Kolobežka Spartan Jumbo – pre chlapcov, dievčatá i dospelých

Kolobežka Spartan je skvelým variantom vtedy, ak hľadáme kvalitnú, no pritom cenovo prístupnú kolobežku. Orientovať sa v širokej ponuke kolobežiek býva pre kupujúceho, ktorý chce vybrať detskú kolobežku alebo kolobežku pre dospelého, občas značne problematické.  Na trhu je množstvo značiek ponúkajúce svoje kolobežky. Niektoré sú kvalitné viac, iné menej. Na základe osobných skúsenosti väčšina používateľov odporúča práve značku Spartan.

Kolobežka Spartan Jumbo

Táto rakúska  značka ponúka kvalitné skladacie kolobežky v optimálnej cene, čo určite ocenia aj začiatočníci, ktorí váhajú do kolobežky investovať vyššiu sumu, pretože sa boja, že by ich kolobežka omrzela alebo, že by ju často nevyužívali.

Pri nákupe kolobežiek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

 

Kolobežka Spartan JumboKolobežka Spartan Jumbo

Kolobežka Spartan Jumbo je skladacia hliníková kolobežka určená pre väčšie  deti ako aj pre dospelých.

Plusom tejto kolobežky je to, že je vyrobená z odľahčeného, no pritom odolného hliníkového materiálu, čo spôsobuje pevnosť a stabilitu konštrukcie. Konštrukcia je teda pevná a stabilná, no kolobežka nie je ťažká. Váži len 3,5 kg a dá sa teda ľahko zložiť a preniesť, čo na nej oceňujú mnohí jej používatelia.  Pre rodičov s väčšími deťmi je dobrou správou to, že sa dá nastaviť výška riadidla, vďaka čomu si jednu kolobežku môže požičať rodič aj staršie dieťa a prispôsobiť svojmu vzrastu.  Odporúčaná minimálna výška jazdca je 120 cm a riadidlo sa dá nastaviť od 78 do 98 cm.

Výrobcovia kolobežky Spartan Jumbo bezpečnosť rozhodne nepodcenili, čo potvrdili aj bezpečnostné certifikáty, ktoré boli tejto kolobežke udelené.  Tieto certifikáty podliehajú najprísnejším európskym normám EN-71 nemeckej skúšobne TUV-GS.  Kolobežka je vybavená kvalitnou nášľapnou zadnou brzdou, ktorá zabezpečí  bezpečné zabrzdenie aj pri vyššej rýchlosti.

Kolobežka Spartan Jumbo je vyrobená  v peknej čierno- červenej kombinácií a tak je vhodná  pre mužov alebo ženy resp. pre chlapcov alebo dievčatá.

V pomere cena – kvalita, je kolobežka Spartan Jumbo jedna z najlepších – v internetových obchodoch ju kúpite už za niečo vyše 50 eur.

 

Kolobežka Spartan Jumbo 2

Kolobežka Spartan Jumbo 2

 

Kolobežka Spartan Jumbo 2 je o niečo vylepšenou verziou kolobežky Spartan Jumbo,  hoci základné technické parametre majú obe verzie rovnaké. Kolobežka Spartan Jumbo 2 sa rovnako ako predchádzajúci model môže pochváliť materiálom. Je totiž vyrobená z odľahčeného, no pritom odolného hliníkového materiálu. Dá sa teda ľahko preniesť a poskladať, k čomu dopomôže aj popruh pre pohodlné prenášanie.

 

Kolobežka Spartan Jumbo 2 sa odlišuje o niečo väčšími kolieskami – veľkosť koliesok je 230 mm, čo je o niečo viac ako pri kolobežke Spartan Jumbo. Aj výška riadidiel sa dá prispôsobiť do väčšej výšky, a to v rozmedzí od 80-105 cm. Napriek vzrastajúcim parametrom, vďaka ktorým je kolobežka vhodná aj pre vyšších ľudí, takže okrem mamy a detí sa na ne nej pokojne odvezie aj otecko, je kolobežka Spartan Jumbo 2 ťažšia oproti kolobežke Spartan Jumbo len o kilo, pričom nosnosť oboch kolobežiek je 100 kg.  Kolobežku Spartan Jumbo 2 kúpite v čiernom alebo v bielom farebnom prevedení.

