Kolobežka cena je dôležitá, nech kupujete detskú kolobežku, či pre dospelého

Kolobežka cena, povzdychnú si mnohí rodičia.  Naozaj sa dá v ponuke súčasných predajcov nájsť kolobežka, ktorá by nás prekvapila dobrou cenou a zároveň zodpovedala potrebám deti? Čítajte ďalej a dozviete sa, že áno.

kolobežka cena

Väčšina rodičov dbá na správny pohybový rozvoj  svojich deti už od ich útleho veku. Hľadajú aktivity, ktoré by ich nenáročným spôsobom „ rozhýbali“ od neustáleho sedia pri televízore alebo počítači.

 

Pri nákupe kolobežiek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

Jednou z čoraz populárnejších aktivít pre deti je kolobežkovanie. Kolobežka sa stala obľúbeným dopravným prostriedkom mladších, ale i starších deti a taktiež aj ich rodičov.  Niektorí, možno aj vy, nad kúpou kolobežky stále váhajú a a jednou  z hlavných dôvodov prečo nie, býva aj cena.  Rodičia si myslia, že kupovať kolobežku a pritom nevedieť či dieťa o pár dni neomrzí, je risk.  Ak sa však podrobnejšie pozriete na ponuku kolobežiek, uvedomíte si, že ponuka je taká široká, že sa z nej dajú vybrať aj kolobežky s dobrou cenou, ktoré budú zodpovedať vybraným parametrom.

Pri detských kolobežkách odporúčame investovať primerane. Dieťa rastie a ak ho kolobežkovanie bude baviť, o pár rokov budete musieť kolobežku opäť vymeniť. Väčšina kolobežiek ma totiž odporúčanú výšku a maximálnu nosnosť, ktorú má jazdec mať a ktorú treba dodržiavať, inak jazda na kolobežke nebude dobrá.kolobežky trojkolky

Kolobežky na predaj ponúkajú mnohé overené internetové obchody ako insportline.sk, efitness.sk, andreashop.sk, market24.sk. Široká ponuka je v nich vhodne roztriedená, aby každý našiel tú kolobežku, ktorú práve hľadá. Výber kolobežky uľahčujú aj parametre, ktoré sa pri vyhľadávaní dajú zadávať a tým sa výsledky filtrujú.

Vhodným časom na nákup kolobežiek je jar. Novoročné výpredaje a začiatok sezóny spôsobuje, že mnohé modely kolobežiek sú v akcií a ich cena klesne aj na polovicu.

Pri výbere však nemôžeme automaticky sledovať len cenu. Cena musí zodpovedať parametrom, ktoré sú pre dobrú jazdu na kolobežke nutné. Inak by sme mohli kúpou kolobežky narobiť viac škody ako úžitku.

Pri kúpe kolobežky je nutné si dať pozor na odporúčanú výšku a maximálnu hmotnosť jazdca, s tým, aby v meraní bola určitá rezerva, pre prípad, že by dieťa narástlo alebo pribralo. Taktiež je nutné uvedomiť si, aký typ kolobežky preferujeme. Ak bývame v meste vhodné sú kolobežky skladacie, ak viete, že budete s rodinou jazdiť po náročnejších terénoch odporúčame kolobežky turistické – kolobežky s väčšími kolesami.

Cena je v tomto prípade rôzna, detské skladacie kolobežky kúpite už od dvadsať eur, pre dospelých už od tridsiatich eur.

Kolobežka Yedoo City 

Kolobežka Yedoo HurvínekKolobežky značky Yedoo kúpite v cenovom rozpätí od 130, 50 eur ( Kolobežka Yedoo Hurvínek) do 516 eur ( Kolobežka Yedoo Wolfer). Kolobežka Yedoo Wolfer sa môže pýšiť prepracovanejšou konštrukciou a väčším predným kolesom, ktoré však pri bežnom vození pre  dieťa alebo rodiča nezohráva dôležitú úroveň. Hoci je minimálna výška jazdca určená nad 130 cm, pre dieťa môže byť jazda  s takouto kolobežkou zložitá, preto ju skôr odporúčame rodičovi. Kolobežka Yedoo Hurvínek je pre dieťa primeraná.

Kolobežka Insportline cena

Kolobežky Insportline sa pohybujú v cenovej relácií od 79,60 eur ( Kolobežka Insportline Raicot SE ) do 119,60 eur (Kolobežka Insportline Drogo SE).  Oba modely majú podobné parametre, odlišujú sa len v hmotnosti a nastavení výšky riadidiel. Drahší model kolobežka Drogo je približne o kilo ťažšia a výška riadidiel sa dá  zvýšiť o sedemnásť centimetrov.

Kolobežka Worker

Kolobežky Worker ponúkajú aj modely pre tie najmenšie deti – kolo

bežky s pomocným kolesom, ktoré dieťaťu zabezpečí

Kolobežka Worker tri 100

väčšiu stabilitu a istotu pri jeho

pohybových začiatkoch. Takéto kolobežky sú v ponuke od 19,60 eur.

Kolobežka Fila

Cenovo prijateľnou, ale kvalitnou kolobežkou je kolobežka Fila F200. Ktorá je vhodná pre deti už od 120 cm. Riadidlá sa dajú nastaviť v rozpätí od 86-99 cm.  Plusom u tejto kolobežky je jednoduchý skladací mechanizmus, mäkké penové gripy riadidiel, možnosť otáčania riadidiel o 360°, kvalitná zadná  nášľapná brzda a 2- bodová objímka.

Kolobežka Crusis

Náš tip: Crusis Active4.1

 

Pre náročnejších je vhodná kolobežka Crussis Active 4.1, ktorá je dostupná vo viacerých farebných prevedeniach. Cena pri tejto českej značke je o niečo vyššia, no zodpovedná kvalitným technickým parametrom. Pozor však treba dať na to, že riadidlá Kolobežka Crusis 4.1

sa nedajú prispôsobiť jazdcovi a tak môže byť pre deti, aj keď pre staršie, problémom ovládať ju. Výhodou sú zase ergonomicky tvarované madlá a kvalitné plášte vyrábané firmou Schwalbe.

 

 

 

 

Kolobežka Crussis Active 4.1 – Technické parametre produktu

Typ koliesok-nafukovacie

Rám – železný

Brzdy- čeľusťové

Maximálna nosnosť- 150 kg

Odporúčana veľkosť jazdca -145-195 cm

Veľkosť koliesok 508 mm

Hmotnosť – 9 kg

Nastaviteľná výška riadidiel – nie

Výška riadidiel – 100 cm

Do obchodu 

Kolobežka Spartan

 

Z kolobežiek pre staršie deti a dospelých odporúčame kolobežku Spartan Jumbo, ktorá na bežné vozenie po mestských uliciach úplne postačí. Cena je veľmi dobrá a kvalita kolobežky, jej technické parametre sú postačujúce. Viac o kolobežkách značky Spartan si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

 

 

Internetové obchody sa priam predháňajú v ponúkaní svojich tovarov a tak ma kupujúci niekedy značné problémy orientovať sa v ponuke. Rovnako je to aj pri kolobežkách, pretože mnohé cenové ponuky kolobežiek bývajú pre kupujúcich mätúce. Dúfame, že sme vám to naším článkom aspoň trocha objasnili a ak vás problematiku výberu kolobežiek zaujala a ešte stále sa neviete pre žiadnu rozhodnúť, sledujte aj ďalšie naše články o kolobežkách.

 

Pri nákupe kolobežiek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

 

5/5 - (25 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.