Trojkolka Smoby – poteší detičky aj mamičky + 3 tipy na kúpu trojkolky

Časté prechádzky dokážu rodičia ozvláštniť napríklad aj kúpou trojkolky. Jazda na trojkolke podporuje rovnováhu, stabilitu dieťaťa, rozvoj svalstva a pre deti je veľkou zábavou.  Veľa mamičiek odporúča trojkolku značky Smoby, ktorá prišla na  slovenský trh z Francúzska. Množstvo modelov trojkolky Smoby zabezpečuje dostatočný výber, ktorý bude zodpovedať priaznivej cene. Trojkolka Smoby sa vyznačuje klasickým dizajnom, nápadne pripomína kolobežky z predchádzajúcich rokov. Je to klasická  trojkolka s kovovou konštrukciou. Trojkolky Smoby sa od ostatných odlišujú tým, že väčšina z nich je na tradičný reťazový pohon.

trojkolka smoby

Pri nákupe trojkoliek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

Reťazová trojkolka s vodiacou tyčou Smoby – Zooky klasik

Jednou z obľúbených trojkoliek značiek Smoby je  reťazová trojkolka Smoby Zooky klasik.  Trojkolka Smoby je vhodná pre deti od šestnástich mesiacov, pričom už od dvoch rokov je dieťa schopné samostatne šliapať.

Trojkolka je vyrobená z ľahkého hliníkového rámu a jej súčasťou je vodiaca tyč, ktorá sa dá podobne ako pri iných trojkolkách odmontovať, keď už dieťa rodičovskú pomoc nepotrebuje.   Vodiaca tyč sa dá nastaviť podľa potreby, rovnako aj riadidlo a a sedadlo. Trojkolka teda rastie spolu s dieťaťom, dá sa mu sto percentne prispôsobiť. Výhodou je aj výškovo nastaviteľná rodičovská rúčka Riadidlá trojkolky sa nedajú uzamknúť a rodič aj tak dokonale ovláda pohyb a smer trojkolky. Riadidlá  sú výškovo nastaviteľné.

Sedadlo je vyrobené z plastu a taktiež sa dá nastaviť. Je ergonomicky tvarované s vyvýšenou opierkou chrbta. Na opierke sedadla je praktický otvor na prenášanie trojkolky. Rodič  teda trojkolku ľahko uchytí a pohodlne ju prenesie.

Dovtedy kým dieťaťu s pohybom na trojkolke pomáhajú rodičia je výhodné, že sa pri pedáloch dá nastaviť možnosť voľnobehu. Keď teda trojkolku rodič tlačí, pedále sa netočia. Kolesá sú upravené protišmykovým povrchom, a tak je dieťa chránené pred pádom na klzkom teréne. Priemer kolies je 20 cm, ich hrúbka je 4 cm. Brzdenie je zabezpečené prostredníctvom spätného chodu.

Rodičia sa nemusia báť  o bezpečnosť dieťaťa . Trojkolka je vybavená trojbodovým  bezpečnostným pásom, ktorý dieťa udrží pri páde alebo pri snahe vyskočiť z trojkolky.

Na zadnej časti je plastová nádoba na odkladanie hračiek a iných predmetov.

Výhodou tejto trojkolky je to, že trojkolka sa dá rýchlo umyť s pomocou vody a obyčajných čistiacich prostriedkov.

Trojkolka Smoby Zooky klasik

 

Trojkolka Smoby pre deti od jedného roka – Baby driver confort

Trojkolka Smoby- Baby driver confort je trojkolka s kovovou konštrukciou pre deti od desiatich mesiacov.

Sedadlo je ergonomicky pohodlne a bezpečne tvarované. Dieťa sa tak ani pri dlhšej prechádzke neunaví, pohodlne sa môže oprieť, zdriemnuť si. Sedadlo zároveň podporuje rovné a správne držanie tela, dieťa sa v žiadnom prípade nehrbí.  Hlavička je podopretá vysokou opierkou, takže v prípade, že dieťatko zaspí,  spí sa mu naozaj pohodlne.

Sedadlo je taktiež vybavené bezpečnostnými pásmi, ktoré sú pri moderných trojkolkách už samozrejmou výbavou. Ide o trojbodový bezpečnostný pás . Okrem bezpečnostných pásov je trojkolka vybavená taktiež pevnou plastovou ohrádkou okolo pása dieťa  ktoré sa môže oprieť do ktorejkoľvek strany pričom bezpečnosť je úplne  zaručená.

Aj keď majú rodičia doma „ šidlo“ ktoré neobsedí ani minútu, z trojkolky sa mu nepodarí zoskočiť.trojkolka smoby baby driver

Pri volante sú dve spätné zrkadla a páky, dieťa sa cíti ako skutočný šofér v skutočnom vozidle.

Kým je dieťa malé a tlačia ho rodičia, tak predné koleso je prepnuté na voľnobeh a volant je uzamknutý. Ak je dieťatko už väčšie a samo šliape volant je odomknutý a umožňuje 30 stupňovú výchylku do strán.

Pod nožičkami sú stúpačky, na ktoré si dieťa pohodlne oprie nohy. Stúpačky sa dajú sklopiť alebo odmontovať, ak ich už dieťa nepotrebuje. Kolesá sú z kvalitnej gumy s protišmykovou úpravou. Ich chod je tichý.

Do výbavy patrí zadný výklopný kôš na hračky a polohovateľný slnečník s UV filtrom.

Slnečník sa dá nastaviť do každej strany podľa aktuálnej potreby vďaka kĺbu. Postupne ako dieťa rastie sa z trojkolky odoberajú všetky pomocné a ochranné prvky a z trojkolky, ktorá slúžila ako športový  kočík sa stáva klasická základná trojkolka.

Trojkolka Smoby – Baby balade 

Veľmi obľúbenou trojkolkou značky Smoby je Baby balade. Modrá trojkolka, ktorá poteší hlavne chlapcov v ničom nezaostáva od ostatných trojkoliek od francúzskeho výrobcu Smoby, ba dokonca vyniká moderným dizajnom.  Rastie spolu s dieťaťom a je vhodná pre chlapcov i dievčatá od 10 do 36 mesiacov.  Je vhodná do maximálnej hmotnosti dieťaťa -tridsať kilogramov.

Má intenzívnu modro bielu farebnosť. Na rodičovskej rúčke je praktická taška na drobnosti, ktorá ladí s farbami trojkolky.

Okrem  moderného dizajnu mamičky podľa recenzií oceňujú aj vyvýšené skladacie stupačky. Tie ocenia hlavne rodičia menších deti, ktoré ešte nedosiahnu na pedále a nemôžu šliapať.

trojkolka smoby baby balade blue

V rámci zaistenia bezpečnosti je samozrejmá ochranná plastová hrádza okolo pása a trojbodový bezpečnostný pás. Sedadlo aj riadidlá sa dajú nastaviť podľa potreby, čo zabezpečuje, že trojkolka nie je na jedno použitie, vydrží v rodine dlhší čas.

Kolieska na trojkolky sú vyrobené z plastu s gumeným pásom, preto je ich pohyb po teréne veľmi tichý. Už žiadne hrkotanie a nestabilná konštrukcia.

Trojkolka rozvíja motoriku a pohybové schopnosti dieťaťa a preto je ideálnou hračkou pre každého malého chlapca.

 

 

Pri nákupe trojkoliek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

 

Rate this post

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.