Pomocníci, ktorí by nemali chýbať v žiadnej domácnosti

Všetci sme si zvykli na výdobytky dnešnej digitálnej doby. V tomto článku sa však budeme venovať iným ako elektronickým pomocníkom a vrátime sa k dobrým radám starých gazdiniek.

Odstraňovače škvŕn

Leto je v plnom prúde a všetci sa už tešíme na rodinné oslavy či svadby. Chceme vyzerať pred svojimi priateľmi čo najlepšie. Radosť nám však môže pokaziť „malá nehoda“ pri stolovaní. Vzniknuté fľaky na oblečení je vhodné čo najskôr začistiť vo vode a použiť odstraňovač škvŕn. V ponuke je dnes široké množstvo odstraňovačov a pranie tak nebude o napätí, či daná škrvrna zmizne alebo nie. Aplikácia je veľmi jednoduchá odstraňovač stačí pridať k praciemu prášku alebo naniesť priamo na škvrnu, prípadne škvrny odstránite máčaním v prípravku. To je všetko čo musíte urobiť. Odstraňovač škvŕn môžete použiť na bielu i farebnú bielizeň. V ponuke sú aj ekologické odstraňovače škvŕn šetrné k životnému prostrediu.

Dobrá rada: Bielizeň po vzniku škvrny čo najrýchlejšie namočte do studenej vody. Teplá či vlažná vodá by vzniknuté škvrny len viac podporila a rozniesla po oblečení ešte viac.

Všetci sme si zvykli na výdobytky dnešnej digitálnej doby. V tomto článku sa však budeme venovať iným ako elektronickým pomocníkom a vrátime  sa k dobrým radám starých gazdiniek.

Šetrite prírodu

Bojovať s fľakmi na oblečení sa dá aj šetrne k prírode – použitím žlčového mydla. Žlčové mydlo odstráni z našich skúseností naozaj všetky prírodné škvrny – blato, trávu, krv, pot a telový maz, mastné fľaky od potravín, dokonca i červené víno a škvrny od líčidiel. Jadrové mydlo šetrí nielen prídodu ale aj vašu peňaženku, keďže je cenovo dostupnejšie. Vďaka jeho nízkej cene sa dnes sa opäť dostáva do popredia a gyzdinky si ho nevedie vynachváliť.

Výrobcovia mysleli aj na cestovateľov a priniesli na trh bio odstrańovač na báze žlčového mydla s aplikátorom. Možno ho použiť na takmer  všetky druhy textilu s výnimkou hodvábu.

Použitie je nasledovné:

  • naneste prípravok na škvrny pred praním, nechajte krátko pôsobiť (10 minút) a vyperte v práčke (v rukách)
  • stálosť farieb vyskúšajte na neviditeľnom mieste.
  • dodržiavajte pokyny výrobcu týkajúce sa materiálu a starostlivosti

Dobrá rad na hzáver: používanie liehu, technického benzínu a ďalších agresívnych kvapalín môže určité typy látok odfarbiť či inak poškodiť. Ak nechcete pri odstraňovaní škvŕn riskovať, bude lepšie použiť niektorý z odstraňovačov škvŕn.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.