Blogujúca mamička Markéta

Na úvod sa nám prosím predstav, napíš niečo o sebe, svojej rodinke a o svojom blogu.
Jsem mladá máma, původně učitelka v mateřské škole, která se snaží žít co možno nejvíc aktivní život. Mám dvouletého syna Daniela. Společně s partnerem se snažíme syna přivést už od útlého dětství ke sportu a zatím se nám to daří. Ukázat mu, že nemusíme sedět doma a že není nic co by nezvládala máma a táta. Tím chci říct, že nerozdělujeme práce na čistě ženské a mužské. Pro radost vedu blog Máma v klidu. 
Kedy a prečo si začala blogovať? 
Začala jsem blogovat před spoustou let. Netuším kolik to přesně je, ale jednalo se o “foodblog” Pochoutka (na který, pokud zbyde čas, stále přispívám). Každopádně můj známější “mamablog” vznikl před více jak dvěmi lety, v době kdy jsem byla těhotná. Celý koncept vznikl na základě toho, že jsem si prožívala velice nelehké období, protože jsem v šestém měsíci těhotenství přišla na partnerovu nevěru. S tímhle faktem jsem se těžce srovnávala a neměla jsem odvahu svěřit se někomu známenu (vyjma mé nejbližší rodiny) a tak jsem si jako terapii začala psát blog. Po čase jsem získala odvahu a šla “s kůží na trh”. Po čase se v našem životě objevil můj současný partner a já jsem díky tomu změnila koncept a vznikl tak definitivní blog Máma v klidu.
Akým témam na blogu venuješ. O čom píšeš rada a o čom by si určite nepísala? 
Většinou jsou články zaměřené na naše rodinné výlety, akce a třeba i zajímavé tipy pro děti/maminky. Občas (na popud čtenářek) zařadím i více osobnější článek o tom jak to funguje v rodině kde táta není ten biologický. Nerada píšu o minulosti a téměř nikdy se nezmiňuji v článcích o svém dětství.
Ako vyzerá tvoj bežný deň?
Tohle asi nebude pro nikoho tak zajímavé a každá máma s dítětem si prožívá podobné dny. Dopoledne jsme většinou doma, kdy si syn hraje a já dělám domácí práce. Odpoledne se snažíme být co nejvíce venku nebo s přáteli (občas se o syna střídáme s partnerem a jeden z nás může jít sportovat). Večer se snažíme povídat si o prožitém dnu, máme oblíbené povídání pohádek, prohlížení knih a když konečně syn usne máme s partnerem trochu času na sebe. Kdy plánujeme, relaxujeme a pokud zbyde čas a síla snažím se připravovat články na blogy.
Čomu sa popri deťoch venuješ. Ako to dokážeš stíhať? 
Vlastně ono toho času tolik nezbývá. Každopádně pokud to aspoň trochu jde vymýšlím, zkouším a fotím recepty pro blog www.pochoutka.com. Dále se snažím udržovat trochu ve formě a tak se snažím občas si jít zaběhat případně si zacvičit. Kolikrát sama nechápu jak to všechno stihnu za celý den a věčně si říkám, že bych potřebovala na vše více času – tudíž mám pocit, že věčně nestíhám.
Aké sú tvoje plány do budúcnosti? 
Moje plány do budoucnosti jsou asi zatím jednoznačné. Během velice krátké doby se vracím do práce a tak se budu snažit zvládnout syna, práci, domácnost, partnera a koníčky dohromady a to bude zatím asi největší výzva poslední doby.
Ako vyzerá tvoj šatník? Čo podľa teba každá mamina musí mať v šatníku? 
Můj šatník je různorodý. Mám v něm vlastně od každého něco. Musím přiznat, že se v něm nachází velké množství kabátů. Každopádně poslední dobou v něm převláda takový spíše sportovní a pohodlný styl. Každá máma tam musí mít to v čem se cítí nejpohodlněji. Já třeba preferuji jako základ (mimo zimu) úzké džíny, bílé Conversky a černé triko.
Kde naberáš energiu a ako oddychuješ? 
Sama kolikrát nevím kde beru energii. Poslední dobou je to určitě větším množstvím kofeinu 🙂 Oddychuji právě u sportu, dobré knihy (u které většinou usnu) a pokud se to poštěstí tak s přáteli.
Tvoja obľúbená kniha / jedlo / film?
Nemám jednu oblíbenou knihu. Vlastně jich mám spousty tak je těžké vybrat. Každopádně mám moc ráda Tracyho tygra od Williama Saroyana, nespočetněkrát jsem četla Nebe nezná vyvolených od Ericha M. Remarqua a momentálně jsem si oblíbila Sedmilhářky (Liane Moriarty). Ačkoliv jím převážně zdravě miluji rodinnou vánoční “Černou polévku” z hub a zeleniny a šípkovou omáčku. Na takové jídlo nedám dopustit. Opravdu oblíbený film je dokonalá klasika Kmotr, nebo filmy od Christophera Nolana.
Ďakujeme za rozhovor Markétka 🙂
5/5 - (16 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.