Šport predlžuje aktívny vek a spomaľuje procesy starnutia

Nedostatok pohybu organizmu škodí – zvyšuje riziko výskytu civilizačných chorôb. Šport posilňuje zdravie – zlepšuje kondíciu, optimalizuje hmotnosť, eliminuje stres a tiež podporuje psychiku.

Pohyb je prevenciou pred chorobami srdca a ciev, znižuje cholesterol a vysoký krvný tlak. Šport posilňuje imunitu, prispieva k redukcii hmotnosti, odbúrava stres, predlžuje aktívny vek a spomaľuje procesy starnutia. Význam športovania narastá najmä vtedy, ak človek nevykonáva vo svojom zamestnaní, ani vo voľnom čase, žiadnu manuálnu prácu. Cvičenie prospieva nielen telesnej schránke, ale aj mentálnemu zdraviu. Vďaka aktívnemu pohybu prichádzajú nové nápady a ľahšie sa zdoláva akákoľvek záťaž i stres.

Na bicykli každý deň

Aj vy patríte medzi cyklistických nadšencov, ktorí sú so svojimi dvojkolesovými kamarátmi každý deň? Tak potom určite viete, že vďaka bicyklovaniu sa rozširujú cievy, zlepšuje činnosť srdca, spevňuje svalstvo a dochádza k prekrveniu končatín. S bicyklom je možné chodiť do práce i na výlety. Športové bicykle sú vhodné do prírody a do horského terénu, mestský bicykel je možné využívať každý deň. Bicykel je skvelý ekologický dopravný prostriedok, vďaka ktorému sa človek môže tešiť z neustáleho pohybu. Jazda na bicykli podporuje nielen fyzickú kondíciu, ale aj dobrú náladu a pocit slobody. Mestský bicykel je skvelou ukážkou toho, ako šikovne je možné spojiť príjemné s užitočným, ako urobiť niečo pre svoje zdravie aj pri obyčajnej ceste do práce a z práce. Kto chce byť fit, využíva túto možnosť s nadšením. A navyše, zanedbateľný nie je ani fakt, že mestský bicykel umožňuje rýchly presun do zamestnania a zo zamestnania, no nestojí ani jeden cent.

Pôžitok z bicyklovania

Ako zvýšiť pôžitok z bicyklovania? Bicykel má zohľadňovať cyklistovu výšku, váhu, typ postavy a druh terénu. Základ pohodlia je v bicykli s odolnou konštrukciou a s kvalitným sedlom. Druh sedla maximálne ovplyvňuje zážitok z jazdy, no zážitok z jazdy do veľkej miery ovplyvňuje aj druh oblečenia a obuv. Odevy cyklistu by preto mali byť z funkčných materiálov, ktoré sa ľahko prispôsobujú tvarom tela. Oblečenie nemá omínať, ani brániť v pohybe. Na bicyklovanie v prírode aj v meste sa hodia pohodlné nohavice, voľné tričká a chlapčenské i dievčenské mikiny. Modely z prírodných materiálov, ktoré prepúšťajú vzduch sú najvhodnejšie. Prírodná bavlna je jemná na dotyk a telo cyklistu necháva voľne dýchať aj pri väčšej záťaži. Obuv cyklistu má byť tiež pohodlná, no aj nepremokavá. Má disponovať perfektnou ohybnosťou a nespôsobovať nepríjemné pocity ani pri dlhšom bicyklovaní.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.