AKO VYBRAŤ IDEÁLNE PYŽAMO PRE DETI? PREZRADÍME VÁM 3 UŽITOČNÉ TIPY

V oblasti detského oblečenia je naozaj hlavným krédom kvalita. Chceme, aby sa naši najmenší cítili vo svojich kúskoch príjemne a pohodlne počas celého dňa. Možno nesiahate po lacných pyžamách pre deti, ale ani to nemusí byť zárukou, že naozaj vyberáte dobre. Dnes sme si pre vás pripravili tri jednoduché tipy, ktoré vás prevedú výberom detského pyžama a poradia vám, na ktoré aspekty sa rozhodne oplatí zamerať. Do úvahy sme vzali všetko, čo deti potrebujú – pohodlnosť, kvalitný materiál, priedušnosť a mnohé ďalšie. Pripravení? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

  1. Príjemný materiál je základom

V mnohých prípadoch môžete natrafiť na naozaj krásne kúsky s obľúbenými detskými motívmi a žiarivými farbami. Keď sa však zameriate na materiál, prídete na to, že množstvo z týchto kúskov vyniká umelým a nepriedušným materiálom. A ten (z hľadiska výberu vhodného pyžama) nie je vôbec výhrou. Tak ako my i naše deti sa potrebujú počas zaspávania cítiť príjemne. Preto je vždy vhodnou voľbou priedušný materiál, ktorý zabezpečí dostatočný komfort. Ideálna je bavlna, ktorá je príjemná a dostatočne priedušná. Spoľahnúť sa na ňu môžete počas zimy i v prípade letných pyžám pre deti. Vždy sa snažte zamerať na to, aby bavlna tvorila najväčší podiel materiálu, z ktorého je pyžamo pre deti vyrobené.

 

  1. Zvoľte vhodný typ

Typ pyžama sa odvíja od veku vášho drobca. Pri malých deťoch sú ideálne celé pyžamá pre deti alebo overaly, ktoré zabraňujú vyhrnutiu pyžama a prechladnutiu počas chladnej noci. Celé pyžamá pre deti vynikajú svojim pohodlím a jednoduchou manipuláciou. Pre deti vyššej vekovej kategórie, ktoré spia zakryté počas celej noci môžete zvoliť i dvojdielne pyžamá. V tomto ohľade sa oplatí staviť na preferencie svojich detí a nechať im vybrať typ, ktorý im sedí najlepšie. Niektoré deti preferujú pyžamo s krátkym rukávom, iné zas s dlhým. Pocit, ktorý z pyžama majú, vo veľkej miere ovplyvňuje rýchlosť ich zaspávania i kvalitu spánku.

  1. Zamerajte sa na dostatočnú veľkosť

Zle zvolená veľkosť sa dokáže premeniť na skutočné utrpenie a v podstatnej miere sa odrazí i na komforte. V tomto prípade musíte ako rodič vypozorovať vy, ktorá veľkosť je vhodná. Nesnažte sa zbytočne staviť na väčšie pyžamá, do ktorých dieťa dorastie. V prípade detského oblečenie (a zvlášť pyžám a bielizne) je viac ako žiadúce zvoliť veľkosť, ktorá deťom skutočne sedí a cítia sa v nej dobre.

 

Naše posledné odporúčanie je tipom pre vás na záver. Vždy počúvajte pri výbere pyžama svoje deti a snažte sa zvoliť kúsky, v ktorých sa cítia naozaj komfortne. Rozprávkové vzory im prinášajú ich obľúbených rozprávkových hrdinov ešte bližšie a umožňujú im prežiť množstvo dobrodružstiev – i keď len v snoch.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.