Aký koberec vybrať do izby pre malú slečnu?

Deti si všímajú aj najmenších detailov. Stačí chvíľa a hneď vás upozornia na to, že niečo nie je na svojom mieste alebo na to, že sa im niečo nepáči. Pri zariaďovaní izby môžete teda do samotného procesu zahrnúť aj svoju malú slečnu. Síce budete mať hlavné slovo v rozhodovaní vy, avšak vaša dcéra bude mať dobrý pocit, že sa zapája.

Aký typ koberca sa hodí dievčenskej izby? Sú všetky detské koberce rovnaké?

Výber koberca nie je vôbec taký náročný ako si myslíte. Všetky koberce si môžeme rozdeliť do štyroch základných skupín.

Koberec od steny k stene

Ak sa vaša dcérka hrá veľa na zemi, po prípade ešte chodí po kolenách, koberec od steny k stene je určite dobrým riešením. Inak sa mu hovorí metrážny koberec a zoženiete ho v rôznych farbách s rôznymi detskými motívmi, od zvieratiek až po princezné. Takýto veľký koberec má aj tú výhodu, že zachytáva prach z celej izby, a následne stačí koberec len povysávať.

Koberec okrúhlych tvarov

Koberec do detskej izby môže mať typický obdĺžnikový tvar, ale si môžete vybrať napríklad menej tradičný okrúhly tvar. Ak máte doma malú futbalistku, koberec môže mať tvar aj podobu futbalovej lopty. Koberec môže byť rôzne pokreslený alebo mať rozprávkový motív.

Chlpatý koberec

Ak chcete dievčenskú izbu trošku ozvláštniť, môžete do stredu postaviť malý chlpatý koberec, na ktorom bude radosť sedieť a hrať sa. Chlpatý koberec nie je vhodný do celej izby, pretože vám na ňom nemusí držať nábytok, avšak malým chlpatým kobercom pri posteli určite nič nepokazíte.

Náučný koberec

Aj niečo také jednoduché ako je koberec môže deti niečo naučiť. Stačí ak kúpite koberec s motívom čísel alebo písmen a deti sa aj počas hry môžu učiť. Učia sa už len tým, že vidia tvary. Na výber máte aj klasický koberec plný križovatiek, prechodov a semaforov.

Zdroj obrázku: BGStock72 / Shutterstock.com

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.