavej celoročnej drine? Ktorá z nás by odmietla pozvanie leňošiť a slniť sa na kúpalisku či pri mori? Určite po tom túžime všetky!

Ste pripravené naplniť tieto svoje túžby a sny? Ako lepšie ich zrealizujete, ak nie výberom nových plaviek, ktoré sú hitom tejto sezóny? Čo všetko by ste mali o plavkách vedieť? Možno budete prekvapené, aké dôležité je vybrať si tie správne plavky, ale nemusí to byť vôbec žiadna veda, ako sa možno na prvý pohľad zdá!

Ceské_plavky

Vyberajte podľa materiálu, strihu i tvaru postavy

S blížiacimi slnečnými dňami prichádza rad aj na nákup toho najdôležitejšieho kúsku oblečenia k bazénu či na pláž. Rovnako, ako by sme mali starostlivo vyberať spodnú bielizeň, tak aj plavky je potrebné vyberať naozaj zodpovedne.

Pozor si treba dávať na výber materiálu, niektoré módne plavky môžu síce vyzerať na prvý pohľad štýlovo a kráčať s najnovšími trendmi, ale materiál nemusí byť vôbec kvalitný. Hlavne sa to týka lacnejších plaviek. Plavky by vždy mali byť z kvalitného a odolného materiálu, pretože v lete sú vystavené maximálnej záťaži v podobe potu, soli, chlóru. Kvalitné plavky poznáte podľa toho, koľko látka obsahuje elastanu alebo iného elastického materiálu-uvedeného na štítku.

Vaša postava je tiež veľmi dôležitá. Ak ste „hruška“, tak je pre Vás vhodnejší väčší výstrih, aby bol zvýraznený vrchný diel plaviek. Naopak, pre spodný diel je vhodný variant so sukienkou alebo sťahovacie nohavičky zo silnejšieho materiálu. Ženy s väčším bruškom môžu dokonale skryť svoje nedostatky do jednodielnych modelov plaviek alebo zvoliť plavky, ktoré majú spodný diel s vyšším pásom. Platí to aj v prípade väčšieho zadku a širších bokov- odporúčame zvoliť tmavé farby a jednodielne plavky. Môžete to všetko ešte vyšperkovať k dokonalosti zvýraznením inej časti tela, napr. pliec, pŕs alebo krku.

Niektoré ženy nie sú spokojné so svojím poprsím. Buď ich „trápia“ veľké prsia alebo naopak, malé prsia. Ak máte problém s veľkými prsiami, tak si vždy kupujte plavky s košíkmi, pevnými výstužami a širšími ramienkami, aby sa Vám prsia nepohybovali, ale pevne držali na jednom mieste. V prípade malých pŕs je vhodné zvoliť v oblasti dekoltu volániky, kvetinky a iné aplikácie, ktoré opticky zväčšia Vaše prsia. Čo sa týka farieb plaviek, rozhodne vsaďte na svetlejšie farby.

Ceské_plavky

 

Farebná súhra

A ako najlepšie zladiť plavky s farbou pleti? Ak nie ste príliš „opaľovací“ typ, vyberajte radšej sýtočervené alebo bronzové odtiene farieb. Jemne opálenej pokožke svedčia pastelové farby, ale aj zemité odtiene, napr. béžová či olivová. Na opálenej pokožke zasa vyniknú  čierne plavky, ktoré jej dodajú sexepíl, báť sa nemusíte ani výrazných farieb či vzorov.

Treba však podotknúť, že opálenie pokožky sa počas leta mení, a preto je dôležitejšie zamerať sa viac na strih plaviek ako na ich farbu. Verte, že v tých správnych plavkách sa určite stanete kráľovnou pláže!

5/5 - (5 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.