Odvykanie od cumlíkov môže byť náročné, no cumlík je pre dieťa prirodzený

Chcete sa Vášho drobca upokojiť cumlíkom, no nedarí sa vám? Mali by ste skúsiť viacero typov cumlíkov a ponúkať ich dieťatku dovtedy, kým si na nich nezvykne.

Ako si zvyknúť na cumlík?

Cumeľ je bežnou súčasťou prvej výbavičky pre bábätko. Kedysi bol na iba obmedzených farbách – modrá pre chlapcov a ružová pre dievčatká, dnes si však už môžete vybrať zo stoviek rôznych motívov a tvarov. Okrem rozprávkových či univerzálnych, nájdete v ponuke kúsky s vtipnými obrázkami i štýlové cumlíky s motívmi zvieratiek, kvetiniek, motýľov či vtákov. Cumle sa líšia nielen tvarom ale aj použitými materiálmi, dostupné sú klasické okrúhle dudlíky ale aj cumle v tvare písmen, s odvetraním aj bez, stačí si vybrať. Chcete pre vášho drobca to najlepšie? Skúste sa na internete obhliadnuť po fyziologicky alebo anatomicky tvarovanom cumlíku. Anatomický cumeľ má sploštenú spodnú stranu a do úst dieťatka ho vkladáte iba jedným smerom. Oproti tomu fyziologický cumlík pripomína tvarom bradavku a je po celej dĺžke guľatý. Cumle sa rozlišujú aj podľa veku dieťaťa, nájdete ich v niekoľkých materiálových prevedeniach – silikónovom, latexovom alebo kaučukovom variante. Vyberať je z čoho, najdôležitejšie je, aby ste našli typ, ktorý bude vyhovovať vášmu bábätku. Skvelým doplnkom k cumlíku je retiazka na cumlík, oceníte ju hlavne v začiatkoch. Kým si bábätko zvykne pekne držať cumlík v puse mnohokrát sa stane že mu z nej vypadne. Retiazka je veľmi praktická a ochráni cumeľ pred pádom na zem a tým aj špinou.

Prvé zúbky?

V čase keď bábätku začnú rásť prvé zúbky je vhodné nahradiť cumlík hryzátkom. Hryzátko pre dieťa by malo byť vyrobené z mäkkých a zdravotne nezávadných materiálov. Táto praktická pomôcka je vhodná pre detičky, ktorým sa práve prerezávajú prvé zúbky. Žuvanie hryzadla pomáha vašej ratolesti uľaviť od bolesti. Naviac žutie hryzátka posilňuje a masíruje ďasná. Hryzátka sú väčšinou označené a odstupňované na základe veku dieťaťa čo vám pomôže vybrať to najvhodnejšie pre vaše dieťa.

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.