Ako obliekať deti na jeseň a v zime? 

Mať krásne a zdravé deti je prirodzeným želaním každého rodiča. Ako správne obliekať deti na jeseň a v zime? Nezabudnite, že nezáleží na tom, aké počasie práve je, ale na tom, ako sú deti oblečené. Aj pri kúpe odevov a obuvi je dôležité vedieť, že ste pre pohodlie, bezpečnosť a zdravý vývoj svojich ratolestí urobili maximum.

 

Chladné dni najlepšie preveria každú jednu vrstvu oblečenia, ktorú svojim deťom v nehostinnom počasí obliekate. Základom oblečenia v jesennom a zimnom období sú teplé a nepremokavé kúsky. Je lepšie investovať do kvalitného spodného i vrchného detského oblečenia, než do lacných nekvalitných vecí, ktoré deti nezahrejú a ktoré sa rýchlo premočia aj zničia. Ak zvolíte pre svojich potomkov vhodné oblečenie, nebudete sa musieť obávať ich následného prechladnutia.

Výber kvalitného oblečenia

Čo sa spodných odevov týka, pre deti sú najvhodnejšie tielka a tričká z prírodných materiálov. Detské mikiny sú ideálne na zips, alebo na iný typ zapínania. Maximálne praktické sú tie, ktoré majú bočné vrecká a kapucňu, aby si v prípade potreby mohli deti chrániť pred chladom a vetrom aj hlavu. Najpohodlnejším materiálom je bavlna a dobré je, ak má odev aj lemovanie. Detské zimné bundy voľte čo najteplejšie a s nepremokavým povrchom. Vaše ratolesti pred zimou skvelo ochránia najmä kvalitné bundy, ktoré sú maximálne hrejivé, no popritom vzdušné a ľahké. Najvhodnejšie sú tie, ktoré majú výbornú priedušnosť a dieťaťu doprajú pri pohybe pohodlie. A nepremokavý materiál zasa zabezpečí sucho aj počas sychravého a daždivého počasia. Aj nohavice, ktoré dieťa nosí v jesennom a zimnom období by mali byť dostatočne teplé, no majú sa ľahko prispôsobiť chôdzi i behu.

Aj nohy majú byť v teple

Nielen škôlkari a školáci, ale aj tie najmenšie deti majú mať v chladných ročných obdobiach svoje nôžky v teple. Mäkké a pružné detské capačky sú určené pre chodiace batoľatá vo veku do dvoch rokov. Ideálne sú tie druhy, ktoré sú vyrobené z kože, vrátane podšívky. Prírodná koža zabezpečí priedušnosť a dokonale sa prispôsobí tvaru detskej nohy. Dôležitý je nielen členkový strih, ale aj tvar špice a vystužená päta, tiež antibakteriálna vkladacia stielka a pružná podošva, ktorá zabezpečí batoľaťu pri chôdzi stabilitu. Koža a jej kvalitná povrchová úprava odolnosť a úžitkové vlastnosti detských capačiek maximálne zvyšuje. Tiež zjednodušuje ich čistenie a ošetrovanie. Tento typ detskej obuvi je vhodný do interiéru aj do exteriéru a môže sa nosiť v suchom aj v mokrom počasí. Navyše, zohľadňuje anatomické špecifiká detských nôh a dbá na ich zdravý vývoj.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.