Trojkolka Smart Trike – modely Recliner a Zoo , pri ktorých oceníte vodiacu tyč

Prečo  práve trojkolka smart trike? Výber trojkolky pre dieťa nie je pre rodičov ľahkou záležitosťou. Rodičia často váhajú , nevedia sa v širokej ponuke detských trojkoliek zorientovať. Často sa rozhodujú intuitívne, podľa toho akú trojkolku má iné dieťa v ich okolí, podľa odporúčania príbuzných a známych. Ak ste si už o trojkolkách prečítali v našom predchádzajúcom článku a plánujete trojkolku pre svoje dieťa zaobstarať, čítajte ďalej.

trojkolka smart trike

Pri nákupe trojkoliek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

Poradíme vám trojkolky, ktoré budú zodpovedať vybraným parametrom a budú pre dieťa bezpečné. Jednou z najobľúbenejších značiek trojkoliek na trhu je trojkolka Smart Trike.

Trojkolka Smart Trike Recliner 4v1 s vodiacou tyčou/ rúčkou

Náš tip: Trojkolka Smart Trike Recliner 4v1

Smart Trike Recliner 4v1 je jednou z najobľúbenejších a najkupovanejších produktov, ktoré ponúka značka Smart Trike.

Veľkou výhodou tejto trojkolky je to, že trojkolka rastie spolu s vaším dieťaťom. Je vhodná  pre deti od šiestich mesiacov do troch rokov, pričom maximálna nosnosť trojkolky je približne 17 kilogramov.

Pre najmenšie deti je trojkolka vybavená opierkou nôh, ktorá sa dá z trojkolky odpojiť.  Keď si teda budete myslieť, že dieťa už opierku nôh nepotrebuje, ľahko a rýchlo opierku odstránite. Pre staršie deti od desiatich mesiacov sú určené stúpačky, ktoré sa dajú vyklopiť a sklopiť, podľa toho či ich dieťa potrebuje alebo nie.

Okrem toho sa dá z trojkolky Smart Trike  Recliner 4 v1 ľahko urobiť kočík – sedadlo sa dá nastaviť dopredu aj dozadu, dá sa aj sklopiť. Dieťa si tak môže bez väčších prestavovaní pohodlne zdriemnuť.

Táto trojkolka naozaj nie je na jedno použitie. Rodičia sa nemusia báť, že po roku budú musieť trojkolku predať a kúpiť väčšiu.

Trojkolka je vybavená teleskopickou vodiacou tyčou, vďaka ktorej môže rodič pohodlne pohybovať s trojkolkou dovtedy, kým dieťa nevie šliapať samé. Aj pedále sa dajú prednastaviť na voľnobeh, čo umožní, že rodičia majú nad trojkolkou stopercentnú kontrolu a nebolí ich chrbát alebo  ruky od tlačenia, ako to bolo pri starších modeloch trojkoliek.

Náš tip: Vodiacu tyč na detský bicykel alebo trojkolku si môžte dokúpiť aj samostatne.

vodiaca tyč

 

Trojkolka Smart TrikeRecliner 4v1 má aj množstvo doplnkov.  O bezpečnosť sa naozaj nemusíte báť pretože trojkolka má hrádzu ktorá sa dá prichytiť okolo pása dieťaťa. Hrádza zabezpečí, že dieťa z kolobežky nevypadne.  Na trojkolke je pohybovateľná strieška, ktoré dieťa ochráni aj pred ultrafialovým žiarením, či drobným dažďom. V prípade potreby sa dá strieška s trojkolky odstrániť.  Na vodiacej tyči je kvalitný batôžtek, do ktorého si rodičia pre svoje deti dokážu odložiť potrebné veci, ktoré chcú mať neustále pri sebe. Tak isto je tam aj držiak na fľašu.

Trojkolka má odolnú kovovú konštrukciu a gumové kolieska s protišmykovým vzorom. Vďaka gumeným kolieskam sa rodičia nemusia báť, že by trojkolka pri jazde na hrboľatom teréne vydávala nepríjemné zvuky, ktoré by mohli prechádzky narušovať.

Čo sa týka recenzií, rodičia ktorí si túto trojkolku Smart Trike Recliner 4v1 kúpili na nej veľmi oceňujú vodiacu tyč. Niektorí si ešte pamätajú klasické trojkolky, ktoré mali tú nevýhodu, že pri tlačení, teda v  období kedy dieťaťa ešte samo nevedelo šliapať do pedálov, museli ohýnať chrbát a skláňať sa k zemi, čo pre nich nebolo veľmi pohodlné. S trojkolkami s vodiacou tyčou sa tak rodičia môžu vydať s deťmi aj na dlhšie prechádzky, ktoré na druhý deň neodležia s bolesťami rúk alebo chrbtice.

Výhrady podľa recenzií na to, že je kolobežka z plastu, preto sa zo začiatku obávali, či trojkolka vydrží. Vo väčšine prípadoch trojkolka vydržala a rodičia priznali, že to že je trojkolka z plastu spôsobuje aspoň ľahší pohyb a ovládateľnosť.

Trojkolka Smart Trike Zoo

Trojkolka Smart Trike Zoo Smart trike zoo je podobne kvalitnou trojkolkou ako trojkolka Smrt Trike Recliner 4v1.

Trojkolka je vhodná pre detí od desiatich mesiacov až do veku, kedy z nej dieťa vyrastie. Parametre trojkolky sa dajú prispôsobiť rozmerom dieťaťa do takej miery, že je dieťa vždy v bezpečí .

Pre najmenšie dieťa – dieťa od  desiatich do pätnástich mesiacov je na trojkolke prítomná obručovitá hrádza, ktorá s trojbodovým pásom zaisťuje bezpečnosť – dieťaťa,  pri nakláňaní alebo údere nevypadne z trojkolky von.  Keďže dieťa v tomto veku ešte nevie samo trojkolkou pohybovať, jednoducho si nôžky oprie o stúpačky.  Pedále sa môžu prepnúť do dvoch polôh – do polohy napevno, kedy sa otáčajú spolu s predným kolesom alebo do polohy voľnobehu. Vtedy musia ale pomôcť rodičia a s vodiacou tyčou posúvať trojkolku.

Pri dieťati, ktoré je staršie – zvyčajne od tých pätnástich mesiacov,  môžu uvažovať nad tým, že vodiacu tyč a ochrannú hrádzu odinštaluje. Odnímanie týchto pomôcok sa dá zvládnuť v pohodlí domova ľahko a rýchlo.

Tak isto sa dá odstrániť aj strieška, ktorá dieťaťu poskytne ochranu pred slniečkom alebo slabým dažďom.

Kolieska trojkolky sú gumené a preto aj pri horšom povrchu nevydávajú nepríjemný zvuk.

Trojkolka je vybavená taštičkou , kde si rodičia môžu odložiť drobnosti potrebné pri prechádzke a detským mobilným telefónom, ktorý dieťa pri prechádzke zaručene zabaví.

Šírka trojkolky je 40 cm, dĺžka je 68 cm a výška po riadidlá je 60 cm. Hmotnosť celej trojkolky nie je vôbec veľká! Trojkolka váži len 6,4 kilogramov  a preto manipulácia s ňou nie je vôbec náročná.

Podľa recenzií si rodičia chvália to, že trojkolka Smart Trike Zoo je veľmi dobrou alternatívou ku kočíku. Dieťa si môže, posedieť alebo aj zdriemnuť, pričom ho pred slnečnými lúčmi ochráni odnímateľná strieška.

 

Pri nákupe trojkoliek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

 

5/5 - (24 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.