Kolobežka pre dospelého. Skladacia, s nafukovacími kolesami, či zjazdová?

Ak ste po výbere kolobežky pre svoje dieťa podľahli čaru tohto jednoduchého dopravného prostriedku aj vy a plánujete si nejakú kolobežku zaobstarať aj pre seba, nebojte sa, poradíme vám aj pri výbere kolobežky pre vás. Kolobežka pre dospelého je totiž trend, ktorý ovládne aj vás. Po uliciach či v parkoch je čoraz vo väčšom množstve vidieť dospelých, ktorí jazdia na kolobežke.Okrem študujúcich či pracujúcich objavili čaro kolobežiek aj mamičky na materskej dovolenke, ktoré takto jazdia spolu so svojimi  mladšími ratolesťami. Kolobežka pre dospelého

Výhodou jazdy na kolobežke je hlavne to, že majú väčšiu kontrolu nad svojimi dieťaťom, môžu rýchlo zosadnúť či rýchlo kolobežku odložiť. Mamičky takto s deťmi trávia čas vonku, na čerstvom vzduchu Kolobežka je na rozdiel od bicykla ľahšia – dá sa poskladať či preniesť, preto nezaberie ani veľa miesta v menšom byte, keď ju odložíte na zimu. Výhodou je taktiež to, že ak si mamičky kúpia kolobežku, o pár rokov ju budú môcť používať aj jej deti, všetky kolobežky pre dospelých totiž už od 120 cm môžu používať aj deti. Kolobežku si tak požičiate a ušetríte.

Pri nákupe kolobežiek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

 

Ako vybrať?

Pri výbere kolobežky pre dospelého sú dôležité tieto parametre : nosnosť kolobežky, parametre stúpadla, výška riadidiel, typ brzdy, výška a materiál rámu.

Nosnosť  väčšiny kolobežiek pre dospelého je od 100 do 150 kg. Dbajte však na určitú rezervu, pretože pri určitých pohyboch na kolobežke akými sú napríklad skoky, sa kolobežka zaťaží viac a nemusela by tak tlak, ktorý na ňu pôsobí vydržať.

Stúpadlo by malo mať výšku okolo 5 cm, dĺžku okolo 40 cm a šírku stúpadla okolo 10-11 cm. Kolobežky, ktoré majú takéto parametre stúpadla sú určené pre bežné jazdenie po meste i v miernom teréne.

Kolobežka inSPORTline Suter

U väčšiny kolobežiek pre dospelého je možné nastaviť si výšku riadidiel podľa vlastnej výšky, takže nehrozí to, že by ste sa pri jazde hrbili alebo by sa vám kolobežka mohla ťažšie ovládať.

Pri jazde na každej kolobežke sú dôležité brzdy. Kolobežka pre dospelého by mala byť  vybavená dobrými brzdami ešte viac ako tá detská, pretože dospelý človek dokáže ísť  omnoho vyššou rýchlosťou. Poznáme tri typy bŕzd, a to nášľapné, čeľusťové a kotúčové.  Nášľapné sa najčastejšie používajú pri kolobežkách s nafukovacími kolieskami, určených do mesta. Čeľusťové sú určené pre vyššie váhové kategórie, ktoré zabezpečia naozajstnú istotu pri brzdení. Kotúčové sú určené pre tých pokročilejších a zdatnejších, sú síce cenovo nákladnejšie a horšie sa udržujú, vydržia však extrémnejšiu záťaž.

Rám sa najčastejšie vyrába z ocele alebo hliníka. Kvalitnejšie, ale aj drahšie kolobežky sú vyrobené z hliníka a zároveň môžu pochváliť aj nižšou hmotnosťou.

Náš postreh: Pri kúpe kolobežky dbajte aj na dostupnosť náhradných dielov. Preto Vám odporúčame radšej nakupovať kvalitné značkové kolobežky, ku ktorým je mnoho náhradných dielov overenom eshope Insportline.

inSPORTline.sk recenzie Heureka.sk

 

Chcem nakupovať v overenom eshope

 

Ak už poznáte približné parametre je dôležité určiť si, kde budete kolobežkou jazdiť. Na jazdu po meste sú vhodné kolobežky s nafukovacími kolesami, hlavne tie skladacie. Na jazdu po hornatejšom teréne je dobré vybrať si kolobežku s veľkými kolesami.

