Oblečenie, ktoré by mala mať v šatníku každá budúca matka

Po narodení dieťaťa sa život matky obráni hore nohami. Novému členovi rodiny sa budú musieť prispôsobiť všetci členovia rodiny, najmä však otec a matka dieťaťa.

Po narodení dieťaťa sa bude ale musieť obmeniť aj šatník matky. Ktoré oblečenie by vám vo vašom šatníku po narodení vášho dieťaťa nemalo chýbať?

 

Voľné blúzky

V období dojčenia je pre matky dôležité, aby mali vrchnú časť oblečenia na gombíky. Oblečenie zapínateľné na gombíky, resp. na zips uľahčí dojčenie aj na verejných priestranstvách. Kedykoľvek, keď bude vaše dieťa hladné, môžete ho nadojčiť aj na lavičke v parku bez toho, aby boli pre vás tieto chvíle s bábätkom nepríjemné kvôli pohľadom okoloidúcich.

 

Odporúčame voľnejšie blúzky vyrobené z kvalitného ľanu a z bavlny – ideále z organickej bavlny. Voľte voľnejšie strihy – rozširujúci strih v oblasti brucha. Takéto blúzky/ tuniky zakryjú popôrodné nedostatky a vy sa tak budete cítiť aj napriek väčšiemu bruchu sexy a štýlovo oblečená.

 

Tepláky 

Táto časť odevu bude počas materskej dovolenky veľmi obľúbeným kúskom u každej matky, preto ak doma nemáte žiadne súce tepláky, odporúčame vám kúpiť si oteplené, ale aj tenké tepláky. Tepláky sa už v súčasnosti nenosia len na doma a nie sú vyslovene len domácim oblečením. Stačí sa poobzerať okolo seba. Viaceré ženy nosia tepláky (teplákové nohavice) aj do práce. K teplákom môžete zladiť teplákové saká, čiže buď krátke, alebo predĺžené dámske saká. Budete vyzerať moderne a štýlovo.

oversize sveter

Oversize sveter/ mikina 

Oversize veci sa stávajú u módnych dizajnérov veľmi obľúbené, čo určite ocenia najmä matky po pôrode s popôrodnými kilami. V šatníku budúcej matky by nemala chýbať minimálne jedna neutrálna oversize mikina a jednofarebný oversize sveter pokojne aj v pestrejších farbách.Čo sa týka mikiny, odporúčame sivú, béžovú a čiernu. Pri svetroch si môžete pokojne dovoliť aj výraznejšie sýte farby – červenú, modrú, ružovú, oranžovú, ale aj horčicovú.

5/5 - (2 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.