Darčeky pre deti podľa veku: Viete, ako vybrať ten pravý? Nechajte sa inšpirovať

Chystáte sa na detskú oslavu a neviete, aký darček vybrať? Nezúfajte, aj rodičia malých oslávencov sú častokrát bezradný. Našťastie sme si pre vás pripravili stručný prehľad ideálnych darčekov pre deti v závislosti od ich veku. Toto je on!

Deti vo veku 1 roku

V tomto období deti radi skúmajú a objavujú, preto by ste mali vyberať darčeky, ktoré budú rozvíjať ich poznávacie schopnosti a motoriku – zvukové knihy, drevené didaktické hračky (napr. kocky na vhadzovanie tvarov), ťahacie hračky a pod. Niekedy je možno zaujímavejšie rozbaľovanie krabice ako samotný darček.

Deti vo veku 2 rokov

Dvojročné deti sa učia komunikovať a interagovať s ostatnými. Snažia sa napodobňovať svoje vzory – rodičov alebo súrodencov. Darčeky imitujúce veci z dospeláckeho sveta sú to pravé, napr. predmety z detskej kuchynky, autíčka, bábiky a iné.

Deti vo veku 3 – 6 rokov

Deti rozoznávajú hranicu medzi fantáziou a realitou, tzn. hra sa stáva komplikovanejšou. V predškolskom veku objavujú svoje “superschopnosti”, t. j. kreslenie a čítanie. Vhodnými darčekmi pre deti sú knihy, pracovné zošity, vzdelávacie sady (kúzelnícke, vedecké), skladačky, atď.

Deti vo veku 7 – 10 rokov

V tomto veku sa deti stávajú samostatnejšími, spoločenskými a hľadajú sofistikované riešenia a odpovede na svoje otázky. Zaobstarajte im ako darček nápadité spoločenské hry, športové hračky, komplikovanejšie stavebnice, puzzle, … Nemusí ísť o veľké a drahé dary, častokrát vedia lacné darčeky darované zo srdca potešiť omnoho viac.

Deti vo veku 10 – 12 rokov

Deti v tomto veku stále očakávajú, že darček bude úžasným prekvapením. Problémom je, že sú už veľké na detské hračky a malé na “teen” hračky. Univerzálnym riešením sú knihy, spoločenské hry, slúchadlá, outdoorové športové vybavenie a pod.

Deti vo veku 12 – 15 rokov

Hľadajte kompromis medzi funkcionalitou a zábavou. Môžete kúpiť napríklad sadu na manikúru, značkové tenisky/oblečenie či drobnú elektroniku (slúchadlá, reproduktory, kamera).

Deti vo veku 16 – 18 rokov

Teenegeri radi sledujú najnovšie trendy a majú presnú predstavu o tom, čo chcú. Na prekvapenie si už nepotrpia, takže sa s nimi neváhajte poradiť. Môže ísť o elektroniku (fitness hodinky, herné konzoly), šperky či dokonca nemateriálne darčeky (výlet alebo iný zážitok).

 

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

 

 

 

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.