 

Náš výber kolobežiek pre dospelých

Yedoo Trexxkolobežka pre dospelého insportline logo
CHILLI RIDERS CHOICE ZERO FREESTYLE

efitness
CRUSSIS ROAD 4.1 ČIERNO-ŽLTÁ najlacnejší sport

Skladacie kolobežky  s nafukovacími kolieskami a ich cena

Kolobežka pre dospelého, ktorá je na trhu najviac predávaná je skladacia s nafukovacími kolieskami. Takéto skladacie kolobežky sú vhodné na jazdu po meste, používajú ju študenti pri ceste do školy aj pracujúci pri ceste do práce. Ich zámer je jasný – potrebujú sa čo najrýchlejšie prepraviť z bodu A do bodu B, vyhnúť sa čoraz viac upchaným cestám či ušetriť na lístkoch na MHD.  Už viac nie sú naviazaní na meškajúce spoje, či nechodiace taxíky. Jazda na kolobežke hneď zrána  dokáže ľudí   „prebudiť, a naštartovať“ a  bez vynaloženia väčšej námahy rozcvičiť rovnomerne všetky svalové skupiny

Skladacie kolobežky s nafukovacími kolesami sú asi najpredávanejším druhom kolobežiek, pričom tie najlacnejšie Kolobežka WORKER Nuvolakúpite už od 36 eur. Zlatou strednou cestou je napríklad kolobežka Worker Nuvola. Táto kolobežka pre dospelého je vyrobená z odľahčeného hliníka, preto je jej hmotnosť len 5,5 kg. Okrem toho stojí za zmienku aj to, že je vybavená protišmykovou aplikáciou na stúpadle, blatníkmi a kvalitnou zadnou nášľapnou brzdou. Ľahké prenášanie zabezpečuje aj pribalený popruh, vďaka ktorému môžete kolobežku jednoducho preniesť na ramene.

Kolobežka pre dospelého s nafukovacími kolieskami

Kolobežky s nafukovacími kolieskami, ktoré sa nedajú poskladať sú vhodné  na dlhšie trate, pokojne s nimi naplánujete aj kratší výlet do okolia. Pri výbere takejto kolobežky pre dospelých sa môžete stretnúť s tým, že predné koleso je väčšie ako to zadné. Najčastejšie má predné koleso 20 palcov a zadné 16 palcov a odlišujú sa aj dlhším rámom, ktorý zabezpečuje väčšiu stabilitu pri jazde a umožňuje pripevnenie nosiča na tašku.

Internetové obchody ponúkajú širokú ponuku kolobežiek s nafukovacími kolieskami v rôznych cenových reláciách. Obľúbeným modelom je aj napríklad kolobežka Yedoo City.

 

Náš tip:Kolobežka Yedoo Mezeq V-Brake New

Táto kolobežka pre dospelého má kotúčové brzdy, ktoré dokážu správne pracovať aj v tých náročnejších podmienkach a nízka celková hmotnosť kolobežky, ktorá je len 10,5 kg.

Typ koliesok- nafukovacie

Kolobežka pre dospelého

Rám – oceľový

Brzdy- kotúčové

Maximálna nosnosť – 150 kg

Veľkosť  koliesok – 20 palcov, 16 palcov

Nastaviteľná výška riadidla – áno

Výška riadidla -95 cm až 101 cm

 

Viac Informácii o produkte

Kolobežka pre dospelého s veľkými kolieskami

Kolobežky  s veľkými kolieskami  známe aj ako kolobežky turistické alebo zjazdové   sú určené do hornatejšieho terénu. Na jazdu po meste sú zbytočne veľké a ťažké,  mali by ste väčší problém s ich ovládaním. Taktiež sa nedajú poskladať .

Nie sú určené len pre turistov, ale aj pre adrenalínových nadšencov, ktorí úplne prepadli súčasnému hitu – zjazdiť kopec na kolobežke.  Väčšina turistických stredísk vo Vysokých aj Nízkych Tatrách už poskytuje požičovňu kolobežiek, ktorými môžu návštevníci kopec zísť. Väčšina tých, ktorí to raz vyskúšali si po čase zabezpečili vlastnú kolobežku, s ktorou tieto adrenalínové zážitky pravidelne opakujú. Priemer kolies takýchto kolobežiek je 26 palcov na prednom a 20 palcov na zadnom kolese.

 

Pri nákupe kolobežiek odporúčame si vybrať z overených a spoľahlivých eshopov:

insportline logo
efitness
andreashop
market 24

 

  

5/5 - (27 votes)

One Comment

  1. Avatar

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.