Plesová sezóna v plnom prúde – ako sa obliecť na ples?

Dámske aj pánske plesové oblečenie má svojho spoločného menovateľa – dokonalý luxusný vzhľad. Obzvlášť modely slávnych módnych návrhárov zvučných mien, často vyrábané len v limitovaných edíciách, sú nielen laikmi, ale aj odborníkmi vysoko cenené a pokladané za umelecké diela. 

 

Pripravujete sa na ples? Nie je žiadnym tajomstvom, že mnohé dámy sa chystajú na ples aj niekoľko týždňov či mesiacov. Ples je výnimočná spoločenská udalosť, ktorá si zaslúži aj výnimočnú pozornosť. Plesová sezóna je však v zime, počas chrípkových epidémií, preto nezabudnite v dostatočnom časovom predstihu posilniť svoj imunitný systém, aby choroba nemohla prekaziť vaše plány. Pred plesom si kúpte do zásoby vhodné vitamíny na imunitu, ktoré vzpružia vaše telo a dodajú mu silu. Cítiť sa zdravo je základ dobrej nálady a tá je nutným predpokladom pre úspešné zvládnutie takejto honosnej spoločenskej udalosti.     

V trende sú detaily

Plesové oblečenie si vyžaduje predpísaný dress code. Ten sa javí oveľa striktnejší pre pánov, než pre dámy. Ako neurobiť chybu pri výbere plesového oblečenia? Stačí si naštudovať základné pravidlá a im podriadiť nákup aj všetky prípravy. Muž má ísť na ples v smokingu a v bielej košeli so zapínacím motýlikom. Zabudnúť nesmie ani na vestu. Do smokingových nohavíc nepatrí opasok, ani pestrofarebné ponožky, tie majú byť čierne. A nezabudnite, páni, sako sa nemá vyzliekať ani vtedy, ak idete na parket tancovať.

 

Dámska garderóba

S akou garderóbou na plese zažiari žena? V trende je jednoduchá silueta dámskych plesových šiat, ktorá vhodne obopína postavu. Kraľujú jemné detaily, napríklad rozparok alebo čipka. IN sú čipkované šaty z neprehliadnuteľných metalických látok a dobrou správou je, že jednoduchý strih s holými ramenami, s áčkovou sukňou pristane takmer každému typu postavy. Ak sú plesové šaty ozdobené glitrami, v nich zaručene zaujmete. Zo vzorov sú najžiadanejšie veľké kvety, nie farebné, len vo forme potlače. Neodmysliteľnou súčasťou dámskych plesových šiat sú topánky na vysokom podpätku a malá spoločenská kabelka. K plesovým šatám sa hodí listová kabelka z kože, alebo zo saténu, ktorá sa pohodlne nosí v ruke, alebo elegantne prevesí cez plece. No nezabudnite dámy, že aj v tej najkrajšej či najdrahšej garderóbe má vyniknúť hlavne vaša osobnosť.  

Prirodzená krása

Ak chcete, aby vaša pokožka na plese žiarila, pred plesom zvoľte také kozmetické prípravky, ktoré jej poskytnú potrebnú hydratáciu a regeneráciu. Dobrým tipom sú pleťové masky a krémy, ktoré obsahujú vitamíny, antioxidanty a aminokyseliny. Tie napomáhajú udržať zdravý vzhľad pleti a tiež zvýšia jej pružnosť. Takéto prípravky pokožku nielen upokoja, ale aj urýchlia jej látkovú výmenu a dodajú energiu. Dáma sa nedopustí žiadneho priestupku, ak zvolí na ples výrazný parfum a výrazné líčenie, hoci dnes sa preferuje prirodzená krása, ku ktorej patrí skôr nahý mejkap a jemné líčenie.      

5/5 - (1 vote)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.