Blogujúca mamička Gabriela

Na úvod na nám prosím predstav, napíš niečo o sebe, svojej rodinke a o vašom blogu 
Jsem máma dvou úžasných dětí, manželka, blogerka, marketingový specialista a fotografka, která tvoří s láskou a nadšením. Život na vesnici mě naučil pracovitosti a hodnotám. Životní neúspěchy výdrži a úspěchy pokoře. Role mámy a manželky odpovědnosti a zároveň jsou mým smyslem života. Snažím se dostat ze života maximum, těším se z maličkostí, miluji vůni kávy, čerstvě posečené trávy, dřeva, nových knih a novin a ráda sdílím své postřehy, zkušenosti a zážitky s ostatními. Blog Recepty dětem získal řadu ocenění a loni jsem vydala i kuchařku. Na blogu i v kuchařce zastávám stejnou myšlenku – vařit chutně se dá pro celou rodinu a není potřeba vymýšlet víc jídel.
Kedy a prečo si začala blogovať? 
První pokusy o blogování byly nesmělé a dá se říct, že šlo čistě o sdílení receptů. To bylo po narození Violi, což už je 7 let. Blog Recepty dětem v současné podobě vznikl před 5 lety a dostal mě z těžké životní situace, kdy jsem zůstala sama s dětmi a blogování pro mě bylo určitým relaxem a novým impulsem do dalších začátků.
Akým témam sa na blogu venuješ. O čom píšeš rada a o čom by si určite nepísala? 
Nejčastěji publikuji recepty. Jde o jídla, která jsou určena pro celou rodinu. Snažím se vařit pestře, ze sezónních a lokálních surovin. To vše se do receptů promítá. Zároveň píši tipy na restaurace, suroviny, produkty a ráda podporuji projekty a příběhy, které mi dávají smysl.
Ako vyzerá tvoj bežný deň?
Přes týden chodím do práce, občas pracuji z domu a odpoledne se snažím věnovat dětem, stavbě domu a svým projektům. Kolikrát je těžké nacpat do 24 hodin vše potřebné, ale snažím se vždy určit priority a podle toho si den rozvrhnout. Loňský rok jsem spoustu času věnovala psaní kuchařky, i proto bych letos ráda věnovala více volného času rodině.
Čomu sa popri deťoch venuješ. Ako to dokážeš stíhať?
Dá se říct, že jsem odpověděla již u předchozí otázky 🙂 Stíhám to, co stíhat chci. Dělám už jen věci, na kterých mi záleží, a které jsou pro mě důležité. Navíc vše co dělám, mě baví, a proto je to pro mě současně i hnacím pohonem. Stejně tak práce. Nedovedu si představit, že bych chodila do práce jen kvůli tomu, že musím. Proto jsem neskutečně šťastná, že mám to štěstí a mám skvělou práci a ještě lepší kolektiv. Jinak kromě práce a blogování stavíme nový rodinný domek, fotím, spolupracuji na dalších projektech, mám ráda výlety, procházky a celkově se snažím žít aktivní život. Večer pak ráda zalehnu u dobré detektivky a mám slabost pro severskou filmovou tvorbu a knihy Agathy Christie a Patrika Hartla.
Aké sú tvoje plány do budúcnosti?
Letos určitě dostavět dům. Napsat o tom na druhý blog. Věnovat se více dětem, mít celkově více času i pro sebe a manžela a dál si užívat toho, co nám život přináší.
Ako vyzerá tvoj šatník? Čo podľa teba každá mamina musí mať v šatníku? 
Co musí mít každá máma? Asi dostatek oblečení, aby nemusela tak často prát :-)) To je těžké, každá máme jiný styl a jiné potřeby. Já mám ve skříni pohodlné kousky, které jdou dobře kombinovat, ale stejně tak několik elegantních věcí a oblečení na sport. Je to takový průřez a jak říká manžel, stejně ti bude brzy zase něco chybět :-)) Každopádně se ale snažím kupovat věci, které vydrží a které jsou z kvalitních materiálů.
Kde naberáš energiu a ako oddychuješ? 
Možná to bude znít divně, ale teď momentálně prací a stavbou na domě. Když člověk pracuje u počítače a jeho hlavním koníčkem je focení a blogování (takže opět u počítače), tak je nejlepší relax pořádná práce venku 🙂 To mi neuvěřitelně pročistí hlavu. Jinak jsou to filmy, spánek, přítomnost manžela a výlety – třeba za gastronomií. A teď momentálně za sebou máme pobyt na horách a to tedy byla naprostá pohoda. Žádná wifi, práce, jen přítomnost rodiny, sport a dobré jídlo.
Tvoja obľúbená kniha / jedlo / film 
Ráda čtu detektivky od Agathy Christie a romány Patrika Hartla. Nejoblíbenější knihou je ale Malý princ. Filmy a seriály jsem již také zmiňovala. Mám ráda severskou tvorbu a celkově detektivky. Z oblíbených seriálů zmíním Vládu, Četnické humoresky, Pustinu a Most. Co se týče jídla, to je těžké. V každé sezoně je to něco jiného a nemám vyloženě jedno nejoblíbenější jídlo. Obecně jsou to jídla z čerstvých surovin, často přímo z domácích.
Ďakujeme za rozhovor Gabi a prajeme všetko dobré do budúcna 😉
5/5 - (12 votes)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.