Bez peňaženky ani na krok. Ako vybrať tú správnu?

Peňaženka je praktickým doplnkom nielen žien, ale aj mužov. Výber pánskej peňaženky však môže byť zložitejší, keďže musí spĺňať iné požiadavky. Dbajte na veľkosť, materiál, štýl aj farbu.

 

Staré opotrebované pánske peňaženky síce môžu byť vaše obľúbené a novými sa vám ich nahrádzať veľmi nechce, ale dojem s nimi na nikoho neurobíte. Aby ste sa preto nemuseli hanbiť vytiahnuť peňaženku napríklad na prvom rande, máme pre vás zopár tipov, ktoré vám pri výbere novej pomôžu.

 

Premyslite si veľkosť

Veľkosť peňaženky je dôležitá, pretože v nej okrem hotovosti nosíte pravdepodobne aj karty a doklady. Okrem toho by sa v nejednej našlo aj zopár drobností, o ktorých nemáme tušenie, kedy sa tam dostali. Ak uprednostňujete minimalizmus, malá peňaženka bude pre vás ideálna. Navyše má tú výhodu, že vojde do každého vrecka. Naopak, veľkú peňaženku u mužov nevidíme príliš často, ale v obchode ich rozhodne nájdete tiež. Prednosťou veľkej peňaženky je najmä jej prehľadnosť a väčšie množstvo priehradiek. Nezabúdajte však na to, že takúto peňaženku len sotva dáte do vrecka.

Kontrolujte kvalitu

Kvalita je pri pánskych peňaženkách často omnoho dôležitejším faktorom než pri tých dámskych. Je to z dôvodu, že vo väčšine prípadov, keď si muž kúpi peňaženku, nosí ju naozaj až do roztrhania. Materiál ako koža je preto stávka na istotu. Navyše kožená úzka peňaženka pôsobí štýlovo a nevytvorí ani veľký objem, keď ju budete nosiť vo vrecku. Je však zväčša menšia, obsahuje miesto na niekoľko kariet, na hotovosť a malé vrecko na mince. Na druhej strane športové peňaženky toho pojmú viac, sú vyrobené zo syntetických materiálov a ideálne na výlety či do prírody. Tu však dbajte na kvalitu spracovania, aby ste získali čo najdlhšiu životnosť.

 

Majte dostatok miesta

Pri výbere peňaženky si vždy premyslite, čo všetko v nej budete nosiť. Koľko hotovosti zväčša máte v peňaženke? Koľko kariet so sebou nosíte? Potrebujete aj miesto na ďalšie veci? Podľa toho potom hľadajte peňaženku, ktorá ponúka dostatok miesta na všetky vaše karty, hotovosť (nezabúdajte na mince) a prípadne na ďalšie veci. Niektoré peňaženky majú priestor aj na uchovanie kľúčov, ktoré tak budete mať vždy na jednom mieste a nemusíte sa báť, že vám vypadnú z vrecka.

 

Zdroj obrázku: boonchoke  / Shutterstock.com

 

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.