Dobrý vzťah s mamou – cesta k dlhodobému úspechu?

Pokoj v dome, rovná sa pokoj v duši. To je stará pravda, ktorá, keď sa nad ňou poriadne dobre zamyslíme, dáva veľmi silný význam a má výrazný zmysel. Skrátka, prevedené do praxe, nech už robíte, čokoľvek, máte koľkokoľvek rokov, ak máte dobrý vzťah s mamou, vaša výkonnosť ide nahor. Poďme sa spoločne pozrieť na to, prečo je tomu tak.

Medziľudské vzťahy vychádzajú zo psychických procesov v mozgu, pričom predovšetkým vo Veľkej Británii a v Spojených štátoch amerických sa nemálo štúdií venovalo tomu, ako vplýva vzťah s matkou, ale napríklad aj s otcom, na každodenné fungovanie jednotlivých ľudí. A ukázalo sa, že vzťah s mamou má obrovskú silu, pričom veľkú predovšetkým v produktívnom veku, a teda približne od 25 rokov do približne 52-55 rokov. Na prvý pohľad to môže byť pre niekoho zanedbateľné, pretože jednotlivé vzťahy sú veľmi individuálne a je nesmierne náročné ich generalizovať a to z jedného prostého dôvodu. Obsahujú toľko premenných, že nie je reálne, aby výsledky štúdií sedeli na všetkých. Ale, prinajmenšom nejakú vzorku sa dá odhadnúť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Lepšie to bude, keď si to ukážeme na príklade. Cristiano Ronaldo je portugalský futbalista, ktorý aktuálne oblieka dres talianskeho klubu Juventus Turín. Počas svojej kariéry prešiel cez Sporting Lisabon, Manchester United a Real Madrid. Päťkrát vyhral Zlatú loptu pre najlepšieho hráča na svete, vyhral EURO 2016 ako kapitán portugalskej reprezentácie a nikto nedal v národnom drese viac gólov ako on. Je vzorom, čo sa týka prístupu k práci, prístupu k tréningu aj k zdravému stravovaniu. Stará sa o svoju rodinu a robí takpovediac to, čo by robiť mal, o čom svedčí aj jeho prepracovaný marketing, jeho vlastná značka oblečenia či fakt, že je najsledovanejším človekom na svete na sociálnej sieti Instagram, pričom predbehol aj hviezdy politického, hudobného či filmového sveta.

Nečudo, že v službách, ktoré robia ponuky pre futbal, je Cristiano Ronaldo každoročne medzi favoritmi na korunu kráľa strelcov v prestížnej Lige majstrov. Ono, je najlepším strelcom histórie tejto súťaže a prekonať ho nebude jednoduché. Ani teraz a ani o desať rokov. Prečo toto všetko píšeme? Súvisí to so vzťahom s jeho matkou. Hodnotovo ju radí zo všetkých ľudí vo svojom živote najvyššie, za čo môže aj to, že pomerne skoro prišiel o svojho otca. Cristiano pochádza zo skromných pomerov na portugalskom ostrove Madeira a odjakživa dbal na to, aby svojej mame vrátil všetko, čo len mohol a pomáhal jej.

Obaja majú veľmi blízky vzťah, Cristiano sa so svojou mamou stretáva pravidelne, i keď postupne vystriedal Portugalsko, Anglicko, Španielsko a teraz Taliansko. Dokonca, aj doterajšie priateľky CR7 museli prejsť akýmsi sitom Ronaldovej mamy, pretože napríklad s ruskou modelkou Irinou Shayk si Cristiano veľmi dobre rozumel a darilo sa im spolu, ale Irina nemala v láske Ronaldovu mamu a to sa mu nepáčilo, pričom práve na tom zlyhal aj ich vzťah. Je to až málo vídané, ale o to cennejšie. CR7 má jasno, mama a potom všetci ostatní. A tu sa vraciame k štúdiám z úvodu článku. Vzťah s mamou, nech už je dobrý alebo zlý, zrejme skutočne prispieva k dlhodobej výkonnosti.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.