Kolobežku kúpite v internetových obchodoch už od 68 eur.

 

Kolobežka Spartan Jumbo 3

kolobezka-spartan-jumbo-iii-3-w800-nowatermark

Kolobežka Spartan Jumbo 3 je najnovší model, už vyššie spomínanej série kolobežiek Spartan Jumbo dostupný v našich predajniach.  Aké sú teda výhody a nevýhody toho modelu?

Prednosťou tejto kolobežky sú rozšírené riadidlá s rozpätím 45 m a ergonomické rúčky. Raz darmo! Výrobcovia tejto populárnej značky vedeli, že správne držanie kolobežky bez bolesti rúk a zápästia je prvým krokom k pohodlnej jazde.

Na rozdiel od prechádzajúcich modelov je kolobežka Spartan Jumbo 3 odpružená vpredu aj vzadu technológiou Supeflex, vďaka čomu je kolobežka vhodná aj na zjazd  väčších kopcov, čo pri iných modeloch určite neodporúčame.

Malým nedostatkom tohto inak veľmi kvalitného modelu je hlučnosť pri jazde na nerovnom teréne, čo niektorých používateľov od používania tejto kolobežky odrádza.  Osobne si však nemyslím, že by to bolo nevydržateľné či neznesiteľné.

Cena kolobežky nie je vysoká, kolobežku Spartan Jumbo 3 kúpite už od 63 eur.

Kolobežky pre dievčatá

Ak chcete urobiť radosť svojej dcére a vybrať je moderný darček, siahnite po kolobežke. Kolobežky sú teraz medzi mladými hitom a preto určite neurobíte krok vedľa. Chlapci síce v staršom veku preferujú viac bicykle alebo skateboardy, dievčatá však zostávajú kolobežke verné aj v staršom veku.  Kvalitnú kolobežku pre dievčatá vyrobila aj značka Spartan. Kolobežka Spartan Girl je ideálnou verziou pre vašu dcéru. Obsahuje všetko to, čo majú aj ostatné kolobežky značky Spartan Jumbo – kvalitný a odľahčený hliníkový rám, spôsobujúci ľahké skladanie, či zadnú nášľapnú brzdu.

Kolobežka Spartan Girl – základné parametre

Typ koliesok – PU

Kolobežka Spartan Girl

Rozmery koliesok 125 mm x 24 mm

Rám – hlinkový

Brzdy – nášľapná

Hmotnosť – 4,2 kg

Ložiská – ABEC 7

Dĺžka kolobežky: 66 cm

Rozmery stúpadla: 30×10 cm

Rozmery v zloženom stave: 63 x 25 cm

Vaše dcéra na kolobežke značky Spartan Girl môže jazdiť od  výšky 110 cm, nosnosť tejto kolobežky je 70 kg. Výška riadidiel je samozrejme nastaviteľná. Riadidlá dosahujú veľkosť od 63-82 cm, takže ju budete môcť nastaviť podľa aktuálnej potreby.

Za zmienku stojí aj dizajn kolobežky Spartan Girl. Kolobežka je vyrobená v bielo – ružovej farbe, pričom na stúpadle je zaujímavý farebný vzor, dotvárajúci pekný  výzor kolobežky, ktorú si vaše dcérka určite zamiluje.

Pre naozaj bezpečnú jazdu odporúčame dokúpiť  prilbu a chrániče.

Viac o  výbere detských kolobežiek si môžete prečítať v našom článku.

Pri nákupe kolobežiek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24
5/5 - (29 votes)

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.