Modernizácia interiéru: Viete ako správne v interiéri skombinovať dvere a podlahy?

Dvere, podlahy a okná patria k prvým veciam, ktoré riešime pri kompletnej rekonštrukcii alebo dokončovaní stavby domu. Ide o výrazné prvky, ktorými určíme štýl nášho príbytku. Aby interiér nepôsobil chaoticky, je dôležité zladiť dvere s podlahami. Znie to jednoducho, ale táto úloha nás môže potrápiť. Ako sa trafiť do farebnej kombinácie tak, aby vytvárala v priestore harmóniu? Čítajte ďalej a s našimi radami dostanete odpoveď.

Jednoduché biele dvere

Biele interiérové dvere sú aktuálne veľmi vyhľadávanou voľbou. Je to najmä preto, že pôsobia čisto a elegantne. Nemýľte si však jednoduchosť s nevýraznosťou. Aj biele dvere môžete ozvláštniť zaujímavými kľučkami alebo vybrať presvetlenie, ktoré nielen zvýrazní samotné dvere, ale vpustí svetlo aj do malej tmavej miestnosti.

Výhodou jednoduchých bielych dverí je, že sa k nim hodí plávajúca podlaha v akomkoľvek odtieni. Obzvlášť vhodnou kombináciou k tejto farbe dverí je farebná paleta od šedej až po čiernu podlahu. Vytvoríte tak nadčasový a moderný kontrast.

Prírodné drevené dvere

Prírodné interiérové dvere v odtieňoch dreva budú voľbou pre tých, ktorí obľubujú klasiku. Veľmi často ide o odtiene dubu, nakoľko v interiéri pôsobia teplo a dub je výborne kombinovateľný aj s inými farbami v interiéri. Častou kombináciou sú prírodné dvere a podlaha v rovnakom odtieni. Aj klasické prírodné dvere razom zmeníte na moderný prvok, ak zvolíte moderné hranaté kľučky, napríklad v čiernej farbe.

Dvere s netradičnými povrchovými úpravami

Chcete dodať vášmu domu osobitý štýl? Na trhu nájdete aj netradičné povrchové úpravy dverí. Ide najmä o dvere s vysokým leskom. Sú vhodné do netypických aj extravagantných interiérov. Vyhnite sa však rôznym typom dverí v jednom interiéri. Dvere s rôznym motívom budú pôsobiť viac chaoticky ako dvere v rôznych farbách. Posledné roky je veľmi populárna dlažba s imitáciou mramoru. Práve k tomuto typu podlahy sa výrazné lesklé dvere hodia najviac.

Zdroj obrázku: PavelShynkarou / Shutterstock.com

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.