Kedy je potrebné začať s nákupmi do školy a čo všetko treba zadovážiť vopred?

Konečne sú prázdniny v plnom prúde a s nimi prišiel aj toľko vytúžený odpočinok všetkých žiakov a študentov. Avšak s prípravami na ďalší ročník by ste rozhodne nemali zaspať na vavrínoch. Nechcete predsa deň pred nástupom do školy behať po vypredaných obchodoch a preplatiť zbytočne predražené veci.

 

Čo všetko si môžete dopredu nachystať?

Školská taška alebo batoh

Pre začiatok prekontrolujte ako vyzerá taška vášho dieťaťa a či ju nie je potrebné vymeniť. Školská taška je vhodná najmä pre prvákov a žiakov prvého stupňa. Staršie deti už viac ocenia školské batohy, ktoré by však rovnako ako tašky mali disponovať ergonomickým efektom, čo správne rozloží váhu batohu na bedrá, a tak podporuje správne postavenie chrbtice.

Takisto sa pozrite v akom stave je peračník a či ho tiež nebude potrebné zameniť za nový. Ide o najdrahšie položky, na ktorých výbere môžete práve teraz ušetriť peniaze aj čas.

Papuče alebo prezuvky

Papuče by rovnako mali spĺňať parametre obuvi vhodnej na dlhšie užívanie. Pre menších žiakov sú vhodné uzatvorené papučky, takže sa dieťaťu nebudú vyzúvať ani pri pobehovaní za spolužiakmi. Prezuvky pre väčších študentov by tiež mali mať uspôsobenú klenbu podrážky, aby žiaka po celkom dni neboleli nohy ani chrbát.

Tenisky a športové oblečenie

Telesná výchova je jedným z povinných predmetov, a preto nezabudnite ani na nákup vhodnej obuvi na tento predmet. Ak chcete, aby sa dieťaťu správne formovala noha a tiež netrpela chrbtica je vhodné zvoliť barefoot obuv, ktorá je navrhnutá tak, aby podporovala zdravú chôdzu i držanie tela. Nezabudnite tiež deťom zadovážiť teplákovú súpravu a športové tričko v potrebnej veľkosti.

Školské pomôcky

Hoci by sa mohlo zdať, že školské pomôcky nakúpite kedykoľvek počas kalendárneho roka, je dosť možné že na začiatku toho školského s tým budete mať problém. Preto si vezmite zoznam zošitov a pomôcok na výtvarnú výchovu či pracovné vyučovanie a vydajte sa na nákupy. V prázdnom obchode máte viac času vyberať a navyše možno natrafíte aj na nejaké zľavy.

 

Práca nepočká ani počas leta, a preto pokiaľ sa chcete namiesto nakupovania radšej venovať deťom, nakúpte pomôcky cez internet a ušetríte tak kopec času a energie.

 

Zdroj obrázka: George Rudy / Shutterstock.com

 

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.